Teczka

Wydawnictwo: Znak
historyczna

Inne wydania

Najbardziej osobista i intrygująca książka znanego brytyjskiego pisarza i publicysty, specjalisty od spraw Europy Wschodniej. Jego własna teczka Stasi tajnej wschodnioniemieckiej policji którą otwiera przed nim uprzejma niemiecka urzędniczka, staje się kluczem do wspomnień z okresu studiów w Berlinie. Co czuje człowiek, gdy odkrywa, że każdy jego krok był śledzony i odnotowanya Kto był agentema Dawna dziewczyna czy może któryś z wykładowcówa Garton Ash decyduje się na konfrontację: rozmawia z informatorami, próbuje dociec motywów ich postępowania i prześledzić późniejsze losy.

Nightlight | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, ZOO Station