Błędy odwracalne

Wydawnictwo: Rebis

Skazany za potrójne morderstwo Rommy czeka na wykonanie wyroku śmierci. Niespodziewanie otwiera się jednak przed nim szansa okazuje się, że inny więzień może go oczyścić z zarzutów...

Kamil Ł | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Niestety książka nie porywa, a przynajmniej mnie nie porwała. Pierwsza połowa książki ciągnie się niemiłosiernie i w dodatku nie bardzo wiadomo po co jest większość "podroździałów". Mijamy około połowę książki i zaczyna się coś dziać, coś czego spodziewalibyśmy się po książce w tym gatunku literackim. Tutaj znaleźć można jakieś wydarzenia, które popychają akcję do przodu to jednak wiele rzeczy, a już na pewno dialogów wydaje się oderwanych od akcji i fabuły, a conajmniej dla mnie jest nie jasna i zadziwiająca. Kolejną sprawą jest irracjonalność amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. O ile oczywiście jest on taki jak opisany w tej książce to współczuję wszystkim, którzy mieli przyjemność się z nim zetknąć. Pisać zapewne Pan Scott umie jednak wymyślaniem fabuły powienie zająć się ktoś inny.

Maciej | 2016-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Na początku nudno, potem się rozkręciło. Ogólnie można przeczytać jak się ma, ale nie widzę potrzeby rzucania się na tę pozycję.

herub | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Fabuła interesująca, jednak potrafi solidnie znudzić.

molarnia | 2012-05-18
Przeczytana: 2012 rok

Fabuła wydała mi się interesująca, dlatego zakupiłam tę książkę. Mam jednak co do niej dylemat- z jednej strony nie jest zła, z drugiej zaś historia w pewnym momencie robi się zagmatwana i naprawdę łatwo się pogubić w tym kto kłamie i oszukuje, a kto dąży do prawdy. Samo rozwiązanie też nieszczególnie przypadło mi do gustu. Co do bohaterów to chyba najmocniejszy punkt całej powieści. Mamy przedstawiane różne sylwetki, dobre, złe, egoistyczne, reprezentujące elitę jak i margines społeczny. Ogólnie książka nie jest zła, jednak po notce na okładce człowiek spodziewa się czegoś lepszego.

msiwiec | 2012-07-26
Przeczytana: 22 maja 2012

Jak dla mnie za mało wynika z ogromu treści.. Fabuła niezła, napewno wrażenie robią opisy postaci które Turow robi mistrzowsko. Książka momentami potrafi znudzić.. Pięć gw. z bardzo mocnym plusem.

klaudia1101 | 2016-11-11

Nie przeczytane do końca