TOBRUK

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Wydawnictwo: Magnum
TOBRUK
historyczna

Fascynująca opowieść o jednej z najsłynniejszych batalii II wojny światowej, w której oprócz jednostek brytyjskich wzięło udział 15 tysięcy żołnierzy australijskich. Ramię w ramię z Australijczykami walczyła w Tobruku Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich pod dowództwem generała Stanisława Kopańskiego. znany australijski dziennikarz i autor książek militarnych Peter FitzSimons oparł swą opowieść na źródłach dokumentalnych i relacjach uczestników walk.Słowo wstępne napisał Manfred Rommel, syn generała Erwina Rommla, dowódcy Afrika Korps.

Dominik Socha | 2013-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Doskonale napisana książka, piękny hołd dla oddziałów australijskich i innych obrońców Tobruku!

Arrski | 2014-11-01
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Świetna relacja z udziału żołnierzy australijskich pod i w trakcie obrony Tobruku.

Rafał | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016