emik84 
testowanieartdzieciece.blogspot.com
status: Czytelnik, dodał: 224 książki, ostatnio widziany 13 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-20 21:34:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2)
 
2018-08-20 21:30:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
 
2018-08-19 19:03:11
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1-7)
 
2018-08-19 19:02:01
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-19 19:01:31
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-05-28 08:38:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Poradnik nastolatki" to publikacja opracowana pod redakcją Aleksandra Minkowskiego i dr Lilianny Minkowskiej. Adresowana jest jak wspomniałam wcześniej do dorastających dziewcząt w wieku 13 - 18 lat. Autorzy poruszyli w niej mnóstwo zagadnień, które z pewnością zaciekawią każdą dorastającą dziewczynkę. Tematy poruszane na kartach poradnika posegregowane są alfabetycznie, a na końcu znajduje... "Poradnik nastolatki" to publikacja opracowana pod redakcją Aleksandra Minkowskiego i dr Lilianny Minkowskiej. Adresowana jest jak wspomniałam wcześniej do dorastających dziewcząt w wieku 13 - 18 lat. Autorzy poruszyli w niej mnóstwo zagadnień, które z pewnością zaciekawią każdą dorastającą dziewczynkę. Tematy poruszane na kartach poradnika posegregowane są alfabetycznie, a na końcu znajduje się indeks pomocny w ich zlokalizowaniu. O czym więc przeczytamy? Otóż trudno jest mi wskazać wszystkie tematy, bo jest ich tu naprawdę sporo, ale postaram się wychwycić te najbardziej interesujące dla nastolatek. Autorzy opowiedzieli o dorastaniu, fizycznych oraz psychicznych zmianach zachodzących w naszym organiźmie, o rodzinie, przyjaźniach, szkole, zdrowiu, modzie, dietach, akceptacji, rasiźmie, używkach, intymności, przemocy, nieśmiałości, kompleksach, zauroczeniu...

Każdy z poruszanych tematów omówiony jest, co warte podkreślenia, bardzo drobiazgowo. Nie ma ogólników jest natomiast rzetelna i konkretna wiedza przekazana w bardzo wyczerpujący dla nastolatek sposób. Autorzy nie owijają w bawełnę, nie koloryzują. Informacje są naprawdę bardzo przydatne i życiowe, a tematów tyle, że aż sama byłam pod wrażeniem gdy otworzyłam tę lekturę. Z początku zastanawiałam się bowiem co można napisać na ponad 400 stronach o dorastaniu. Jak widać nastolatki mogą mieć wiele bardzo różnych problemów i fakt iż każda zmaga się z innymi trudami wieku dojrzewania sprawia, że zagadnień jest aż tak wiele. Dzięki temu każda dziewczyna znajdzie tu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a może sięgnie też po książkę z koleżankami.

"Poradnik nastolatki" to lektura, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Choć z reguły sceptycznie podchodzę do wszelakich poradników tego z pewnością nie przekreślę. Zdarza się przecież tak, że mimo jak najlepszych chęci nie jesteśmy w stanie w satysfakcjonujący sposób wytłumaczyć dzieciom niektórych rzeczy. Warto jest mieć więc taką fachową literaturę pod ręką. Można po nią sięgnąć z dzieckiem, a to będzie też dobry sposób do rozpoczęcia rozmowy na dany temat. Ogólnie więc polecam tę lekturę wszystkim dorastającym pannom, na pewno się przyda ;)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
426 397 1308
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd