Maszyny parowe i koniec świata, atomowa zagłada i sterowce, kryminał i przygoda, powaga i humor, wizjonerskie wizje i wirtuozerskie igranie z konwencjami – to wszystko, a także wiele innych elementów, które cenimy w opowieściach, znajdziecie w antologii Ostatni dzień pary II. Na liczący ponad 700 stron zbiór składa się 37 opowiadań w konwencji steampunkowej i postapokaliptycznej. Część...

Na liczący ponad 700 stron zbiór składa się 37 opowiadań w konwencji steampunkowej i postapokaliptycznej. Część stanowią zwycięskie dzieła młodych adeptów pióra – wybrane spośród ponad 250 propozycji nadesłanych na konkurs – pozostałe natomiast to teksty najciekawszych twórców współczesnej polskiej fantastyki. Każde opowiadanie wzbogacone jest ilustracją wykonaną przez współpracujących z inicjatywą artystów.

Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, który ukazał się w 2013 roku, głównym celem publikacji jest promowanie młodych stażem autorek i autorów oraz popularyzowanie polskiej literatury wśród czytelników i fanów fantastyki.

Ostatni dzień pary II jest owocem wspólnej pracy autorów, ilustratorów, redaktorów i sympatyków, a w jego wydaniu uczestniczyła krakowska Fundacja „Historia Vita”.

źródło opisu: http://www.historiavita.pl/

źródło okładki: http://www.historiavita.pl/

niebieskiemigdaly123 | 2017-03-05

Ciekawa antologia, pochłonięta w dwa dni, polecam fanom steampunku. W mojej opinii zdecydowanie bardziej wciągająca niż poprzednia część. Kilka zaskakujących opowiadań, napisanych niezłym stylem. Czuję, że o paru z tych młodych autorów jeszcze usłyszymy.

Bartek Biedrzycki | 2017-03-06

Bardzo dobra rzecz, gdzie słabych tekstów jest niewiele, zaś amatorzy pospołu z uznanymi autorami dają popis.

kimnesobie | 2017-05-25
PanHeT | 2017-04-05