Zamaskowana królowa

Wydawnictwo: Philip Wilson
La reina oculta
historyczna
kasira_

Najlepsza powieść historyczna 2007 Jedna dama, dwaj rywale, trzy zagadki W 1208 r. Peyre de Castelnou, legat papieski, otrzymuje zadanie przewiezienia potajemnie do Rzymu tak zwanego „Spadku Diabła”, czyli dokumentów stanowiących zagrożenie dla władzy Kościoła i papieża Innocentego III. Ale w drodze Peyre zostaje zamordowany, a niebezpieczny ładunek skradziony. O morderstwo i kradzież zostaje...

Najlepsza powieść historyczna 2007
Jedna dama, dwaj rywale, trzy zagadki

W 1208 r. Peyre de Castelnou, legat papieski, otrzymuje zadanie przewiezienia potajemnie do Rzymu tak zwanego „Spadku Diabła”, czyli dokumentów stanowiących zagrożenie dla władzy Kościoła i papieża Innocentego III. Ale w drodze Peyre zostaje zamordowany, a niebezpieczny ładunek skradziony. O morderstwo i kradzież zostaje oskarżony hrabia Tuluzy, Raimon VI, którego Peyre wcześniej, po długiej i ostrej kłótni, zmusił do oddania dokumentów. Papież rzuca na Raimona klątwę i ogłasza przeciw niemu bezlitosną krucjatę, która pustoszy Oksytanię. Tymczasem Bruna, córka możnowładcy z Beziers, zakochuje się w Hugonie, młodym trubadurze, który odwiedza ich dwór. Hugo jest synem katalońskiego barona i tajnym agentem hrabiego Tuluzy, Raimona VI, który dzięki swej sztuce może swobodnie podróżować po kraju. Kiedy zaczyna się krwawa krucjata, Bruna podaje się za młodego rycerza, żeby ochronić siebie i przyłączyć się do obrony miasta. Przebranie ratuje jej życie, ale zostaje uwięziona przez młodego ambitnego Guillerma, który z polecenia legata miał Brunę zabić. Losy trojga młodych ludzi splatają się coraz mocniej ze sobą w opowieści pełnej namiętności, rywalizacji i śmierci, która wciąga czytelnika od pierwszych stron i pozwala mu się zanurzyć w średniowieczny świat magii, okrucieństwa i liryki.

ewawkaloszach | 2015-09-01

Pierwszy raz miałam w ręce tego autora i chyba raczej nie pokuszę się na kolejną powieść. Wszystko było pomieszane ze sobą, w mojej oceny żadnych konkretów chronologii, niby miłość, ale jakoś słabo przedstawiona, poświęcenie pokazane raczej jako poczucie obowiązku, nawet opisy podróży jakby sporządzone na kolanie. Zdecydowanie przemówiła do mnie 100 strona. Dość czytania. Ja nie umiałam się tu odnaleźć.

Zuela | 2013-03-20

Bardzo przeciętna książka.Oklepany temat "świętej krwi".Jak dla mnie bardzo długie czytadło

Ola | 2012-04-21
Przeczytana: kwiecień 2012

Powieść historyczna napisana z dużą emocją i rozmachem. Tajemnica świętej krwi, próżność, walka o władzę, ale i poświęcenie i miłość. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. Polecam.

nisha | 2011-09-18

monotonna fabuła, niewiele konkretów, ciężko było mi przebrnąć przez tę książkę, nie przewiduje powrotów.

Grażyna | 2016-10-29
vlad34 | 2016-03-10