Krwawy trop. Pierwsza z opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Blood Follows
Bauchelain, Korbal Broach

Krwawy trop to niezależna książka ze świata Malazańskiej księgi poległych-najlepszej epickiej serii fantasy ostatnich lat. Stanowiąca idealny wstęp dla tych, którzy sagi Eriksona nie znają, a także doskonałą lekturę dla miłośników cyklu.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2004

Drakk | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

Bauchelain i Korbal Broach - nikomu przez myśl by nawet nie przeszło aby spotkać się dobrowolnie z tymi osobnikami. Emancipor Reese jednak tego dokonał, wszak ludzie są zdolni do różnych, dziwnych rzeczy po kilku kuflach pienistego piwa. Potem już było tylko gorzej...

Bardzo ciekawa historia z postaciami znanymi z Malazańskiej Księgi Poległych. Jednak nie jest to najlepsza pozycja aby rozpocząć przygodę z tym jakże rozbudowanym światem stworzonym przez Stevena Eriksona.

Karo | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2014

Magowie, nekromanci, demony, tajemnicze (bestialskie) morderstwa i czarny humor, który wypełnia ową książeczkę (zaledwie 60 stron) po brzegi. Groteska makabreska z nietuzinkową obsadą.

Nocny | 2011-10-11

Jestem jedną z tych osób, które nie czytały całej sagi. Słyszałem o niej wiele i postanowiłem sięgnąć po Krwawy Trop (który swoją drogą można dostać w księgarni Dedalus za 2,50 zł), aby choć trochę liznąć Mallazyjski świat. Wśród innych opini, przeważa taka, że lepiej nie sięgać po tę pozycję jeśli nie czytało się wcześniej Eriksona, bo może to zniechęcić do Eriksona. W moim wypadku jest zupełnie na odwrót, humor, opis świata, postacie, fabuła, wszystko to przypadło mi do gustu. Do tego myśl, że to zaledwie mała namiastka, sprawiają, że z wielką chęcią sięgnę po Ogrody Księżyca.
Polecam Krwawy Trop jak najbardziej!

elizjusz | 2013-03-31
Przeczytana: 30 marca 2013

"Krwawy trop" znalazł się w moim domu, ponieważ jakiś przemiły sprzedawca z allegro dołączył ją do przesyłki w rekompensacie za wcześniejsze nieporozumienie. Książka nie wyglądała zachęcająco, toteż nie śpieszyło mi się z jej zapoznaniem. Jednak z racji, że jest dosłownie króciutka, stwierdziłam, iż nie ma co dłużej czekać.

Niestety lekturę czytałam z wielkim niesmakiem. Historia - jednym słowem - niewciągająca. W miasteczku o nazwie Smętna Lalunia dochodzi do niewyjaśnionych morderstw bez świadków. Śledztwem zajmuje się niejaki Guld. W tym czasie Emancipor (co to za imię???) znajduje pracę u tajemniczego cudzoziemca i jego towarzysza, który, jak się okazuje, ma związek z owymi zbrodniami. Bla, bla, bla, w końcu Bauchelain, czyli wspomniany wcześniej cudzoziemiec, odpływa statkiem ze swym przyjacielem i Emanciporem, który dopiero wtedy zaczyna rozumieć, w co się wpakował. Niestety nie potrafię powiedzieć, co się stało z wymienionym wyżej Guldem, bo nie zrozumiałam opisanej w...

actagaudi | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy, 2014
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Zdecydowanie ta krótka nowelka nie należy do arcydzieł. Widać wyraźnie, że Erikson pisał ją wyłącznie dla własnej przyjemności, chcąc złożyć pewnego rodzaju hołd, albo ofiarę, ku pamięci twórczości autorów klasycznej dark fantasy. W związku z powyższym jest to nowelka przyjemna i krótka, ale nie wprowadzająca do kanonu fantasy nic nowego.

Więcej na: http://zgryzliwympiorem.blogspot.com/2014/12/krwawy-trop-steven-erikson.html

malakianin | 2010-08-26

Cały cykl nowel o losach Bauchelaina i Korbala Broacha odbiega znacznie jakością od głównego cyklu, ale jako urozmaicenie nadaje się świetnie, inna sprawa, że nie polecam go do zapoznania się z twórczością autora, bo spowoduje to wyrobienie sobie o nim całkowicie błędnego zdania

Asia-Polihymnia | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

Nie umywa się do głównej serii Malazańskiej Księgi Poległych, ale ciekawie rozwija wątek pobocznych postaci głównej serii.
Osobiście wolałabym poczytać coś więcej o Teholu i jego lokaju ;-)

Nie polecam rozpoczynania zapoznania się z twórczością Stevena Eriksona od tej książki. Może zachęcić, ale nie musi. A główny cykl Malazańskiej Księgi Poległych to mistrzostwo świata - ogrom wątków, postaci, humor, rozmach...

Miroslaw Kowalski | 2012-01-03

Lekkie przyjemne i zabawne :)

czerwona | 2013-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

ciekawa;]

Andrzej Stera | 2014-09-30

Za książeczkę sięgnąłem po 6 tomie (Łowcy Kości) Malazańskiej Księgi Poległych. Przyznaję sięgnąłem z wielką chęcią. Krwawy trop jest pierwszym z opowiadań o przygodach Bauchelaina i Korbala Broacha. Poznajemy w nim okoliczności w których Emancipor Reese związał się z dwoma niezwykłymi bohaterami. Sama historia jest ciekawa - naturalnie nie na tyle by konkurować z MKP, lecz jako przerywnik między kolejnymi tomami sprawdza się idealnie. W internecie wiele czytałem opinii na temat tego cyklu - zwykle skrajnych - albo popadających w uwielbienie, lub też wyzywających autora za tworzenie dzieła tak niskich lotów. Moim skromnym zdaniem książeczka warta jest swojej ceny (sugerowana cena na okładce - 9,90 PLN; jednak na aukcjach można ją trafić za 1/3 tej ceny). Stała się przyjemną towarzyszką wieczoru (jednego - a raczej nie czytam zbyt szybko) i w kilku momentach wywołała uśmiech na mojej twarzy. Z drugiej strony historia nie należy do skomplikowanych, a pełen barw świat Malazu,...