Historia Legii Cudzoziemskiej - Montagnon Pierre

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
historyczna

Montagnon Pierre Historia Legii Cudzoziemskiej Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie ISBN: 8373845836 Oprawa: Twarda Ilość stron: 416 Wymiary: 16.5x24.0cm Rok wyd.: 2006 Opis: Interesująco i przystępnie napisana historia jednej z najsłynniejszych formacji wojskowych na świecie, w której od początku Polacy stanowili jedną z najliczniejszych grup narodowościowych. Jej autor jest nie tylko u

GAME_MAN | 2016-01-17

Książka całkiem dobra, bardzo dobrze opisane kampanie, oraz udział Legii w obu wojnach światowych. Mi osobiście nie przeszkadzało, że autor foruje na wszystkie sposoby Legię, w końcu sam zawdzięcza jej życie. Mimo wszystko mógł napisac nazwiska, które według jego opisu haniebnie postąpiły wobec tak wielkiej Legii Cudzoziemskiej.

Krzysiek | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Dobra historia formacji, jej organizacji, wyposażenia, uzbrojenia i udziału w walkach na przestrzeni niemal 200 lat.
Niekiedy nadmierna egzaltacja autora przy wyczynach Legionistów.
Poza tym - warto rzucić okiem.

Dominik Socha | 2013-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Temat aż nazbyt ciekawy, ale forma - nieustająca apologia Legii, summa summarum - nużąca...

sib89 | 2017-02-02
irman | 2016-10-15