Ludzie - Społeczeństwa - Cywilizacje. Część 3. Historia XIX i XX wieku. Podręcznik

Wydawnictwo: WSiP
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788302086014
historyczna

Jest to trzeci podręcznik z cyklu LUDZIE SPOłECZEńSTWA CYWILIZACJE. Tak jak pierwszy i drugi ma układ problemowo-chronologiczny i taką samą strukturę rozdziałów. Został podzielony na dwie części: I. Narodziny i ekspansja cywilizacji przemysłowej. II. Ku globalnej cywilizacji światowej. Pierwsza część obejmuje historię od 1815 roku do II wojny światowej (włącznie), drugą rozpoczynają tematy dotyczące zasad powojennego ładu, a kończą zagadnienia współczesne.

maszynistaGrot | 2015-11-18

Nie mam zastrzeżeń do książki bo wydaje się ciekawie napisana. Szkoda, że więcej miejsca nie poświęcono dziejom Polski Ludowej, jakkolwiek nie jest to okres godny pochwały, pisząc eufemistycznie.

Bardzo dobrze, że w szkole uczą historii XX wieku. Szkoda, że ten kluczowy wiek, także dla zrozumienia współczesności, spraw polityczno - społeczno - gospodarczych zostawiało, a może nadal zostawia się na nauke w ostatniej klasie liceum. Starożytność i średniowiecze to także ważne okresy w dziejach, ale wałkowanie tego non stop przez kilkanaście lat z jednoczesnym zostawieniem zaledwie jednego roku na historie wydawałoby się najważniejszą z punktu widzenia teraźniejszości(walka o niepodległość, I, II Wojna, PRL) wydaje się złym rozwiązaniem

Senta | 2014-06-04
Na półkach: Chcę przeczytać, Historia