Uroczyste wjazdy monarsze do Wrocławia w latach 1527-1620

Wydawnictwo: Atut
historyczna

Anna Śliwowska (ur. 1972 r.), rodowita wrocławianka, jest absolwentką filologii polskiej i historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Prace magisterskie napisała pod kierunkiem prof. dra hab. Czesława Hernasa oraz prof. dra hab. Jana Harasimowicza. Obecnie jest słuchaczką Studium Doktoranckiego Nauk Historycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, w ramach którego przygotowuje rozprawę doktorską na temat architektury okazjonalnej i dekoracji okolicznościowych na Dolnym Śląsku w latach 1526-1740. Jej zainteresowania badawcze mają charakter interdyscyplinarny i oscylują wokół problemu korespondencji różnych dziedzin artystycznych i tzw. pogranicza sztuk, szczególnie w odniesieniu do okresu renesansu i baroku.