mircia 
status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 29 cytatów, ostatnio widziany 5 dni temu
Teraz czytam
 • Księgi Jakubowe
  Księgi Jakubowe
  Autor:
  Rok 1752. Do Rohatyna na Podolu przybywają kasztelanowa Katarzyna Kossakowska i towarzysząca jej poetka Elżbieta Drużbacka. Jednym z gości na powitalnej kolacji jest miejscowy proboszcz Benedykt Chmi...
  czytelników: 7345 | opinie: 310 | ocena: 7,76 (1680 głosów)
 • Lód
  Lód
  Autor:
  Książka XX-lecia rankingu "Polityki". Długo oczekiwana powieść najlepszego polskiego pisarza S-F. Akcja najnowszej powieści Jacka Dukaja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie I w...
  czytelników: 10394 | opinie: 381 | ocena: 7,79 (2930 głosów) | inne wydania: 3
 • Solfatara
  Solfatara
  Autor:
  Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Powieść historyczna. Powieść historyczna z intrygującą fabułą osadzoną w połowie XVII wieku. Niedziela, 7 lipca 1647 rok...
  czytelników: 655 | opinie: 24 | ocena: 7,56 (99 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-12 19:32:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam

Początek książki bardzo wciągający. Jest tajemnica do rozwikłania. Ucieszyłam się na tę przygotówkę. Potem jednak autor wcisnął wszystko co mu przyszło do głowy: wojna w Iraku i trauma po niej, światy równoległe, starożytny Egipt, magia, pogańskie plemię, miłość w tle, po drodze pojawia się jeszcze Franciszkanin sprzed chyba 400 lat. Wielu wątków nie wyjaśniono do końca. Za dużo atrakcji... Początek książki bardzo wciągający. Jest tajemnica do rozwikłania. Ucieszyłam się na tę przygotówkę. Potem jednak autor wcisnął wszystko co mu przyszło do głowy: wojna w Iraku i trauma po niej, światy równoległe, starożytny Egipt, magia, pogańskie plemię, miłość w tle, po drodze pojawia się jeszcze Franciszkanin sprzed chyba 400 lat. Wielu wątków nie wyjaśniono do końca. Za dużo atrakcji kosztem jakości.
Szybkie czytadło, za co daję dodatkową gwiazdkę, obok wciągającego początku.

pokaż więcej

 
2019-04-30 10:43:04
Dodał cytat z książki: Brzuch Matki Boskiej
(...) Jeść jednak należy wszystko, bo przyjdzie taki czas, że i jedzenia nie będzie. Tak jak nie można nic wyrzucać, bo tyle, ile się wyrzuca, tyle kiedyś zabraknie.
 
2019-04-30 10:16:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Do wymiany, Posiadam
Seria: Poza serią

Książeczka bardzo prawdziwa. Spisanie przez córkę-wnuczkę-prawnuczkę autentycznych wspomnień kilku pokoleń kobiet z jej rodziny. Mężczyźni z różnych powodów przewijają się przez ich życiorysy jednak nie odciskają trwałego piętna lub odciskają najczęściej piętno negatywne, albo nijakie. Najważniejsze są One. Historia każdej z nich, od młodości do starości, która to starość wiąże się z trudnymi... Książeczka bardzo prawdziwa. Spisanie przez córkę-wnuczkę-prawnuczkę autentycznych wspomnień kilku pokoleń kobiet z jej rodziny. Mężczyźni z różnych powodów przewijają się przez ich życiorysy jednak nie odciskają trwałego piętna lub odciskają najczęściej piętno negatywne, albo nijakie. Najważniejsze są One. Historia każdej z nich, od młodości do starości, która to starość wiąże się z trudnymi do wytrzymania dziwactwami. Wszystkie, nawet trudne doświadczenia, są opowiedziane w sposób niemal chłodny, jak stwierdzenie faktu, jak przyjęcie do wiadomości, że takie jest życie i niewiele z tym nie robimy, nawet wtedy gdyby "wypadało". Czasem pozostaje jedynie żal, który wyłazi szwami w różnych momentach.
Myślę, że każdy z nas, gdyby spisał wspomnienia i doświadczenia seniorów z własnej rodziny, otrzymałby niezłą powieść - przy czym każda byłaby zupełnie inna, w zależności od okolic, z których rodzina pochodzi, środowiska w którym przyszło im żyć, itd. Sama, czytając tę książkę, myślałam o swoim przodkach. Mimo że nasza historia byłaby zupełnie inna, to jednak byłaby nasza, tak jak historia autorki jest historią wyłącznie jej.

pokaż więcej

 
2019-04-27 11:52:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam

Niesamowicie smutna książka. Nie nadaje się dla osób z depresją czy jakimkolwiek załamaniem. Inna książka o przemijaniu i umieraniu, która na własnej skórze pozwala odczuć, że zaczynamy umieranie od momentu narodzin. Straszne i prawdziwe. Brak tu wyrazistych uczuć między ludźmi, małżonkami, wszystko wydaje się wyblakłe w obliczu śmierci. Wszystko w życiu bohaterów wydaje się płaskie, bolesne... Niesamowicie smutna książka. Nie nadaje się dla osób z depresją czy jakimkolwiek załamaniem. Inna książka o przemijaniu i umieraniu, która na własnej skórze pozwala odczuć, że zaczynamy umieranie od momentu narodzin. Straszne i prawdziwe. Brak tu wyrazistych uczuć między ludźmi, małżonkami, wszystko wydaje się wyblakłe w obliczu śmierci. Wszystko w życiu bohaterów wydaje się płaskie, bolesne lub obojętne, bez większego sensu, albo smutne. W książce jest duża dawka odczuwalnej samotności, nawet u osób posiadających grono bliskich. Życie dla życia zgodnie ze schematem, bo tak trzeba... albo nie. Obojętność wobec życia albo prześladowania ze względu na inność. Książka poruszająca przez totalne wypranie uczuć - ciekawy zabieg. Polecam, warto przeczytać, o ile nie ma się totalnego dołka psychicznego.

pokaż więcej

 
2019-04-26 11:50:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Autorem książki jest ksiądz, który ma doświadczenie praktyczne, jeśli chodzi o pracę z osobami, których krewni popełnili samobójstwo lub z osobami po próbach samobójczych. Spodziewałam się połączenia przykładów z pracy autora i treści Pisma Świętego oraz wyjaśnień teologicznych. Tego drugiego było znaczna przewaga, tego pierwszego trochę mi brakowało. Bardziej rozważania teologiczne dotycząca... Autorem książki jest ksiądz, który ma doświadczenie praktyczne, jeśli chodzi o pracę z osobami, których krewni popełnili samobójstwo lub z osobami po próbach samobójczych. Spodziewałam się połączenia przykładów z pracy autora i treści Pisma Świętego oraz wyjaśnień teologicznych. Tego drugiego było znaczna przewaga, tego pierwszego trochę mi brakowało. Bardziej rozważania teologiczne dotycząca tego, co może dziać się z duszą po śmierci samobójczej (co oczywiście dla człowieka wierzącego ma ogromne znaczenie), niż książka, która niesie ukojenie pogrążonym w rozpaczy bliskim, czy osobom, którym myśli samobójcze przychodzą do głowy. Niemniej warto przeczytać, zwłaszcza jeśli jest się człowiekiem wierzącym.

pokaż więcej

 
2019-04-22 19:31:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam
Cykl: Robert Pruski (tom 3) | Seria: Kryminał

Political fiction, które całkiem dobrze się czyta. Główny bohater w mojej wyobraźni jawił się jako postać o dość obleśnej fizjonomii, pokręconym życiorysie i pustym portfelu. Z wydawało się prostego zlecenia realizuje on literackie dzieło życia - dokument na temat księdza celebryty. Fakty których się dowiaduje są wstrząsające, a odkryta wiedza powoduje nieoczekiwany obrót zdarzeń i może... Political fiction, które całkiem dobrze się czyta. Główny bohater w mojej wyobraźni jawił się jako postać o dość obleśnej fizjonomii, pokręconym życiorysie i pustym portfelu. Z wydawało się prostego zlecenia realizuje on literackie dzieło życia - dokument na temat księdza celebryty. Fakty których się dowiaduje są wstrząsające, a odkryta wiedza powoduje nieoczekiwany obrót zdarzeń i może zwyczajnie zaszkodzić głównym bohaterom i świadkom.

pokaż więcej

 
2019-04-19 10:50:13
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Ebook
 
2019-04-19 10:49:23
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Ebook
Cykl: Teodor Szacki (tom 1) | Seria: Kolekcja 70 lat Empik
 
2019-04-19 10:48:37
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Ebook
 
2019-04-19 10:47:20
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Ebook
Autor:
 
2019-03-08 18:48:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka bardzo fajnie napisana, lekko, a jednak także dotyka poważnych i mniej poważnych tematów. Składa się z połączonych niezobowiązująco odcinków, każdy na inny temat. Dowcipny język, bystre obserwacje otaczającej nas rzeczywistości. Tym lepiej się to czyta, że wiele z tych spostrzeżeń pokrywa się ze spostrzeżenia czytającego (przynajmniej jeśli chodzi o mnie). Od razu czuje się radość, że... Książka bardzo fajnie napisana, lekko, a jednak także dotyka poważnych i mniej poważnych tematów. Składa się z połączonych niezobowiązująco odcinków, każdy na inny temat. Dowcipny język, bystre obserwacje otaczającej nas rzeczywistości. Tym lepiej się to czyta, że wiele z tych spostrzeżeń pokrywa się ze spostrzeżenia czytającego (przynajmniej jeśli chodzi o mnie). Od razu czuje się radość, że jeszcze jest ktoś na świecie z podobnie zawiniętym sposobem postrzegania. Zazwyczaj dzięki książce, można lepiej poznać autora. Czasami ten obraz różni się od wyobrażenia, jakie się ma. Tym razem zaskoczenia nie było. Taka, jaka jest Kasia, taka jest i ta książka.
Zdecydowanie polecam.

pokaż więcej

 
2019-02-28 16:12:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
447 97 721
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubione cytaty (128)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd