Parch

Okładka książki Parch Piotr Patykiewicz
Okładka książki Parch
Piotr Patykiewicz Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Dopóki nie zgasną gwiazdy (tom 1.5) fantasy, science fiction
50 str. 50 min.
Dopóki nie zgasną gwiazdy (tom 1.5)
Sine Qua Non
2016-06-30
2016-06-30
50 min.

Ebook dostępny za darmo na Legimi. Mamy tutaj opowieść o ludziach, którzy zapadają na chorobę zwaną „parchem„ i „zgnilizną”. Chorzy ludzi zostają wykluczeni ze społeczności i wygnani z miasta na tułaczkę do ciemnej doliny. Ciekawie poprowadzeni bohaterowie. Książka wciąga, a cała fabuła boli. Jest Ci zimno i prawie odczuwasz cierpienie głównych bohaterów. Całe szczęście historia kończy się dobrze, ale zakończenie jest nieprzewidywalne. Siła i chęć przetrwania człowieka w trudnych warunkach jest niesamowita i po raz kolejny mnie zadziwia. POLECAM

Czym lub kim jest "Parch". To tajemnicza, okropna choroba, która potrafi zmienić człowieka w potwora. W krainie lodu gdzie można zamarznąć gdy odsłoni się kawałek ciała, parchowie podróżują by znaleźć schronienie. Naznaczeni stygmatami w postaci obrzydliwych wyborczyn, są wypędzani z wiosek oraz mordowani. Czy tytułowy bohater, który powoli zamienia się z kraturę dotrze tam gdzie chce?

Krótka z ciekawym pomysłem. Czytając ją przeszedłem przez 3 fazy, zaciekawiła mnie, rozwijała zaciekawienie, ale się przy tym trochę "potykała" i na koniec nie zostawiła mi nic szczególnego do przemyślenia (a lubię sobie później jeszcze obracać te treści z książki w głowie).

Było za darmo to wziąłem. Za darmo to i ocet słodki. Tutaj tej słodyczy nie było za wiele. Treść powieści jest znośna, stworzony świat ciekawy, sama powieść była przeciętna, ot kolejna romantyczna opowieść o simpie, o dobru i złu itd. Nic odkrywczego, ale sam pomysł na historię był fajny.

Nie spodziewałam się po tej książeczce za wiele. Opowiadanie fantastyczne, za darmo, trafić można na różne jakościowo produkty. Jednak całość wciągnęłam po prostu, mimo że czytam książki najczęściej wolno i coraz wolniej. Świetna konstrukcja, pomysł, samo uniwersum, rys bohaterów, język, tempo, nasuwające się same refleksje - wszystko mi pasowało. Polecam.

Szczerze to jestem całkiem miło zaskoczony tym opowiadaniem. Śmiem twierdzić że jeśli byłaby to pełnowymiarowa książka to pobiła by poprzedniczkę. Interesujący bohaterowie, każdy z innym podejściem do życia, życia które niedługo ma się zakończyć. Do tego szybka, zwarta akcja, napisana prostym językiem i z nietuzinkowym zakończeniem. Darmowe opowiadanie jak najbardziej na plus, a teraz zabieram się w zasadzie za kolejny już pełne tomiszcze cyklu.

Opowiadanie z uniwersum "Dopóki nie zgasną gwiazdy". Bardzo ciekawa, choć krótka opowieść.

Szkoda że takie krótkie ;)

Szkoda że takie krótkie ;)

Bardzo krótkie - i bardzo dobre

Bardzo krótkie - i bardzo dobre

Mimo, że książka jest niedługa to wiele uczy. To fascynujące, że pozycja nie zawierająca gwałtownych zwrotów akcji potrafi wciągnąć. 8/10

• 2017

Dodaj cytat z książki Parch