brzanka

Kolejny ebook z serii Legendy Polskie wydany przez Allegro i Powergraph. Tym razem to Łukasz Orbitowski i Michał Centarowski zmierzyli się we wspólnym tekście z diabłem Borutą i polskim piekłem. Pozostaje pytanie, gdzie podział się Twardowski?

źródło opisu: http://legendy.allegro.pl/

źródło okładki: http://legendy.allegro.pl/

Jot__23 | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Z dużą sympatia odnoszę się do produkcji grupy Allegro, jednak udźwiękowiona superprodukcja z udziałem Krystyny Jandy trochę rozczarowuje, wywiad prowadzony trochę statycznie, momentami nudnie. Niemniej ciekawe i mocno ironiczne są nawiązania do władców polskich i czasów pogańskich – całkiem zgrabnie skonstruowana fabuła.

K8W | 2017-12-08
Na półkach: Przeczytane, Audioksiążka
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Świetna i tylko żal, że tak krótka. Fajne, ciekawe przypomnienie historii, legend, pomysłowa podróż do piekieł i mistrzowski duet Jandy i Drabka w audiobooku.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Krótka forma, świetna prezentacja audio - taka pobudzająca wyobraźnie i zmysł węchu także (ta siarka:)). Otwarte, niekonwencjonalne i ociupinkę zaskakujące zakończenie.

pszemek | 2017-09-12
Przeczytana: 03 września 2017

Jakoś pod koniec sierpnia wyczytałem wreszcie jak to z nagrodą Zajdla było - i czym prędzej ściągnąłem nagrodzone opowiadania (ze strony nagrody Zajdla albo Legend Polskich).
Męczyłem je trzy dni - sen mnie morzył, ja walczyłem, ale niestety dwa razy nie dałem rady. Ale się udało - i za to olbrzymie brawa (dla mnie).
Opowiadanie nudne, słabe. Pani reporter naiwna, Boruta pretensjonalny. Wszystko ciągnie się powoli, zero napięcia... Generalnie nudy. Zastanawiam się w jaki sposób opowiadanie to dostało nominację do nagrody Zajdla, a tym bardzie w jaki sposób ją wygrało. Pewnie kwestia filmów Allegro - lubię co znam i przenoszę pozytywne emocje z jednego medium na inne.
Zdecydowanie nie polecam, choć nieźle usypia (więc może jako środek para-medyczny...)

mieszka | 2017-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Jak się dobrze bawić, na wysokim poziomie i sprawić przyjemność innym.
Wziąć kilku ludzi z pomysłem, jajem, chłonną głową, wrażliwych, uzdolnionych, z dystansem, potem wsadzić ich do wora, pomieszać, sprawić żeby sami się dobrze bawi i czekać na rezultaty.
Proste. Szalenie proste. I jakie dobre.
Trochę trudno mi ocenić "Wywiad z Borutą"' jako autonomiczne dokonanie. Skuszona filmami Tomka Bagińskiego z serii "Legendy Polskie Allegro" sięgnęłam i po ebooka i audiobooka.
Dobre skojarzenia i żart (rymowanki Boruty - kapitalne, a w wersji audio - aktor grający Tomek Drabek - świetny (w filmach zresztą też)) - taka zabawa - dla mnie świetna.

ad95am | 2017-08-18
Przeczytana: 08 marca 2017

Końcówka ratuje tę pozycję, ale mimo wszystko nie ma rewelacji. O ile Boruta ma charakter i jako postać jest świetnie wymyślona, o tyle Wanda jest bardzo nijaka. Nawet w wersji audiobooka, który swoją drogą jest dużo lepszy od wersji pisanej. Żebym został dobrze zrozumiany: nie jest źle, ale jest zaledwie 'ok'.

książek: 2073
Scarlet | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Szybki przegląd historii naszego kraju z Borutą jako punktem zapalnym wszelakich przemian. Mam cichą nadzieję, że ktoś kiedyś wystawi tę sztukę w teatrze.

Bociek | 2017-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 marca 2017

Po prostu rewelacja! Książka jest wprost przesiąknięta humorem. Autorzy wykorzystali polskie legendy i podania dla stworzenia krótkiego, bo niespełna sześćdziesięciu-stronicowego opowiadania, będącego wywiadem dziennikarki z diabłem Borutą. W zasadzie na każdej stronie odnaleźć można zdanie lub jego fragment, które nadawałyby się na cytat. Dla lepszego zrozumienia treści opowiadania przyda się znajomość historii i literatury. Zdecydowanie warto przeczytać.

Katarzyna Śmigowska | 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2017
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Takie trochę infantylne, dobrze, ze krótkie. Wartościowe jedynie były wstawki historyczne.

Sandra Jasona | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Krótka lektura, w połączeniu z filmami "Legendy Polskie Allegro" jest dla mnie genialna. Nawiązanie do historii, kultury, legend z dozą humoru, a całą naszą historią rządzi Boruta:-). Aby zrozumieć wszystkie niuanse znać należy historię Polski i legendy.

Książki nagrodzone w 2017 roku

Jak wybieracie książki, które chcecie przeczytać? Czytacie recenzje, pytacie znajomych, snujecie się po księgarni? A może zerkacie na najróżniejsze rankingi, których prawdziwy wysyp następuje pod koniec roku. My przygotowaliśmy dla was zestawienie książek, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały wyróżnione najważniejszymi polskimi i zagranicznymi nagrodami literackimi.

Przyznano nagrody Zajdla

Podczas zakończonego w niedzielę Polconu przyznano Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W kategorii powieść wygrał Krzysztof Piskorski z powieścią „Czterdzieści i cztery”, a w kategorii opowiadanie Michał Cetnarowski i Łukasz Orbitowski za „Wywiad z Borutą”.