Kocham Rzym

Okładka książki Kocham Rzym Isabelle Laflèche
Okładka książki Kocham Rzym
Isabelle Laflèche Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: J'adore (tom 3) literatura obyczajowa, romans
J'adore (tom 3)
J’adore Rome
Wydawnictwo Literackie
2016-08-04
2016-08-04
2016-05-11
Katarzyna Makaruk
celebryci fałszerstwo intryga kariera kobieta literatura kanadyjska mafia moda niebezpieczeństwo powieść obyczajowa romans rywalizacja zawodowa świat mody uczucie Włochy zazdrość

Kolejna historie Catherine, polubiłam bardzo tą postać jak całą serie za piękne miasta i miejsca tak dokładnie opisane jakby było się na miejscu, za modę opis kroju, koloru i projektanta, kosmetyki i perfumy równie precyzyjnie opisane. Polecam każdemu tą lekko czytającą się trylogie :)

Ocena może trochę naciągana ale opowieść bardzo trafia w mój gust. Dlatego subiektywnie daje 9. Jest to trzecia książka opowiadająca o przygodach przebojowej prawniczki Catherine Lambert. Tym razem główna bohaterka znajduje się w Rzymie i to właśnie we Włoszech przyjdzie jej rozwiązać pewną zagadkę. W książce nie mogło zabraknąć opisów Italii. Całość ozdobiona licznymi wątkami związanymi z światem mody. Wyobraźnia przenosi nas w niezwykły świat pięknej architektury, delikatnych tkanin, cudownego zapachu perfum i przystojnych mężczyzn. Zdecydowanie polecam kobietą, które lubią modę i mogłyby rozmawiać o stylizacjach godzinami. Osoby które liczą na wysmakowany wątek detektywistyczny, mogą się trochę zawieść. Plusem dla pozycji jest to, że porusza wątek szybkiej mody. Choć mam wątpliwości czy na tle całej tej historii jest jakoś świetnie przedstawiony, nie mniej jednak pojawia się taka refleksja i to uznałabym na plus.

„Kocham Rzym" to zabawna, lekka historia o przebojowej prawniczce, która kocha się bawić w detektywa. Najpierw nie wypalił jej romantyczny wypad do Rzymu z ukochanym. Teraz zamiast imprezować z asystentem, zgłaszają się na ochotnika w walce z oszustwem odzieżowym. Ich zadanie to wytropić nieuczciwego sprzedawcę rajstop.
Jest i przygoda, i śledztwo z chwilami niebezpieczeństwa, jest i pokusa romansu z przystojnym Włochem. Też został poruszony dosyć ważny temat związany z szybką modą, świadomym konsumpcjonizmie.
„Niech Fortuna, włoska bogini szczęścia, losu i przeznaczenia, ma nas w swojej opiece. Będzie nam potrzebna wszelka pomoc.”

Jest i przygoda, i śledztwo z chwilami...

kolejna część przygód Catou , ku mojemu zdziwieniu tytuł jest "Kocham Rzym" a nie Kocham Bombai ( jak sie zapowiadało) ;-) ....... przyznam ze jak zaczełam czytać pierwsze kartki bylam rozczarowana ,ale później z każdą kartką coraz bardziej pachniało mi Diorem i ciekawoscią jak sie potoczy ta przygoda z podróbkami .... polecam każdej "fance" tej serii i czekam na kolejna mam nadzieje ;-)))))

Książkę tą dostałam od przyjaciółki, kiedy pierwszy raz wyjeżdżałam do Włoch. miałam nadzieję, że spotkam tu idylliczny świat włoskich uliczek, romansów lub po prostu cień włoskiego temperamentu. Niestety poza lekko napisaną przygodówką i słabo rozwiniętym romansem niczego innego w tej książce nie znajduje

Kocham Nowy Jorka była miła , porządną książką. Kocham Paryż już gorszą, ale do przeczytania. Kocham Rzym to straszliwy gniot i nie ratuje go nawet ukochana przeze mnie postać Rikasha. Ostrzegam przed czytaniem tych wypocin- szkoda życia.

Kupiłam bo: uwielbiam Rzym, była promocja w Wydawnictwie Literackim.

Myślałam, że będzie średniawo. Było lepiej. Nic jednak ponadto.
Plus za opisy Rzymu, brak błędów we włoskich wtrąceniach, cytaty z książek i ciekawostki historyczne dotyczące mody, architektury itp. Jednak sam wątek kryminalny jak dla mnie dość słaby, jakby w tle. Opisy uczt podniebienia świetne - aż ślinka cieknie.
Tyle i aż tyle.

Kupiłam bo: uwielbiam Rzym, była promocja w Wydawnictwie Literackim.

Myślałam, że będzie średniawo. Było lepiej. Nic jednak ponadto.

Tak jak przy dwóch poprzednich częściach, jestem oczarowana. Choć przyznam, że tym razem wciągnęłam się dopiero w połowie książki i dopiero wtedy pochłonęłam ją w jeden wieczór. Jest to nie tylko przyjemna i lekka lektura, można w niej znaleźć wiele ciekawych informacji na temat mody - zarówno z tej pięknej, fascynującej, jak i mrocznej strony. Wisienką na torcie są niezwykłe opisy architektury i atmosfery odwiedzanych przez Catherine miejsc.

Trochę było szkoda czasu na tą książkę.... Chociaż poruszono w niej ważny problem i dlatego uważam, że tą historię można by było napisać w zupełnie inny sposób, bardziej porywający, mniej przesiąknięty modą i spacerami po sklepach vintage.

Świetna książka trzecia część i najlepsza. Dużo zwrotów akcji niesamowite dochodzenie. Bardzo interedyjący wątek Julietty i całej włoskiej rodziny. Nie oceniona Caterine. Polecam

• 2017
  • 2016