Zdrada. Katarzy kontra Strażnicy Świątyni

Wydawnictwo: Philip Wilson
El retorno cataro
8372362009
katarzy

W Los Angeles, w firmie Davisa, najpotężniejszej korporacji medialnej na świecie, dochodzi do zamachu bombowego. Tego samego dnia wiceprezes, Jaime Berenguer, syn hiszpańskiego republikanina poznaje przypadkowo piękną prawniczkę Karen, w której zakochuje się bez pamięci. Dziewczyna wprowadza go do bractwa tajemniczych katarów. Dzięki mistyce katarów Jaime rozpoznaje w sobie króla Aragonii, Pedra II. Kiedy cofa się do jego czasów, ponownie przeżywa krucjatę. To doznanie i namiętność do Karen wciąga Jaimego w bezlitosną walkę między tajnymi bractwami, które zamierzają wydrzeć z rąk starego Davisa władzę nad korporacją zdolną zmienić bieg światowej polityki.

źródło opisu: Philip Wilson, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Claudia | 2012-08-25

Autor ,,wybitnie'' naśladuje Dana Brown'a - pisze w ten sama sposób , tematykę wplata podobną... Jednak nie udaje mu się to w ani jednym procencie !
Jest to naprawdę (po przeczytaniu Dana Browna ) istna kopia i naśladowanie stylu wyżej wymienionego autora ...

bor | 2013-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2013

całkiem przyjemna książka. nie czytałem Dana Browna, więc nie mam do czego porównać, jak koleżanki i koledzy ale jak dla mnie bardzo przyjemnie i szybko się czytało, nie żałuję ani chwili spędzonej na lekturze. Jaime naiwny jak pięciolatek i końcówka ogólnie trochę za szybko się wydarzyła ale mimo tego podobało mi się :)

weyra | 2011-09-23
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: sierpień 2011

Straszliwie się zmęczyłam czytając tę powieść. Niby fabuła ciekawa ale styl pisania dość ciężki.

Paweł Lesiak | 2013-11-03
Przeczytana: 2011 rok

Spiski, zbrodnie z historią w tle.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2011 rok