Złota księga. Gdzie jest Dory

Okładka książki Złota księga. Gdzie jest Dory praca zbiorowa
Okładka książki Złota księga. Gdzie jest Dory
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Księga opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Złota Księga
Finding Dory
Egmont Polska
2016-06-08
2016-06-08
Adrianna Zabrzewska
Dory Nemo Disney

Tym razem w centrum wydarzeń znajduje się rybka Dory, która cierpi na brak pamięci krótkotrwałej. Pewnego dnia nasza mała przyjaciółka przypomina sobie, że ma rodziców. Postanawia ich odnaleźć i w tym momencie zaczyna się szalona wyprawa na drugi kraniec oceanu, aż do Kalifornii. Jako, że rybka ma kłopoty z pamięcią, to musi liczyć na pomoc przyjaciół - Marlina i Nemo.
Piękne wydanie w twardej oprawie. Ilustracje to kadry z filmu animowanego, są bardzo kolorowe i idealnie komponują się z treścią bajki.

Seria książeczek Gdzie jest Dory oprócz ostatnio prezentowanej Gdzie jest Dory? Kocham ten film, składa się jeszcze ze Złotej księgi oraz Wielkiego zeszytu filmowego. Jestem z tego powodu niezwykle zadowolona, gdyż pierwsza książeczka bardzo mi się spodobała. Jak będzie z kolejnymi dwoma?

Wykonanie książki, tak jak w przypadku pierwszej publikacji jest po prostu idealne! Duży format, twarda oprawa z miękkim wypełnieniem, przepiękne, magiczne ilustracje, odpowiednia czcionka. Generalnie w obu książeczkach nie znalazłam ani jednego minusa. Ważne dla mnie jest to, że czcionka jest dość duża, najważniejsze zdania zostały powiększone, a tekst nie nachodzi na ilustracje. Treść książeczki opowiada tę samą historię, co Kocham ten film, dlatego nie będę jeszcze raz o tym pisać. Przyznam szczerze, że ta książeczka jeszcze bardziej skradła moje serce niż poprzednia. Może dlatego, że ta jest grubsza ;) Ma aż 96 stron czystej przyjemności!

Seria książeczek Gdzie jest Dory jest wspaniała pod każdym względem. Gorąco polecam każdemu, kto ma ochotę sprawić odrobinę przyjemności swoim pociechom. Każde dziecko, zafascynowane filmową produkcją kontynuacji Gdzie jest Nemo, której podjął się Disney i Pixar będzie bardzo zadowolone z takiego prezentu. Dzięki niemu ponownie przeniesie się do podwodnego świata, by wspólnie z morskimi bohaterami, przeżyć fascynującą przygodę!

Cała recenzja i zdjęcia dostępne na http://krainaksiazkazwana.blogspot.com

Wykonanie książki, tak jak w przypadku pierwszej publikacji jest po prostu...

W czerwcu na ekranach kin ukazał się film "Gdzie jest Dory" będący kontynuacją przygód popularnego Nemo. Niemal w tym samym czasie ukazała się seria książek o błękitnej rybce. Dziś zapraszam Was do obejrzenia książki "Gdzie jest Dory? Złota księga", która z pewnością spodoba się dzieciom, które już obejrzały przygody Dory w kinie, ale również i tym, które dopiero oczekują na tę przyjemność i tym, które ani Nemo, ani Dory nie znają.
Dory, przedstawicielka pokolców królewskich, mieszkała z rodzicami w domku z koralowca. Pewnego dnia bawiąc się z nimi, odpłynęła zbyt daleko. Dory niestety miała bardzo słabą pamięć. Tak słabą, że nie potrafiła przypomnieć sobie gdzie mieszka i nawet z pomocą innych ryb nie udało jej się wrócić do domu. W czasie swojej samotnej wędrówki po oceanie, Dory poznała Marlina i pomogła odnaleźć mu syna, a po wielu latach to oni pomogli jej odnaleźć rodzinę. Oczywiście nie było to takie proste. Zanim przyjaciele dotarli do celu, musieli pokonać wiele przeszkód i przeżyć wiele przygód.
"Gdzie jest Dory" to piękna opowieść o przyjaźni oraz więzach rodzinnych. Czyta się ją wręcz z zapartym tchem. Książka nie jest cienka, zawiera ponad 90 stron i ciężko jest przeczytać ją całą za jednym razem. Jednak pomimo zachrypniętego głosu i kaszlu, który nie wiadomo skąd się nagle pojawia, czyta się ją od okładki do okładki, bo trudno jest się oderwać. Czytanie umilają piękne, niezwykle barwne i pozytywne ilustracje, zobaczyć je możecie na moim blogu. Książka została na prawdę pięknie wydana, świetnie sprawdzi się w roli prezentu.

Dory – mała, niebieska rybka cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej – przypomina sobie nagle coś ze swojego dzieciństwa. Widzi wspomnienie mamy i taty. To zmienia wszystko – Dory ma rodzinę! Gdzie oni są? Dlaczego nie jest z nimi? Co się stało? Dory postanawia się tego dowiedzieć. Razem z Marlinem i Nemo rusza na poszukiwania do Zatoki Kalifornijskiej, a po drodze przeżywa wiele nowych przygód. Odnajduje też nowe wspomnienia. Czy Dory przypomni sobie dzieciństwo?
W kinach króluje film Gdzie jest Dory, a w księgarniach możemy spotkać pakiet książek z historią tej sympatycznej rybki. Gdzie jest Dory. Kocham ten film, Gdzie jest Dory. Złota księga i Gdzie jest Dory. Wielki zeszyt filmowy to propozycje Egmontu. Wszystkie trzy pozycje opowiadają tę samą historię, którą możemy zobaczyć w kinie. Odpowiednio ją jednak skrócono, by historia mogła się zmieścić w lekturach. Każda z książek ma nieco zmodyfikowany tekst, w zależności od wielkości pozycji. Wszystkie mówią jednak o tym samym, często nawet zdania są te same. Wycięto co prawda kilka scen, historia jest mniej bogata niż ta w filmie, ale zarys jest ten sam.
Tekstu na stronach nie jest za wiele, dlatego młodzi czytelnicy bez problemu poradzą sobie z samodzielną lekturą. Najwięcej miejsca zajmują ilustracje – piękne, kolorowe kadry z filmu. Nie są to jednak stopklatki przeniesione na papier – odwzorowano sceny, rysując je. W Wielkim zeszycie filmowym mamy dodatkowo część obrazków niepokolorowanych. Możemy sami uzupełnić je kolorami. Tu też znajdziemy piękne naklejki z postaciami z bajki.
Wszystkie książki wydano z dużą pieczołowitością. Wyglądają pięknie, ilustracje cieszą oko, a sama historia jest urocza, wzruszająca i bardzo ciekawa. Byłam jednak zdziwiona tym, że historie w trzech książkach są takie same. Spodziewałam się, że jedna z pozycji będzie opowiadać to, co było w filmie, a reszta będzie czymś na kształt dodatków – może nowych scen, może zagadek, ciekawostek z bajki.
Mimo wszystko pozycje wydane przez Egmont są cudowne i cieszą oko. To lektura dla młodych czytelników, którzy będą się świetnie bawić przy tych książkach. Można w ten sposób przypomnieć sobie film i spędzić miło wieczór. Polecam, jeśli szukacie książek dla waszych pociech.

Z okazji premiery kinowej amerykańsko - australijskiego filmu animowanego będącego najnowszą produkcją Disney Pixar "Gdzie jest Dory?" w reżyserii Andrew Stantona, na polski rynek trafił cykl książek poświęcony filmowi. Film ten jest niejako kontynuacją wielokrotnie nagradzanego i lubianego przez najmłodszych filmu "Gdzie jest Nemo?", który gościł na ekranach kin w 2003 roku. Nemo tym razem jednak staje się postacią drugoplanową ustępując pola dużo mniejszej rybce z rodziny błękitków - Dory.

Dory po tym jak pomogła Marlinowi odnaleźć syna, Nemo, zamieszkała wraz z nimi. Ze względu na duże problemy z pamięcią rybka nie wspominała nigdy swojej rodziny ani domu. Pewnego razu pamięć nieoczekiwanie wróciła i Dory ogromnie za nimi zatęskniła. Bez dłuższego namysłu postanowiła wyruszyć w podróż by odnaleźć utraconą rodzinę. Przyjaciele postanowili pomóc jej w tym więc wraz z nią udali się do Zatoki Kalifornijskiej gdzie rozpoczęła się ich niezwykła, pełna zwrotów akcji i niebezpieczeństw przygoda.

Na kartach książki dominują kolorowe ilustracje stanowiące kadry z filmu. Tekstu jest niewiele a akcja toczy się wartko. Mimo to przeczytanie całości zajmuje dłuższą chwilę. Z pewnością jednak warto to zrobić. Dory pokazuje bowiem maluchom jak ważna jest w życiu prawdziwa przyjaźń, jak wiele można osiągnąć mając u boku oddanych przyjaciół oraz że warto być wytrwałym w dążeniu do celu.

Myślę, że książka zainteresuje dzieci i to zarówno te które jeszcze filmu nie wiedziały jak i te które seans filmowy mają już za sobą. Do przygód ulubionych bohaterów wracać można przecież właściwie bez końca. Historia Dory jest prosta i lekka a jednak ma w sobie coś magnetyzującego, zabawnego, coś co sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie. Poza tym wydawca zadbał w tym przypadku o solidne i estetyczne wydanie, które wizualnie jest bardzo atrakcyjne dla najmłodszych. Oczywiście polecam ;)

Pamiętam, że jako mała dziewczynka dostawałam piękne książki od mojej cioci chrzestnej. Najbardziej cieszyłam się, gdy byli w nich bohaterowie z kreskówek Walta Disney'a. Te książki były dla mnie zawsze przepiękne i bardzo kolorowe. Mała magia we własnym pokoju.
Chciałam, aby moi synowie też mieli takie miłe wspomnienia ze swoimi lekturami. I w ten o to sposób, w ręce najstarszego trafiły książki z serii "Gdzie jest Dory?". Są one adaptacją filmu, który właśnie zawitał do kin. Dokonała jej Suzanne Francis, a ilustracje są dziełem Disney Storybook Art Team.

W tym momencie dostępne są trzy wersje tej książeczki - "Gdzie jest Dory? Złota księga", "Gdzie jest Dory? Kocham ten film", "Gdzie jest Dory? Wielki Zeszyt filmowy". Wszystkie opowiadają tę sama historię. Różnią się odrobinę ilością ilustracji. Ostatnia z pozycji dodatkowo oferuje naklejki oraz strony do malowania.
Historia opowiada o rybce Dory, która cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej. Jako małe stworzonko, przez swoją przypadłość gubi rodziców. Dojrzewa i nie wie do końca skąd pochodzi, ani gdzie jest jej rodzina. W trakcie swojej wędrówki poznaje błazenka Marlina oraz jego syna Nemo. To oni opiekują się Dory przez cały czas i to oni pomagają w poszukiwaniach jej rodziców. Oczywiście jest to proces pełen przygód i niespodzianek. Nagłe powroty pamięci, wyznaczają kolejne etapy poszukiwań. Nie brak tu momentów pełnych napięcia ( tylko dla dzieci...prawda...),ale także i dobrego humoru.
Mój synek najpierw zapoznał się z rybką - bohaterką książki, potem zabrałam go do kina (pierwszy raz w życiu). Było to dla niego niezwykłe przeżycie. Zobaczenie tych bohaterów na dużym ekranie, jeszcze bardziej zbliżyło go do jego nowych książeczek. Potem biegał po domu ze swoją przyjaciółką Dory. Oczywiście największą frajdę sprawiły mu naklejki, które mógł naklejać w dowolnym miejscu, jednocześnie przypominając sobie postacie z bajki.

Książka posiada niezwykłe ilustrację. Mnie przypominają mój świat dzieciństwa. Nie jestem pewna czy Filip też tak będzie to odbierał, w końcu teraz zabawki i książki są dużo bardziej kolorowe. Jedno jest pewne. Połączenie tych książeczek z filmem na pewno dało mu wiele radości, usprawniło jego pamięć, i pozwoliło na ciągłe powroty do swoich ulubionych bohaterów. Poza tym, poznał bardzo sympatyczną opowieść o przyjaźni i o tym, że nigdy nie należy się poddawać.

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!

2029

"Gdzie jest Nemo", sympatyczny i zwariowany film animowany o dzielnej rybce, która wyrusza na poszukiwanie swojego syna, sprawił radość wielu widzom, kilkanaście lat temu.W pamięci utkwiła mi zwłaszcza Dory, która nie dość, że umiała mówić po wielorybiemu, miała zabawną, ale tylko dla osoby patrzącej z boku przypadłość.Otóż cierpiała ona na zanik pamięci krótkotrwałej.
Ta przypadłość sprawiała jej wiele kłopotów i prowadziła do mnóstwa zabawnych sytuacji.

Dory, doczekała się własnego filmu, a bazując na nim, powstała ta książeczka.Opowiada ona przygody zapominalskiej rybki i jej przyjaciół, którzy postanawiają odnaleźć rodziców Dory, ale nie tylko.Czy im się to uda, zapraszam do lektury tejże bajeczki.Można także pójść do kina na wspomniany film, który właśnie wszedł na nasze ekrany.

Bajecznie kolorowa i zawierająca szalone przygody naszej rybki książeczka.Najmłodszym czytelnikom sprawi na pewno wiele radości.

Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Egmont.

Ta...

ZŁOTA PAMIĘĆ NIEBIESKIEJ RYBKI

W roku 2003 pojawił się w kinach film „Gdzie jest Nemo?”. Niepozorna animacja, która zdobyła Oskara dla najlepszego filmu animowanego, stała się także bezsprzecznie najlepszym obrazem, jaki wyszedł spod ręki twórców ze studia Pixar. Od jego premiery minęło już trzynaście lat, ale autorzy niezapomnieli o małej sympatycznej rybce, która niegdyś podbiła serca widzów na całym świecie i właśnie do kin trafiła kontynuacja „Nemo…” zatytułowana „Gdzie jest Dory?”. A co za tym idzie pojawiły się także produkty do niej nawiązujące, w tym też cała seria książek dla dzieci.

Rybka Dory to przedstawicielka słynącego z akwamarynowej barwy gatunku pokolców królewskich. Trudno jednak rzec o niej by była jego typową reprezentantką – Dory ma bowiem problemy z pamięcią krótkotrwałą, przez co nie pamięta niczego, co wydarzyło się dawno, a aktualne wydarzenia zapomina niemal na bierząco. Odmiana była dla niej wyprawa w poszukiwaniu Nemo, dzięki której nie tylko przeżyła niezwykłą przygodę, ale przede wszystkim poprawiła swoją pamięć i znalazła przyjaciół. Teraz mieszka w sąsiedztwie małego Nemo i jego ojca i wszystko wydaje się układać idealnie. Aż pewnego dnia Dory zaczyna przypominać sobie, że przecież posiada także własną rodzinę i postanawia wyruszyć w podróż do zatoki kalifornijskiej by ją odnaleźć. Nemo i jego ojciec służą jej za towarzyszy, a pomaga im nie kto inny, jak doskonale znany całej trójce żółw Luzak. Wkrótce jednak Dory zostaje schwytana i trafia od Instytutu Oceanografii…

Za napisanie książki na podstawie scenariusza filmowego hitu zabrała się Suzanne Francis, autorka doskonale znana z przeniesienia na papier licznych przygód bohaterów kinowych obrazów Disneya. Za towarzyszy miała natomiast Disney Storybook Art Team – ekipę specjalistów pochodzących niemal z samego źródła. Z połączenia ich sił powstała doskonała propozycja dla maluchów, które po wyjściu z kina z seansu „Gdzie jest Dory?” (albo też po obejrzeniu „Gdzie jest Nemo?”) odczuwać będą niedosyt towarzystwa małych, uroczych rybek. Ci pierwsi będą mogli jeszcze raz przeżyć emocje związane z najnowszym filmem studia, które zapoczątkowało modę na komputerowe filmy animowane, ci drudzy natomiast otrzymają możliwość poznania dalszych losów bohaterów „Nemo…”. A wszystko to przedstawione prosto, lekko (podane czcionką łatwą w samodzielnym czytaniu) i w otoczeniu bogactwa barwnych ilustracji przygotowanych przez ilustratorów Disneya. I pięknie przy tym wydane.

Polska edycja „Gdzie jest Dory? Złota księga” to znakomity papier kredowy, duży format i przyjemna w dotyku twarda oprawa wypełniona gąbką. Przykuwa wzrok i uwagę i znakomicie pasuje do tej uroczej opowieści o przyjaźni i więzach rodzinnych. Na dodatek zawiera względem publikacji „Gdzie jest Dory? Kocham ten film” całą masę nowych ilustracji jeszcze bardziej rozbudowujących zawartą na stronach opowieść.

Polecam, maluchy będą zachwycone!

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/20/gdzie-jest-dory-zlota-ksiega-suzanne-francis-disney-storybook-art-team/

ZŁOTA PAMIĘĆ NIEBIESKIEJ RYBKI

Moja córeczka przeżywa właśnie wielką miłość do rybek wszelkiej maści, łącznie z rybką mini mini, zatem wcale nie byłam zdziwiona, gdy z wypiekami na buzi wyrwała mi tę książkę z rąk. Zresztą ja również byłam nią oczarowana od pierwszej chwili, ponieważ ma barwną, pełną życia okładkę, aż ma się wrażenie, że rybki zaraz do nas wypłyną :) Na uwagę zasługuje również piękne wydanie Gdzie jest Dory? Złota księga, książka ma twardą okładkę, ale nie twardą-twardą, tylko twardą z miękkim wypełnieniem, dzięki czemu jest taka bardziej przyjazna. Trudno to wytłumaczyć, gdy nie trzyma się książki w dłoni, ale lubię ten typ okładek :)

Nie miałam przyjemności obejrzeć filmu, ale domyślam się że w książeczce zawarto cały jego przebieg, calutką przygodę Dory. I fantastycznie, że to zrobiono, gdyż dzieci takie jak Milenka nierzadko mają problemy, aby wysiedzieć w kinie cały seans, a dzięki książeczce również mogą poznać wesołą Dory i jej przyjaciół. Książka posiada dość dużą i wyraźną czcionkę, dzięki czemu większe dzieci mogą czytać samodzielnie. Aby podkreślić znaczenie niektórych zwrotów lub sytuacji, zapisano je pogrubioną i powiększoną czcionką.

Opowieść o Dory jest pełna sytuacji humorystycznych, gdyż rybki co rusz pakują się w jakąś kabałę. A to uprowadzają wózek dziecięcy i przemieszczają się po oceanarium, a to prowadzą wielką ciężarówkę... Jak? Mogą liczyć na nowo poznanych, wspaniałych przyjaciół.Wszystkie przygody prowadzą jednak do chwili, gdy bohaterka znajduje swych rodziców, to naprawdę wzruszająca scena, która w niejednym dorosłym oku przywiedzie łezkę. Historia poszukiwań prowadzonych przez Dory to znakomite zobrazowanie, jak ważną wartością jest rodzina oraz przyjaźń.

Jak pewnie łatwo się domyślić, książka jest barwna, radosna i optymistyczna. Na każdej stronie znajdują się wielkie ilustracje, które przyciągną uwagę dziecka. Gdzie jest Dory? Złota księga to tylko jeden z tytułów przygotowanych przez Egmont z okazji premiery filmu. Czytelnicy mogą kupić także książeczkę Gdzie jest Dory? Kocham ten film, jak też zeszyt i magazyn filmowy

• Wyd. Egmont
  • Recenzje 2016