Inteligencja polska na Wołyniu w okresie międzywojennym

Wydawnictwo: Neriton
838972927X
historyczna

Praca wpisuje się w nurt historii życia codziennego. Autor rekonstruuje proces formowania się środowiska polskiej inteligencji na Wołyniu w latach 20. i zajęcia przez nią eksponowanego miejsca w hierarchii społecznej, związanego z zatrudnieniem w instytucjach państwowych. Pokazuje materialne warunki bytu, warunki pracy oraz sposoby spędzania wolnego czasu przez omawianą grupę. Wskazuje na upolitycznienie aparatu urzędniczego oraz nauczycieli po roku 1926. Przedstawia też przemiany społeczne i obyczajowe inteligencji wołyńskiej. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Reakcjonista | 2015-12-05
Na półkach: II RP, Chcę przeczytać