Zdrowe zwłoki. Opowieść o Bauchelainie i Korbalu Broachu

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
The healthy dead
Bauchelain, Korbal Broach

Sprawy w Dziwie idą bardzo dobrze. Aż za dobrze. zapał w czynieniu dobra może mieć bowiem katastrofalne skutki. Nikt nie wie o tym lepiej niż Bauchelain i Korbal Broach, dwaj niezłomni obrońcy wszystkiego, co złe.

8_oclock | 2015-03-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2015

"Ten, kto pragnie zaznać po śmierci Błogosławieństw Pani, musi umrzeć zdrowy (...) Tym, którzy umierają niezdrowi, odmawia się pogrzebu".

Cieniutka książeczka, czarna komedia, satyra na zdrowy styl życia ("terrorystów od zdrowego stylu życia", jak nazywa ich autor), a w ogólności na uszczęśliwiaczy ludzkości.
Poza tym, że nieustannie myliłam imiona postaci (książeczka należy do cyklu), czytałam z prawdziwą przyjemnością tak niepoprawne politycznie treści.

Mateusz | 2014-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2014

Aż wstyd przyznać... Jako fan fantastyki (ładne brzmienie wyszło ;) ) od 2 dekad nigdy nie poznałem malazjańskiego uniwersum. O samym Eriksonie i jego cyklu słyszałem niejednokrotnie, ale zawsze coś odciągało moją uwagę o tych treści. Na szczęście zmieniło się to. Na wyprzedaży (a jakże) książeczkę tę kupiłem za dosłownie 2,99 zł. I nie żałuję. Warta jest dużo więcej. Z racji swojej mikroobjętości akcja ma niezłe tempo, tekst można "połknąć" w jeden wieczór. Zgrabnie wszystko opisane, sporo humoru przeplatającego się z dużą dawką makabry. Swoją drogą "Zdrowe zwłoki" bardzo przypominają mi twórczość Glena Cooka, którego dobrze poznałem. I może stąd mój mały zachwyt nad "niezależną opowieścią ze świata malazjańskiego". Dlatego dla wszystkich miłośników pana Cooka to pozycja obowiązkowa. Ale dla tych, którzy lubią fantastykę ta książka przypadnie do gustu.
Polecam, Redfiled

Joanna Fronckiewicz | 2013-11-20

Odżywiasz się zdrowo lub wręcz za zdrowo? Unikasz wszelkich pokus rozwijającego się świata? Lepiej uważaj! Chwila nieostrożności i zapomnienia i możesz skończyć naprawdę marnie.

Kolejna część przygód Bauchelaina, Korbala i Emancipora, którzy tym razem mierzą się z zadziwiającym zjawiskiem zdrowotności wszelakiej. Nowy król Dziwa wprowadził prawo, które nakazuje poddanym czynienie wszystkiego, co doprowadzi ich do zdrowia i szczęścia. Nie należy jeść mięsa; należy unikać alkoholu i wszelakich używek; nie oddawać się uciechom cielesnym; spędzać czas na kontemplacji; zachowywać się zgodnie z zaleceniami, w ciszy i pod czułą opieką Zdrowych Rycerzy, którzy z równym zapałem karają odstępstwa od królewskich nakazów, co wyszukują kolejnych świętych do swego zakonu. A wyszukują ich wśród ofiar wypadków. Spadłeś z drabiny i rozbiłeś sobie głowę? Świetnie! To znak, że Pani cię wybrała i zostajesz mianowany Świętym Pani Chwalebnego Trudu. Potrącił cię wóz i straciłeś przytomność pod...

Miroslaw Kowalski | 2012-06-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Tom który pominąłem, ale nadrabiam. Malazańska Księga na mniej poważnie jak zwykle dostarcza masy frajdy i kończy się spektakularną apokalipsą :) Warto zdecydowanie warto przeczytać :)

Kacper Stachowski | 2012-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2012

Trochę nudnawe na początku, ale potem się rozkręca i nawet wciąga. Nic nadzwyczajnego ani odkrywczego, choć stanowi powiew świeżości w fantastyce (jak na zdrowe zwłoki przystało :)).

Damian86 | 2013-09-04
Przeczytana: 05 września 2013

Po dość nudnym poczatku książka wciąga bardzo mocno. Ciekawy pomysl i świetne wykonanie, barwne postaci. Coś nowego co potrafi rozbawic czytelnika. Polecam z czystym sercem .No i cena miażdzy :D

Silver | 2012-06-04
Przeczytana: 01 lutego 2008

Cudna satyra na fanatyków zdrowej żywności i takiegoż sposobu życia tudzież innych straszliwych naprawiaczy ludzkiej egzystencji:)

Tical Zieliński | 2012-10-17
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Kwota za kupione przedmioty 2,92 zł
Odbiór i płatność w punkcie: 4,99 zł
2012.10.16

sandra fras | 2016-09-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 września 2016

Po przeczytaniu całej malazańskiej jest mi bardzo ciężko wypowiedzieć się na temat tak krótkiej formy w wykonaniu Erikssona. Nie dostrzegam w tej historii niczego szczególnie ciekawego...

Hollin | 2014-10-25
Przeczytana: 25 października 2014

Super, w sam raz do WC i nie tylko - 114 stron naprawdę ciekawej lekturki. Szkoda, że taka krótka. Polecam.