Droga Birmańska

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Wojna w Azji południowo -wschodniej 1941-1945. Książka Webstera wypełnia lukę w wiedzy na temat działań aliantów na terenie Chin, Birmy i Indii. Ważnym bohaterem jest postać generała Josepha W. Stillwela, szefa sztabu Czang Kaiszeka, który w górzystym terenie, jakim jest północna Birma, stanął na czele alianckich oddziałów, aby za wszelką cenę utrzymać ducha oporu armii chińskiej. Wiele taktycznych szczegółów działań wojennych w Birmie.

Prider | 2014-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2014