Zamaskowana królowa

Wydawnictwo: Philip Wilson
La reina oculta
historyczna
kasira_

Najlepsza powieść historyczna 2007 Jedna dama, dwaj rywale, trzy zagadki W 1208 r. Peyre de Castelnou, legat papieski, otrzymuje zadanie przewiezienia potajemnie do Rzymu tak zwanego „Spadku Diabła”, czyli dokumentów stanowiących zagrożenie dla władzy Kościoła i papieża Innocentego III. Ale w drodze Peyre zostaje zamordowany, a niebezpieczny ładunek skradziony. O morderstwo i kradzież zostaje...

Najlepsza powieść historyczna 2007
Jedna dama, dwaj rywale, trzy zagadki

W 1208 r. Peyre de Castelnou, legat papieski, otrzymuje zadanie przewiezienia potajemnie do Rzymu tak zwanego „Spadku Diabła”, czyli dokumentów stanowiących zagrożenie dla władzy Kościoła i papieża Innocentego III. Ale w drodze Peyre zostaje zamordowany, a niebezpieczny ładunek skradziony. O morderstwo i kradzież zostaje oskarżony hrabia Tuluzy, Raimon VI, którego Peyre wcześniej, po długiej i ostrej kłótni, zmusił do oddania dokumentów. Papież rzuca na Raimona klątwę i ogłasza przeciw niemu bezlitosną krucjatę, która pustoszy Oksytanię. Tymczasem Bruna, córka możnowładcy z Beziers, zakochuje się w Hugonie, młodym trubadurze, który odwiedza ich dwór. Hugo jest synem katalońskiego barona i tajnym agentem hrabiego Tuluzy, Raimona VI, który dzięki swej sztuce może swobodnie podróżować po kraju. Kiedy zaczyna się krwawa krucjata, Bruna podaje się za młodego rycerza, żeby ochronić siebie i przyłączyć się do obrony miasta. Przebranie ratuje jej życie, ale zostaje uwięziona przez młodego ambitnego Guillerma, który z polecenia legata miał Brunę zabić. Losy trojga młodych ludzi splatają się coraz mocniej ze sobą w opowieści pełnej namiętności, rywalizacji i śmierci, która wciąga czytelnika od pierwszych stron i pozwala mu się zanurzyć w średniowieczny świat magii, okrucieństwa i liryki.

ewawkaloszach | 2015-09-01

Pierwszy raz miałam w ręce tego autora i chyba raczej nie pokuszę się na kolejną powieść. Wszystko było pomieszane ze sobą, w mojej oceny żadnych konkretów chronologii, niby miłość, ale jakoś słabo przedstawiona, poświęcenie pokazane raczej jako poczucie obowiązku, nawet opisy podróży jakby sporządzone na kolanie. Zdecydowanie przemówiła do mnie 100 strona. Dość czytania. Ja nie umiałam się tu odnaleźć.

Zuela | 2013-03-20

Bardzo przeciętna książka.Oklepany temat "świętej krwi".Jak dla mnie bardzo długie czytadło

Maria Legawiec | 2017-05-16
Przeczytana: 28 października 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż.. Rewelacja. Absolutny bestseller hiszpańskiego autora. "Jedna dama. Dwaj rywale. Trzy tajemnice" no tak,jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kobietę (lub o pieniądze). Napisana z wielkim rozmachem powieść historyczna osadzona w Średniowieczu. Kładzie nacisk na sprawy religijne,tajemnice -które nie powinny ujrzeć światła dziennego- historię dziewczyny,która została wplątana w niebezpieczeństwo a jej życie jest zagrożone (typowa kobieta w opałach :D).Opisy absolutnie perfekcyjne,cały czas wciągają w historię pomimo,że książka jest całkiem grubą lekturą,albo wiem liczy sobie 490 stron + spis postaci + mapa całego miejsca akcji + rozpisany rodowód + pojęcia historyczne. Innymi słowy ciężka lektura,której trzeba poświęcić trochę czasu,jeśli chce się poznać zakończenie każdego z wątków. Jak widać ma swoje plusy i wady,ale warto przeczytać. Warto nadmienić,że autor uzyskał za nią nagrodę Alfonsa X Mądrego za powieść historyczną w roku 2007! Brzmi...

nisha | 2011-09-18

monotonna fabuła, niewiele konkretów, ciężko było mi przebrnąć przez tę książkę, nie przewiduje powrotów.

Ola | 2012-04-21
Przeczytana: kwiecień 2012

Powieść historyczna napisana z dużą emocją i rozmachem. Tajemnica świętej krwi, próżność, walka o władzę, ale i poświęcenie i miłość. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. Polecam.

roberto29 | 2017-05-15
Aga Wierzyńska | 2017-04-16