Hitler : strategia klęski 1940-1945

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacje XX Wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sensacje XX Wieku
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Militärstrategie Deutschlands 1940-1945
II wojna światowa,
historyczna
hunter

Autor analizuje motywy i cele poszczególnych działań, a następnie rozważa, w jaki sposób wykorzystano lub zmarnowano nadarzające się szanse, skupiając uwagę szczególnie na określonych fazach konfliktu zbrojnego.

Bodzepor | 2015-07-24
Przeczytana: 05 lipca 2015

Autor szeroko rozwodzi się nad taktycznymi i ekonomicznymi powodami klęski III Rzeszy w 2 wojnie światowej, rozwiewając kilka mitów (np. o Jugosławii, która miała jakoby blokować ogromne siły państw Osi, czy o ogromnych stratach Niemców w 1943, które okazują się być zawyżone przez Sowietów tak bardzo, że przekraczają stany osobowe jednostek) jednak nie może z siebie wydusić przyznania faktu, że ogromna większość problemów, z jakimi borykali się Niemcy na wschodzie wynikała z ich morderczej i kompletnie idiotycznej polityki wobec narodów okupowanych, która często nawet wrogów komunizmu zmuszała do walki po stronie reżimu komunistycznego. Poza tym autor posuwa się do dość groteskowej konfabulacji twierdząc, że (w odróżnieniu od Aliantów bombardujących w Niemczech całą infrastrukturę) Luftwaffe rozróżniała cele cywilne od wojskowych - terrorystyczne ataki na Warszawę, Belgrad, Stalingrad i dziesiątki innych miast to chyba dość jasne świadectwo, że było zupełnie odwrotnie.

nrok99 | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Momentami ciekawe spojrzenie z niemieckiej strony, ale ma najważniejsze przyczyny klęski Hitlera- irracjonalność i zbrodniczość ideologii wobec oczekujących wyzwolenia narodów ZSRR delikatnie tylko zaznaczone między wierszami.

PieprzowyPirat | 2015-11-17
Iskander | 2013-01-27