Dobrzy ludzie

kłopoty, narkotyki
typ
papier
Ag2S
6,84 (62 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Co byś zrobił, gdybyś jak Tom i Anna Reed dziwnym trafem znalazł nagle 400 tysięcy dolarów? Po przeczytaniu najnowszej książki Markusa Sakeya, mistrza trzymających w napięciu thrillerów, autora „Na ostrzu” oraz „Na krańcach miasta”, z całą pewnością zostawiłbyś je nietknięte. Spłukani nieudanymi próbami spłodzenia potomka Tom i A nna nie mogą się oprzeć pokusie przywłaszczenia sobie pieniędzy,...

Spłukani nieudanymi próbami spłodzenia potomka Tom i A nna nie mogą się oprzeć pokusie przywłaszczenia sobie pieniędzy, które znajdują ukryte w mieszkaniu swojego najemcy. Po krótkotrwałej euforii popadają jednak w kłopoty. Ich życie szybko zamieniają w koszmar bezwzględny handlarz narkotyków, pałający żądzą zemsty rabuś i policjant, od początku podejrzewający, że Tom i A nna nie mówią całej prawdy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Monika | 2014-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 września 2014

"Dobrzy ludzie" to książka zaliczana do gatunku: thriller/sensacja/kryminał. Oczywiście, jest w niej dużo z wymienionych gatunków, ale również dużo więcej, świetne podłoże psychologiczne. Gdzie przebiega granica pomiędzy dobrem a złem? Czy i w którym momencie przestajemy być uczciwi? Gdzie kończą się marzenia a zaczyna pazerność?
Polecam książkę wszystkim wielbicielom gatunku i nie tylko. Naprawdę warto przeczytać.

feNo | 2011-09-27

Bardzo dobry thriller, pokazany z perspektywy małżonków, którzy doświadczeni przez los myślą, że znalezione pieniądze odmienią ich życie na lepsze... Nie wiedzą jednak, jak bardzo się mylą.
Świetna książka, wartka akcja, napięcie rosnące ze strony na stronę, eksplodujące w finale. Nie mogąc doczekać się następnych książek Sakey'a. Polecam!

daniello188 | 2011-02-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 lutego 2011

Fantastyczna książka. To jest mój pierwszy, przeczytany, thriller i dzięki tej książce myślę , że nie ostatni.

Od samego początku książka nabiera tępa i nie traci go do końca! Łapie za serce, a czasami powoduje skurcz wszystkich mięśni w ciele.
Warto było poświęcić czas na przeczytanie tej książki. Mocno polecam!

nicholas | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Taki sobie. Mozna przeczytac na raz i zapomniec. Czyta sie szybko i przyjemnie. Mnie denerwowala glupota prawie wszystkich bohaterow. Dziwne wybory, czasem dziwne sytuacje jakos mnie do konca nie przekonaly. Inne ksiazki Sakeya oceniam znacznie lepiej.

BlackLace | 2014-11-10

Jak wiele potrafią zrobić ludzie, aby mieć upragnione dziecko.. Bardzo wiele.. niestety poprzez tragiczną śmierć najbliższej osoby. Książka skłania do refleksji, sięga w najdalsze zakamarki ludzkiej wyobraźni...

DeathlyHallows | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Wciąga już od samego początku, nie idzie się od niej oderwać. Historia w prosty sposób pokazuje, że mimo wszystko 'pieniądze' szczęścia nie dają. Za żadne skarby nie odkupimy śmierci bliskiej osoby.. Zakończenie troszkę mnie rozczarowało, ale poza tym wielki wielki + :)

Ewelina | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Szybko się czyta, dużo niespodziewanych akcji, polecam na urlop lub jesienne wieczory

Ana | 2012-04-02

Nie porwała mnie, ale czyta się nieźle.

radziu21 | 2013-11-19

Spodziewałem się czegoś więcej

Ka- | 2012-11-01
Przeczytana: 09 listopada 2012

Cały czas trzyma w napięciu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku