Na placówce dyplomatycznej w Sztokhomie . Wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Prezentowane tu po raz pierwszy zapiski Wysockiego są pasjonujące nie tylko w kontekście wydarzeń w stosunkach polsko szwedzkich. Najciekawszy jest obraz Szwecji okresu międzywojennego, kraju stosunkowo nieodległego, ale mało wówczas w Polsce znanego. Z perspektywy swej placówki dyplomatycznej Wysocki również przedstawia Polskę w okresie przed przewrotem majowym i bezpośrednio po przejęciu władzy przez Józefa Piłsudskiego. Autor w przystępnej, literackiej formie oddaje klimat i atmosferę epoki międzywojennego dwudziestolecia. Nie stroni od plotek i anegdot, opisując ówczesne życie towarzyskie polskich i szwedzkich sfer rządowych, dyplomatycznych i arystokratycznych.

mariola | 2016-10-22