Okładka książki Dobrzy ludzie

kłopoty, narkotyki
typ
papier
Ag2S
6,75 (57 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Co byś zrobił, gdybyś jak Tom i Anna Reed dziwnym trafem znalazł nagle 400 tysięcy dolarów? Po przeczytaniu najnowszej książki Markusa Sakeya, mistrza trzymających w napięciu thrillerów, autora „Na ostrzu” oraz „Na krańcach miasta”, z całą pewnością zostawiłbyś je nietknięte. Spłukani nieudanymi próbami spłodzenia potomka Tom i A nna nie mogą się oprzeć pokusie przywłaszczenia sobie pieniędzy, któ...

Spłukani nieudanymi próbami spłodzenia potomka Tom i A nna nie mogą się oprzeć pokusie przywłaszczenia sobie pieniędzy, które znajdują ukryte w mieszkaniu swojego najemcy. Po krótkotrwałej euforii popadają jednak w kłopoty. Ich życie szybko zamieniają w koszmar bezwzględny handlarz narkotyków, pałający żądzą zemsty rabuś i policjant, od początku podejrzewający, że Tom i A nna nie mówią całej prawdy.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Monika | 2014-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 września 2014

"Dobrzy ludzie" to książka zaliczana do gatunku: thriller/sensacja/kryminał. Oczywiście, jest w niej dużo z wymienionych gatunków, ale również dużo więcej, świetne podłoże psychologiczne. Gdzie przebiega granica pomiędzy dobrem a złem? Czy i w którym momencie przestajemy być uczciwi? Gdzie kończą się marzenia a zaczyna pazerność?
Polecam książkę wszystkim wielbicielom gatunku i nie tylko. Naprawdę warto przeczytać.

feNo | 2011-09-27

Bardzo dobry thriller, pokazany z perspektywy małżonków, którzy doświadczeni przez los myślą, że znalezione pieniądze odmienią ich życie na lepsze... Nie wiedzą jednak, jak bardzo się mylą.
Świetna książka, wartka akcja, napięcie rosnące ze strony na stronę, eksplodujące w finale. Nie mogąc doczekać się następnych książek Sakey'a. Polecam!

daniello188 | 2011-02-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 lutego 2011

Fantastyczna książka. To jest mój pierwszy, przeczytany, thriller i dzięki tej książce myślę , że nie ostatni.

Od samego początku książka nabiera tępa i nie traci go do końca! Łapie za serce, a czasami powoduje skurcz wszystkich mięśni w ciele.
Warto było poświęcić czas na przeczytanie tej książki. Mocno polecam!

nicholas | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Taki sobie. Mozna przeczytac na raz i zapomniec. Czyta sie szybko i przyjemnie. Mnie denerwowala glupota prawie wszystkich bohaterow. Dziwne wybory, czasem dziwne sytuacje jakos mnie do konca nie przekonaly. Inne ksiazki Sakeya oceniam znacznie lepiej.

Iwona | 2014-11-10

Jak wiele potrafią zrobić ludzie, aby mieć upragnione dziecko.. Bardzo wiele.. niestety poprzez tragiczną śmierć najbliższej osoby. Książka skłania do refleksji, sięga w najdalsze zakamarki ludzkiej wyobraźni...

DeathlyHallows | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Wciąga już od samego początku, nie idzie się od niej oderwać. Historia w prosty sposób pokazuje, że mimo wszystko 'pieniądze' szczęścia nie dają. Za żadne skarby nie odkupimy śmierci bliskiej osoby.. Zakończenie troszkę mnie rozczarowało, ale poza tym wielki wielki + :)

Ewelina | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Szybko się czyta, dużo niespodziewanych akcji, polecam na urlop lub jesienne wieczory

Hexe | 2012-04-02

Nie porwała mnie, ale czyta się nieźle.

radziu21 | 2013-11-19

Spodziewałem się czegoś więcej

Ka- | 2012-11-01
Przeczytana: 09 listopada 2012

Cały czas trzyma w napięciu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,