Parch

Okładka książki Parch
Piotr Patykiewicz Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Dopóki nie zgasną gwiazdy (tom 1.5) fantasy, science fiction
50 str. 50 min.
fantasy, science fiction
Dopóki nie zgasną gwiazdy (tom 1.5)
Sine Qua Non
2016-06-30
2016-06-30
50 min.

Czym lub kim jest "Parch". To tajemnicza, okropna choroba, która potrafi zmienić człowieka w potwora. W krainie lodu gdzie można zamarznąć gdy odsłoni się kawałek ciała, parchowie podróżują by znaleźć schronienie. Naznaczeni stygmatami w postaci obrzydliwych wyborczyn, są wypędzani z wiosek oraz mordowani. Czy tytułowy bohater, który powoli zamienia się z kraturę dotrze tam gdzie chce?

Krótka z ciekawym pomysłem. Czytając ją przeszedłem przez 3 fazy, zaciekawiła mnie, rozwijała zaciekawienie, ale się przy tym trochę "potykała" i na koniec nie zostawiła mi nic szczególnego do przemyślenia (a lubię sobie później jeszcze obracać te treści z książki w głowie).

Było za darmo to wziąłem. Za darmo to i ocet słodki. Tutaj tej słodyczy nie było za wiele. Treść powieści jest znośna, stworzony świat ciekawy, sama powieść była przeciętna, ot kolejna romantyczna opowieść o simpie, o dobru i złu itd. Nic odkrywczego, ale sam pomysł na historię był fajny.

Bardzo krótkie - i bardzo dobre

Bardzo krótkie - i bardzo dobre

Nie spodziewałam się po tej książeczce za wiele. Opowiadanie fantastyczne, za darmo, trafić można na różne jakościowo produkty. Jednak całość wciągnęłam po prostu, mimo że czytam książki najczęściej wolno i coraz wolniej. Świetna konstrukcja, pomysł, samo uniwersum, rys bohaterów, język, tempo, nasuwające się same refleksje - wszystko mi pasowało. Polecam.

Szkoda że takie krótkie ;)

Szkoda że takie krótkie ;)

Szczerze to jestem całkiem miło zaskoczony tym opowiadaniem. Śmiem twierdzić że jeśli byłaby to pełnowymiarowa książka to pobiła by poprzedniczkę. Interesujący bohaterowie, każdy z innym podejściem do życia, życia które niedługo ma się zakończyć. Do tego szybka, zwarta akcja, napisana prostym językiem i z nietuzinkowym zakończeniem. Darmowe opowiadanie jak najbardziej na plus, a teraz zabieram się w zasadzie za kolejny już pełne tomiszcze cyklu.

Opowiadanie na pierwszy rzut oka wydaje się trochę naiwne, ot - wędruje śmiertelnie chory gość do miejsca w którym może umrzeć i przeżywa moralne rozterki. I... opowiadanie aż do samego końca nie wyprowadza nas z błędu. Dopiero na końcu wszystko odwraca się na drugą stronę i widać zupełnie inne dno tej króliczej norki.

Warto przeczytać i nie dać się zwieść trochę oklepanemu fabularnie początkowi. Opowiadanie jest też dobrym wstępem do książek pana Patykiewicza z tego świata. Jeżeli opowiadanie Was do niego przekona, to warto sięgnąć po książki, jeżeli nie - zaoszczędzicie trochę pieniędzy bo to opowiadanie jest za darmo.

Warto przeczytać i nie dać się zwieść trochę...

krótkie fajne ale nie rozumiem zakonczenia

krótkie fajne ale nie rozumiem zakonczenia

Opowiadanie z uniwersum "Dopóki nie zgasną gwiazdy". Bardzo ciekawa, choć krótka opowieść.

Dodaj cytat z książki Parch