Kocham Paryż

Isabelle Laflèche Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: J'adore (tom 2) literatura piękna
J'adore Paris
J'adore (tom 2)
literatura piękna
Dorota Malina
Dorota Malina literatura kanadyjska

Kontynuacja historii modnej prawniczki. Książka lekka, wciągająca bardzo szybko się czyta. Kocham Paryż więc cudownie odprężająco czułam się czytając, chociaż w niektórych momentach byłam równie zestresowana co Catherine :)

Książka na wieczór. Przyjemna, czyta się szybko. Dodatkowy plus za Paryż, który uwielbiam.

Niestety, spod wielu francuskich wtrąceń i nazw luksusowych marek, ciężko tu wydobyć jakąś właściwą akcję. Dialogi sztywne, tłumaczenie kiepskie, bohaterowie sztuczni. Szczególnie główna bohaterka, która przejmuje się wszystkim, ale nie robi nic, żeby temu zaradzić. Opis jej relacji z chłopakiem najpierw toksyczny, a potem przesłodzony. Jedyna ciekawa postać to Rikash,...

Kolejna, równie udana, część przygód prawniczo-modowo-miłosnych Catherine. Tak samo lekka i wciągająca, a zarazem nie do końca przewidywalna. Cudowne opisy miasta wzbudzają chęć do podróżowania (także kulinarnego). Jak zawsze duża dawka wiedzy o modzie. Do tego wątek kryminalny, który różnie może się potoczyć. Książkę czyta się jednym tchem!

W tej części nie podobała mi się postać Antoine'a, który nagle się zmienił i zupełnie nie pasował do bohatera z pierwszego tomu.

Miło, lekko i przyjemnie - relaks po ciężkim dniu.

druga cześć przygód prawniczki jest jeszcze ciekawsza od pierwszej, walka z przestępcami, pokazy,no i Antoine oraz błyskotliwy Rikash. Chętnie całĄ serie postawiłabym sobie na półce:D

II lepszy od pierwszego

Po przeczytaniu „Kocham Nowy Jork” od razu miałam ochotę sięgnąć po kolejny tom przygód francuskiej prawniczki. Tym bardziej, że fascynuje mnie ten kraj i kultura.

W „Kocham Paryż” znów pojawia się przebojowa i elegancka Catherine. Prawniczka dostaje wymarzoną pracę w domu mody Diora. W ten sposób łączy przyjemne z pożytecznym, czyli umiejętności prawnicze z pasją, jaką...

Poddałam się w połowie książki. Pokonał mnie nadmiar zbędnych opisów, nie wnoszących nic do fabuły. Ponad to nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że ta powieść została napisana na zlecenie Diora, jako reklama (te wszechobecne perfumy Diora, torebki Diora, bilbordy Diora, ubrania Diora, i oczywiście muzeum Diora... litości, ja wiem, że autorka pracuje u Diora, ale chyba wolno jej...

Dyskusje

• 2014