Niewinny

Wydawnictwo: Buchmann
Innocent
zabójstwo, niewinny
Nana

Sequel bestsellera Uznany za niewinnego (Presumed Innocent). Niewinny przedstawia historię Rusty'ego Sabicha i Tommy'ego Molto, którzy dwadzieścia lat później znów mierzą się ze sobą we wciągającym psychologicznym pojedynku po tajemniczej śmierci żony Rusty’ego. W 2008 r., 22 lata po wydarzeniach wcześniejszych książek, były prawnik Rusty Sabich, teraz główny sędzia apelacyjny, jest ponownie...

W 2008 r., 22 lata po wydarzeniach wcześniejszych książek, były prawnik Rusty Sabich, teraz główny sędzia apelacyjny, jest ponownie podejrzany o zabójstwo kobiety. Jego żona, Barbara, umarła w łóżku, wydaje się, że śmiercią naturalną. Jednak jego odwieczny wróg, prokurator Tommy Molto chce to dokładnie sprawdzić. Molto oskarża Sabicha o morderstwo, ponieważ Rusty zdecydował się zachować śmierć Barbary w tajemnicy, nawet przed ich synem, przez prawie cały dzień, co pozwoliłoby zniknąć śladom trucizny.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Paulina Wilkowska | 2014-09-02
Przeczytana: 02 września 2014

Książka dobra... choć nie do końca trafiła w mój gust.

Większość akcji dzieje się na salach sądowych, dużo niezrozumiałego dla laika słownictwa więc osoby, które sądownictwem i prawem karnym się nie interesują książka może po prostu znudzić.

Pomysł dobry, do samego końca nie domyśliłam się zakończenia za co wielki plus :) ale dość dużo pisania wokół więc troszkę się przeciąga.

Polecam ale tylko tym, którzy taką tematyką się interesują :)

sonia poniatowska | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Całość bardzo mnie wciągnęła - szczególnie część procesowa. Sędzia sądowy stający po drugiej stronie barykady jest chryzmatycznym i ciekawy bohaterem. Momentami przydługie monolgi i opisy uczuć/wspomnienia.
To co mnie najbardziej rozczarowało to zakończenie - liczyłam na bardziej błyskotliwe i zaskakujące.
Całość jednak jak najbardziej na plus - fajny kryminał na letnie wiczory.

Rak25 | 2012-03-07

"Uznany za niewinnego" spodobał mi się na tyle, że "Niewinnego" postanowiłam kupić i przeczytać od razu, gdy dowiedziałam się, iż powstał. Jakież było moje rozczarowanie gdy przewracałam kolejne strony i na próźno usiłowałam odnaleźć to coś. Niestety, na próźno. Poza krótkimi momentami (kiedy myślałam: może ta książka nie jest aż taka zła?) stwierdzam, iż lepiej byłoby pozostawić koniec opowieści o Rustym na ostatniej stronie "Uznanego za niewinnego". Nie polecam.

Majgonia | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Dla mnie bardzo dobra kontynuacja przygód pana sędziego. Turow powinnien przedstawić tę historię w kolejnej powieści okiem Barbary!

Agata | 2011-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Turow napisał dwie dobre książki, "Uznany za niewinnego" i sequel "Niewinny". Reszta jest marniutka...

marek-rablak | 2018-02-26
panasm | 2018-02-25