Dobrzy ludzie

kłopoty, narkotyki
typ
papier
Ag2S
6,83 (64 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Co byś zrobił, gdybyś jak Tom i Anna Reed dziwnym trafem znalazł nagle 400 tysięcy dolarów? Po przeczytaniu najnowszej książki Markusa Sakeya, mistrza trzymających w napięciu thrillerów, autora „Na ostrzu” oraz „Na krańcach miasta”, z całą pewnością zostawiłbyś je nietknięte. Spłukani nieudanymi próbami spłodzenia potomka Tom i A nna nie mogą się oprzeć pokusie przywłaszczenia sobie pieniędzy,...

Spłukani nieudanymi próbami spłodzenia potomka Tom i A nna nie mogą się oprzeć pokusie przywłaszczenia sobie pieniędzy, które znajdują ukryte w mieszkaniu swojego najemcy. Po krótkotrwałej euforii popadają jednak w kłopoty. Ich życie szybko zamieniają w koszmar bezwzględny handlarz narkotyków, pałający żądzą zemsty rabuś i policjant, od początku podejrzewający, że Tom i A nna nie mówią całej prawdy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Monika | 2014-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 września 2014

"Dobrzy ludzie" to książka zaliczana do gatunku: thriller/sensacja/kryminał. Oczywiście, jest w niej dużo z wymienionych gatunków, ale również dużo więcej, świetne podłoże psychologiczne. Gdzie przebiega granica pomiędzy dobrem a złem? Czy i w którym momencie przestajemy być uczciwi? Gdzie kończą się marzenia a zaczyna pazerność?
Polecam książkę wszystkim wielbicielom gatunku i nie tylko. Naprawdę warto przeczytać.

Gośka | 2015-03-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2015

Tom i Anna są dobrym małżeństwem. Oboje pracują, mają swój dom, kochają się. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka, jednak to marzenie nie chce się spełnić. Próby in vitro kończą się niepowodzeniem a na następną kurację ich już nie stać. I tak zadłużyli się ogromnie na poprzednie próby. Teraz znajdują się w miejscu, w którym muszą zdecydować, czy próbować dalej, czy się poddać. I nagle wszystko się zmienia.
Tom i Anna zajmują górę swojego domu, natomiast dolne mieszkanie wynajmują pewnemu mężczyźnie. Nic o nim nie wiedzą, facet jest nieprzyjemny, burkliwy, nie pracuje a jednak stać go na wynajmowanie u nich mieszkania. Pewnej nocy Toma budzi smród. Coś się pali. Jak się okazuje, dym wydobywa się spod mieszkania ich lokatora, który nie reaguje na walenie w drzwi. Wchodzą, lokalizują miejsce pożaru, którym jest kuchenka, gaszą ogień mąką i obchodzą całe mieszkanie. Lokatora znajdują w sypialni. Martwego. W jego kuchni znajdują za to masę pieniędzy. W workach z mąką i cukrem leżą...

feNo | 2011-09-27

Bardzo dobry thriller, pokazany z perspektywy małżonków, którzy doświadczeni przez los myślą, że znalezione pieniądze odmienią ich życie na lepsze... Nie wiedzą jednak, jak bardzo się mylą.
Świetna książka, wartka akcja, napięcie rosnące ze strony na stronę, eksplodujące w finale. Nie mogąc doczekać się następnych książek Sakey'a. Polecam!

daniello188 | 2011-02-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 lutego 2011

Fantastyczna książka. To jest mój pierwszy, przeczytany, thriller i dzięki tej książce myślę , że nie ostatni.

Od samego początku książka nabiera tępa i nie traci go do końca! Łapie za serce, a czasami powoduje skurcz wszystkich mięśni w ciele.
Warto było poświęcić czas na przeczytanie tej książki. Mocno polecam!

nicholas | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Taki sobie. Mozna przeczytac na raz i zapomniec. Czyta sie szybko i przyjemnie. Mnie denerwowala glupota prawie wszystkich bohaterow. Dziwne wybory, czasem dziwne sytuacje jakos mnie do konca nie przekonaly. Inne ksiazki Sakeya oceniam znacznie lepiej.

BlackLace | 2014-11-10

Jak wiele potrafią zrobić ludzie, aby mieć upragnione dziecko.. Bardzo wiele.. niestety poprzez tragiczną śmierć najbliższej osoby. Książka skłania do refleksji, sięga w najdalsze zakamarki ludzkiej wyobraźni...

DeathlyHallows | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Wciąga już od samego początku, nie idzie się od niej oderwać. Historia w prosty sposób pokazuje, że mimo wszystko 'pieniądze' szczęścia nie dają. Za żadne skarby nie odkupimy śmierci bliskiej osoby.. Zakończenie troszkę mnie rozczarowało, ale poza tym wielki wielki + :)

Ewelina | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Szybko się czyta, dużo niespodziewanych akcji, polecam na urlop lub jesienne wieczory

Ana | 2012-04-02

Nie porwała mnie, ale czyta się nieźle.

radziu21 | 2013-11-19

Spodziewałem się czegoś więcej

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku