Martwy trop

Tłumaczenie: Dariusz Ćwiklak
Cykl: Lincoln Perry (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
A Welcome Grave

Trochę po północy, w bezksiężycową październikową noc zamordowano człowieka, którego nie znosiłem. Policja zaczęła szukać podejrzanych ? ludzi, którzy mieli zatarg z Jeffersonem. Na szczycie tej listy znalazłem się ja.Prywatny detektyw Lincoln Perry był wschodzącą gwiazdą policji w Cleveland, ale jego kariera skończyła się, kiedy pobił szanowanego prawnika. Miał powód: Alex Jefferson odbił mu narzeczoną. Teraz jednak Jefferson został bestialsko zamordowany, a wdowa dzwoni do Perry?ego z rozpaczliwą prośbą. Detektyw wie, że nie powinien się zgadzać, ale nie może odmówić kobiecie, którą kiedyś kochał. Szybko odkrywa, jak wielki popełnił błąd...

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

LelandLester | 2015-09-04

Alex Jefferson - człowiek, który prawdopodobnie zajmuje pierwsze miejsce na czarnej liście prywatnego detektywa Perry’ego, zostaje brutalnie zamordowany. Zabity miał wcześniej duży udział w zrujnowaniu mu życia. Gdyby nie spotkał na swojej drodze Jeffersona, jego obiecująca kariera w policji nie zostałaby zaprzepaszczona i byłby teraz mężem wymarzonej kobiety. Wdowa po zabitym dzwoni do Perry'ego z prośbą o pomoc, detektyw zgadza się przyjąć sprawę i bardzo szybko zaczyna tego żałować.

Miło znów wrócić do tego autora, a w szczególności do cyklu o dwójce prywatnych detektywów.

Według kolejności powstawania, „Martwy trop” to trzecia część cyklu o prywatnych detektywach. Duży wpływ na fabułę książki mają zdarzenia z pierwszej części, tj. „Ostatnie do widzenia”. Ponadto, u detektywa Perry’ego zachodzą spore zmiany, zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym.

Na polskim rynku występują trzy części cyklu Perry-Pritchad, ale tak naprawdę to wyszły już cztery, z tym, że ta ostatnia nie...

J_Xavier_B | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

"Martwy trop" to trzeci chronologicznie tom zmagań śledczych z duetem prywatnych detektywów, młodym nieco narwanym Lincolnem Perry'm i sędziwym, stonowanym w porywczych akcjach Joe'm Pritchardem :). Dla mnie jednak to dopiero drugie - po "Ostatnim do widzenia" - spotkanie z tą jakże sympatyczną parą bohaterów :].

We wspomnianej powieści znowu mamy do czynienia z zawiłą i zagadkową fabułą, ale tak zgrabnie i realistycznie poprowadzoną, że aż ma się wrażenie, jakby ta historia mogła rozegrać się w prawdziwym świecie :). To cieszy najbardziej w literaturze kryminalnej, bo nieraz pisarze w obrębie tego gatunku potrafią zbombardować mrowiem niby fajnych twistów fabularnych, ale takie historie zdarzają się... no właśnie gdzie? Otóż wyłącznie w książkach :].

Także pod tym względem proza Michaela Koryty fascynuje mnie znacznie bardziej aniżeli chociażby twórczość uwielbianego niegdyś przeze mnie Harlana Cobena, u którego postacie wydają się być mniej dopracowane, bez fajnych i rzeczowych...

Beata118 | 2014-06-09

Książkę kupiłam tylko dlatego że była w promocji. Nie znałam autora a za kryminałem raczej nie przepadam. Myślałam że znajdę w niej chociaż jeden bardzo straszny wątek.. No ale.. Szkoda opisywać to co dzieje się w książce.. Podbiła moje serce. Akcja rozgrywa się na tylu płaszczyznach, że do ostatnich stron nawet nie ma prawa domyślać się jak to wszystko się zakończy..Przez cały czas trzyma w napięciu a nawet wzbudza lęk.. Polecam nawet tym którzy nie lubią tego gatunku. Brak drastycznych scen.

Angelika | 2016-07-01
Na półkach: 2016, Przeczytane

Dobry nowoczesny kryminał skonstruowany w dobrym starym stylu! Autor ma bardzo lekkie pióro, przez co książkę czyta się szybciutko. Akcja jest wartka, bohaterowie godni uwagi, a i rozwiązanie sprawy dość przyciągające uwagę. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę tego autora.

Kamila | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Akcja zdecydowanie mnie nie wciągnęła. Fakt faktem współczułam głównemu bohaterowi tego, że uwziął się na niego cały świat.

Lena | 2013-09-20
Przeczytana: 20 września 2013

Fabuła zaczęła się niestety robić ciekawa dopiero kiedy do końca zostało jakieś 100 stron, a poza tym brakowało mi zaskakującego zakończenia. Mimo tego książkę czytało się całkiem przyjemnie ;)

Emilia | 2016-02-23

Bardzo zawikłana historia, dużo wątków, ale akcja nie wciągnęła mnie aż tak bardzo…Zamordowany prawnik, podejrzewany o zabójstwo były chłopak żony tegoż prawnika – detektyw, który musi znaleźć dowody swojej niewinności...

Martyna | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Dawno nie czytałam tak bardzo zawikłanej historii. Naprawdę godna polecenia książka. Czytałam z zapartym tchem.

HorrorPrincess | 2012-07-11

Szymon Nowak | 2016-11-03