Rikuś

Cykl: Rikuś
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Rikki
Ewa

Są króliczki grube i króliczki chude, króliczki mądre i króliczki mniej mądre, króliczki odważne i króliczki tchórzliwe, króliczki chłopcy i króliczki dziewczynki. I jest Rikuś. Wzruszająca historia o byciu innym i akceptacji siebie takim, jakim się jest. Guido van Genechten w 1998 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę...

I jest Rikuś.

Wzruszająca historia o byciu innym i akceptacji siebie takim, jakim się jest.

Guido van Genechten w 1998 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę "Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci (za książkę "Nie chcę być duży").

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

Maarcelina | 2019-02-01

Znacie już tego zabawnego króliczka z przyklapniętym uchem? Jeżeli nie to koniecznie. Tematyka o akceptacji samego siebie, odmienności jest trudnym zagadnieniem dla wszystkich niezależnie od wieku. Bardzo polecam!!! Bardzo mądra książka.

Na półkach: Przeczytane, Adamada

Mam wielką słabość do takich opowiadań, które znajdują się w jednej książce. Wiecie o co mi chodzi? Jedna książka, jedna ciekawa historyjka. Na półkach moich dzieciaków jest bardzo wiele tego typu książek i pewnie dlatego też są one tak bardzo zapchane. W końcu wiele opowiadań wydanych w takiej formie to wiele książek zajmujących wiele miejsca ;) Ale chociaż nie ma już gdzie układać kolejnych ja nadal nie jestem w stanie powstrzymać się przed ich zamawianiem - po prostu je uwielbiam!

Ale powiedzcie sami zerkając chociażby na tę dzisiejszą książkę. Jak tu się powstrzymać kiedy z okładki zerka na mnie taki śliczny, wesoły i sympatyczny króliczek? No jak? Nie mogłam mu odmówić, musiałam go przygarnąć do naszego domu i zapoznać się z historyjką, którą ma nam do opowiedzenia :) Byłam przekonana, że będzie ona ciekawa i przeczucie wcale mnie nie myliło.

Głównym bohaterem jest mały królik o imieniu Rikuś. Niestety Rikuś jest nieszczęśliwy, ponieważ wszystkie inne króliczki się z niego...

nieperfekcyjnie | 2016-10-25
Przeczytana: 06 października 2016

Guido van Genechten tworzy niezwykle ciepłe, wzruszające oraz wartościowe historie, które pomimo niezbyt dużej objętości potrafią skraść serce oraz ścisnąć za gardło. Po jego książki mogę już sięgać w ciemno, gdyż wiem, że zachwycą nie tylko moje dziecko, ale również mnie, a to bardzo cenię w literaturze dziecięcej.

Rikuś jest słodkim królikiem, którego znakiem rozpoznawczym jest opadające uszko. Rówieśnicy wyśmiewają go z powodu bycia innym, dlatego główny bohater dopuszcza się różnorodnych czynów, aby wyglądać tak jak reszta. Wisi na gałęzi do góry nogami, nakłada czapkę, wtyka suchy patyk bądź marchewkę do oklapłego uszka, owija ucho bandażem, przyczepia je do balonu... Niestety są to jedynie chwilowe zagrania, które nie sprawdzają się na dłuższą metę. W końcu królik uświadamia sobie, że każde ucho jest inne, a własne słabości można przekuć w zalety.

To opowieść o odstawaniu od grupy z powodu...

angeszka | 2016-07-22
Przeczytana: 09 lipca 2016

Mnie nieco irytowała, ale moje 3,5-letnie dziecię całkiem polubiło.

KatarzynaKulawik | 2016-04-24

Wiosna to zdecydowanie dobry czas. Przyroda budzi się do życia, słońce mocniej grzeje i tak w ogóle chce się żyć! Oprócz tego na półkach w księgarniach pojawiają się nowe książki ;-) Wydawnictwo Adamada właśnie wydało kilka bardzo dobrych, aby nie napisać znakomitych, książek dla dzieci! Pierwszą z nich, którą przeczytałam, a później szybko zaniosłam przedszkolakom, jest "Rikuś". Autorem i ilustratorem tej opowiastki jest Guido van Genechten, wspaniały i poczytny belgijski pisarz i przede wszystkim ilustrator.
Rikuś to mały i bardzo sympatyczny króliczek. Z jednej strony, jest taki jak wszystkie króliczki, ma cztery łapki, sympatyczny pyszczek i przede wszystkim dwoje długich uszu. Z drugiej, jest niepowtarzalny, tak jak jedyny w swoim rodzaju jest każdy króliczek. Niestety, Rikuś ma także pewien bardzo poważny problem, jego prawe uszko zamiast sterczeć jak lewe, jest oklapnięte! Rikuś bardzo się tego wstydzi, a inne króliczki wcale mu nie pomagają, ale jeszcze się z niego śmieją!...