Droga birmańska

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Wojna w Azji południowo -wschodniej 1941-1945Książka Webstera wypełnia lukę w wiedzy na temat działań aliantów na terenie Chin, Birmy i Indii.Ważnym bohaterem jest postać generała Josepha W. Stillwela, szefa sztabu Czang Kaiszeka, który w górzystym terenie, jakim jest północna Birma, stanął na czele alianckich oddziałów, aby za wszelką cenę utrzymać ducha oporu armii chińskiej. Wiele taktycznych szczegółów działań wojennych w Birmie.

Bartosz Chowaniec | 2011-11-09
Przeczytana: sierpień 2011

Dobra książka ukazująca pomijany w Polsce aspekt II wojny światowej, ukazujący nie tylko aliantów ale i przegranych.

Przeczytana: 2013 rok
ryszpak | 2013-08-08