Gliniana Biblia

Albatros
2006-01-01
2006-01-01
Agnieszka Mazuś

Ciekawa i niejednoznaczna konstrukcja postaci sprawia, że tak naprawdę nikomu się nie "kibicuje", do żadnego bohatera nie czuje się specjalnego przywiązania. Czy to dobrze dla literatury rozrywkowej? Niestety nie do końca... Jedna z niewielu powieści, które z zainteresowaniem doczytałam do ostatniej strony, a przy tym zakończenie nie wywołało we mnie absolutnie żadnych emocji.

Przez większą część książki akcja toczy się dwa tysiące lat p.n.e - w czasach Abrahama oraz tuż przed zaatakowaniem Iraku przez USA w 2003 roku, kiedy to grupa archeologów próbuje odnaleźć Glinianą Biblię.
Akcja toczy się powoli, z mnóstwem postaci i szczegółowych opisów - w sam raz na leniwe popołudnia i wieczory z książką.
W drugiej połowie książki rozpoczyna się jednak trzecia czasoprzestrzeń - obóz koncentracyjny pod koniec II wojny światowej. Sporo stron opuściłam w tym momencie - autorka z tym samym spokojem i szczegółowością opisywała okrucieństwa dziejące się w obozie.
Książka ciekawa, trzy wątki zamykają się w jedną całość. Pozwala spojrzeć z innej perspektywy na narodziny zła, na okrucieństwo, zemstę i miłość.

W drugiej połowie książki rozpoczyna się...

Mega książka! Cudowny urok Bliskiego Wschodu, odkrywanie korzeni biblijnych, przeplatane holocaustem i rozterkami ludzkimi. Super napisane! Polecam

Kolejna świetna książka Julii Navarro. Książka jest bardzo ciekawa, porusza wiele wątków, a także wzbudza wiele emocji. Jest akcja, napięcie i tajemnice. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem. Jak najbardziej polecam.

Akcja książki choć ciekawa rozwija się bardzo powoli. Zwykle książki o podobnej tematyce również tej autorki pochłaniam bardzo szybko ta natomiast bardzo mi ciążyła. Kilkakrotnie przerywałam czytanie by po jakimś czasie spróbować powrócić. Na pewno nie jest to książka którą mogę zaliczyć do tych z dużym polotem i energia, które jak wciągną to nie chcą wypuścić ze swych pazurów. :)Sama historia dość ciekawa zresztą stawiane hipotezy i przypuszczenia potrafią zaciekawić i zmobilizować do szukania dodatkowych informacji w świecie faktów.

Świetnie opowiedziana historia o wykopaliskach archeologicznych w Iraku w przededniu inwazji USA na ten kraj. Wątki archeologiczne, historyczne, osobiste na tle działań grup przestępczych, chcących zagarnąć wartościowe zabytki z chęci zysku oraz grup działających z pobudek osobistych - zemsta za czasy holokaustu i wymordowanie rodzin w obozach zagłady. Do tego reżim Husaina, sadystyczne metody utrzymania władzy, zdrady, zakłamanie, nieufność ( 32 / 52 )

Ciekawa, trzyma w napięciu, zagadkowa, wielowątkowa

Ciekawa, trzyma w napięciu, zagadkowa, wielowątkowa

Na początku nie umiałam się rozeznać kto jest kim. Ale z dalszym czytaniem wszystko rozjaśniało się. Napisane tak, aby coraz bardziej wciągnąć czytelnika i oddać klimat. Z każdą kolejną stroną czytałam szybciej,bo byłam tak ciekawa co się wydarzy. Kiedy wszystko wyjaśniało się książka jeszcze bardziej spodobała mi się. Polecam! ;)

A mogłaby być ciekawa, bo temat wybrany i owszem, sensacyjny, wątki rozwikłane. Ale nuda. Gdyby tak skrócić, połowę wyrzucić, niepotrzebne skreślić, to może coś fajnego by pozostało. Nie polecam.

To druga ksiazka tej autorki i tak jak i pierwsza czytalam, pochlaniajac stronice za stronica nie mogac sie oderwac. Nie czytalam wspanialszej ksiazki innego autora z tego gatunku. polecam!!!!

• 2011
  • Thriller/sensacja/kryminał