Piekło i szpada

Cykl: Piekło i szpada (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-76-X
piekło, szpada
corrum

Inne wydania

Czasy Mroków w Królestwach Zjednoczonych minęły, ale zło zaklęte w tajemniczych klejnotach czai się nadal, gotowe powrócić na każde wezwanie ciemnych mocy. Wszystko zależy od tego, w czyich rękach znajdą się Rubiny Przeznaczenia.

Kaga | 2014-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Piekło lodu. Spady też są... piekielne. W pewien sposób.
Pan Kres jak zawsze, zaskoczył rozmachem i przepychem, fantastycznie skreowanym światem i bohaterami, siłami demonicznymi, przekraczającymi ludzkie pojęcie i rozumowanie. Wspaniały, niezwykły świat. Doskonała lektura na długie, popołudniowe godziny.
Czy czegoś chcieć więcej? Tak - więcej pasjonujących pojedynków, honorowych kawalerów i przebiegłych dam... ale oni wszyscy wciąż czekają na kartach powieści, gotowi znów nam się przedstawić, gdy ruszymy ze szpadą na przeciw piekłu...

Serafin | 2010-04-17

Niesamowity k l i m a t. Dziwny świat w którym dzieją się delikatnie mówiąc złe rzeczy. Ściera się piekło i szpada. Zły wyciąga pomocna dłoń w stronę ludzkości.
Piękny język, kunsztowny w każdym calu. Nietuzinkowe postaci. Niezwykłe wydarzenia. Klękajcie narody bo to dobra książka jest.

wombat80 | 2013-08-12
Na półkach: Fantasy i s-f, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Pewnie mało oryginalne porównanie, ale książka "śmierdzi" Dumasem i jego muszkieterskimi czasami, nie jest to jednak niemiły smród. Trzeba się tylko do niego przyzwyczaić, rozgryźć twardą skorupę by pod nią odkryć wyborny czekoladowy likier niczym w Wedlowskiej beczułce:)

Z pozoru książka zagmatwana, trudna w odbiorze, pełna opisów, postaci, intryg i polityki. Mrok, tajemne siły w zetknięciu ze szpadą i muszkietem. Klimat jest tej książki największym aczkolwiek nie jedynym atutem.

Polecam fanom Trzech Muszkieterów i twórczości Edgara Allana Poe.

filut | 2012-11-06
Na półkach: Przeczytane, Gnioty
Przeczytana: 2010 rok

Klimat faktycznie ta książka ma i dlatego dałem dwie gwiazdki nie jedną.Ogólnie to ciężkostrawna,męcząca i przynudnawa pozycja.Aż się wierzyć nie chce,że tak różne opinie zbiera jedna i ta sama powieść.Dla mnie strata czasu i pieniędzy.

Rousseau | 2014-09-11

Do tej pory przeczytałam dwie książki Kresa. Piekło i Szpada uczyniły mnie jego wierną fanką, a kontynuacja utwierdziła tylko w tym stanie, potęgując żądzę kolejnych jego dzieł. Coś jest w tym niezwykle błyskotliwym języku, w tej zawiłości akcji, grze emocji i wyraźnych, charakterystycznych postaciach. Coś spaja to wszystko w tak inteligentną całość, że mogę tylko z podziwem rzucić - chapeau bas, panie Feliksie. Kupuję wszystkich, Egaheer, kawalera Del Wares, baronową i tę jej rudą trzpiotkę... Przemówił ten świat do mnie jak mało co. Wstrząsnął, zmieszał, związał ze sobą, a po przerzuceniu ostatniej strony zostawił podniecający niepokój i pewność, że chcę więcej. Jak ktoś już tutaj wspomniał - to wymagająca lektura. Rzuca wyzwanie uwadze i skupieniu czytelnika, i chyba żadne z podjętych dotąd wyzwań nie dało mi takiej satysfakcji. Polecam - to była prawdziwa przyjemność, wisienka na literackim torcie fantastyki.

Artur | 2015-04-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Piekło i Szpada to już bardziej typowa powieść awanturnicza z szeregiem różnych przeplatających się wzajemnie wątków i historii. Podstawą opowieści jest oczywiście działalność Egaheer, jednakże rzadko będziemy świadkami jej działań osobistych. W końcu od czego ma się swoje sługi. Właśnie ze względu na to zostaniemy najpierw zapoznani z działalnością rodziny dostojnej Weroniki Teresy w Velaquet, przez pryzmat jej syna Roberta Se Rhame Sar; by przejść do kawalera Del Wares, dawnego sługi Egaheer.

Wiele akcji na niewielkiej ilości stron, iluzje i mary, które przewijają się na zmianę z rzeczywistością. Nie jest to książka dla każdego, jednak dla fanów pana Kresa - pozycja wielce zalecana.

Michal39 | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Średnie. Czasem ciekawe, czasem nudnawe jakby brakowało pomysłu

| 2011-11-15

Dałabym ocenę 9/10 ale czasem gubiłam się w wątkach tej powieści, ale pomijając to była świetna. Była to pierwsza książka Pana Kresa, którą przeczytałam i nie zamierzam skończyć na jednej. Świat, który nam on przedstawia jest pełen bezprawia, zakłamania i piekielnych mocy, czyli to co lubię najbardziej. Już się nie mogę doczekać kiedy zacznę czytać "Klejnot i Wachlarz".

Paweł | 2014-03-20

Bardzo wymagająca lektura, zawiła (również językowo), w czasie kiedy ją czytałem musiałem być bardzo skupiony, żeby nie pogubić wątków. I może dzięki temu bardzo wczułem się w przestawioną historię - mroczną, brutalną, z pełnowymiarowymi postaciami, z okrutną historią rodziny władającej prowincją na czele.
Mocne!

Riotte | 2011-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Oryginalne ramy czasowe, ciekawi bohaterowie, mnóstwo intryg, piekielnych planów i knowań, a to wszystko okraszone dużą dawką mitów i podań. Autor opisuje w mistrzowski sposób motywy i charaktery. Przy tej książce nie można się nudzić.