Chłopcy Murrowa. Na frontach wojny i dziennikarstwa

Wydawnictwo: AMF Plus Group, Andrzej Findeisen
The Murrow Boys: Pioneers on the Front Lines of Broadcast Journalism
9788360532027
historyczna

Chłopcy Murrowa to pierwsza biografia utalentowanych korespondentów z zespołu CBS, którymi kierował Murrow. Byli oni przede wszystkim intelektualistami i mistrzami pióra, a ich wytrawnych analiz i relacji nie można było porównać z niczym, co wcześniej uważano za wiadomości radiowe.

JediNadiruRadena | 2014-04-03
Na półkach: Historia, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 marca 2014

Książka w piękny sposób przybliża II wojnę światową od strony dziennikarskiej, co jest jej największym plusem. Są tu, oczywiście, i inne okresy historyczne, ale to nie przypadek, że 2/3 treści dotyczy największej wojny, jakiej doświadczył świat ;) Do tego pokazuje grupkę bardzo interesujących ludzi, którzy zmienili rzeczony świat w sposób może nie do końca przez nas rozumiany, ale na pewno mocno zauważalny. Jeśli miałbym o coś żal do autorów, to tylko o to, że jeden jedyny raz padła w tekście wzmianka (i jedynie mimochodem) o słowach, za które większość ludzi kojarzyła Murrowa - jego słynne "Good night and good luck".

Cuz | 2013-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe

Ciekawie napisana historia korespondentów wojennych. Przybliża nam ważne wydarzenia z nieoczekiwanej perspektywy. Myślę że podobne książki piszących na znane tematy w innym ujęciu to prawdziwe perełki. Jeśli interesuje Cię II wś, a masz już dość suchego opisu kolejnych bitew i ruchów wojsk, to jest to książka właśnie dla Ciebie.

Krzysiek | 2015-05-31
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Ciekawe, nawet bardzo - biografie znanych w USA korespondentów wojennych pokazują życie w tym specyficznym zawodzie i sposób pracy wielkiej amerykańskiej machiny prasowej.

tombi143 | 2012-02-24
Przeczytana: 06 lipca 2009

KSIĄŻKA BARDZO MNIE ZACIEKAWIŁA. CZYTAŁEM JĄ JEDNYM TCHEM. BARDZO CIEKAWA CHODŹ PAPIER MÓGŁ BYĆ LEPSZEJ JAKOŚCI. POLECAM

Joanna | 2016-10-15
stasser | 2016-10-01