Kocham Paryż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
J'adore Paris
literatura piękna
Ag2S

Urzekający świat haute couture kontra bezwzględni fałszerze Catherine, bohaterka bestsellerowej powieści “Kocham Nowy Jork” wraca do rodzinnego miasta. W Paryżu czeka na nią wymarzona praca w domu mody Christiana Diora, ukochany Antoine i stęskniona maman. Świat znów należy do niej, wystarczy jedynie upewnić się, co aktualnie nosi się w mieście miłości i voilà! Czy aby na pewno? Catherine...

Urzekający świat haute couture kontra bezwzględni fałszerze

Czy aby na pewno? Catherine dzięki nowej pracy pozna świat mody niejako od podszewki. Listy i telefony z pogróżkami, potyczki z oszustami, do tego coraz bardziej wymagający związek – przed bohaterką kolejne, nie lada wyzwania. “Kocham Paryż” kanadyjskiej pisarki Isabelle Laflèche to energetyzująca podróż do świata haute couture pełnego luksusu. I bezwzględnych fałszerzy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

calore | 2019-02-09
Na półkach: Przeczytane, E-book, #2019
Przeczytana: 09 lutego 2019

Niestety, spod wielu francuskich wtrąceń i nazw luksusowych marek, ciężko tu wydobyć jakąś właściwą akcję. Dialogi sztywne, tłumaczenie kiepskie, bohaterowie sztuczni. Szczególnie główna bohaterka, która przejmuje się wszystkim, ale nie robi nic, żeby temu zaradzić. Opis jej relacji z chłopakiem najpierw toksyczny, a potem przesłodzony. Jedyna ciekawa postać to Rikash, chociaż można odnieść wrażenie, że zna się na wszystkim jednocześnie. Przeczytałam tylko ze względu na poprzednią część i tej nie polecam nikomu. Ciężko tu mówić nawet o lekkiej lekturze na wakacje itp.

gadajacaglowa | 2017-09-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 08 września 2017

Kolejna, równie udana, część przygód prawniczo-modowo-miłosnych Catherine. Tak samo lekka i wciągająca, a zarazem nie do końca przewidywalna. Cudowne opisy miasta wzbudzają chęć do podróżowania (także kulinarnego). Jak zawsze duża dawka wiedzy o modzie. Do tego wątek kryminalny, który różnie może się potoczyć. Książkę czyta się jednym tchem!

buka_z_fejsbuka | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 czerwca 2017

W tej części nie podobała mi się postać Antoine'a, który nagle się zmienił i zupełnie nie pasował do bohatera z pierwszego tomu.

KATKA | 2017-01-08
Przeczytana: grudzień 2016

Miło, lekko i przyjemnie - relaks po ciężkim dniu.

MiyuDarkenwoods | 2016-09-18

druga cześć przygód prawniczki jest jeszcze ciekawsza od pierwszej, walka z przestępcami, pokazy,no i Antoine oraz błyskotliwy Rikash. Chętnie całĄ serie postawiłabym sobie na półce:D

AniaMCh | 2016-08-19

II lepszy od pierwszego

Paulina Kaleta | 2016-08-15
Na półkach: Przeczytane, Szkolne

Po przeczytaniu „Kocham Nowy Jork” od razu miałam ochotę sięgnąć po kolejny tom przygód francuskiej prawniczki. Tym bardziej, że fascynuje mnie ten kraj i kultura.

W „Kocham Paryż” znów pojawia się przebojowa i elegancka Catherine. Prawniczka dostaje wymarzoną pracę w domu mody Diora. W ten sposób łączy przyjemne z pożytecznym, czyli umiejętności prawnicze z pasją, jaką jest moda. W Paryżu czeka na nią także ukochany Antoine. Catherine czuje, że złapała Pana Boga za nogi. Niestety życie to nie jest bajka. Praca u Diora nie oznacza wypełniania papierów przy biurku czy strojeniu się w kosztowne kreacje. Jej praca polega na aktywnym braniu udziału w akcjach policyjnych. Zadaniem jest złapanie bandy oszustów, którzy podrabiają markowe towary. Robi się naprawdę gorąco, kiedy Catherine zaczyna otrzymywać telefony i e-maile pełne pogróżek.

„Kocham Paryż” to kolejna przyjemna lektura. Mimo że wcześniej znaleźliśmy się w tętniącym życiem i bogatym Nowym Jorku to dopiero w Paryżu poczułam...

Ali5s84 | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Poddałam się w połowie książki. Pokonał mnie nadmiar zbędnych opisów, nie wnoszących nic do fabuły. Ponad to nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że ta powieść została napisana na zlecenie Diora, jako reklama (te wszechobecne perfumy Diora, torebki Diora, bilbordy Diora, ubrania Diora, i oczywiście muzeum Diora... litości, ja wiem, że autorka pracuje u Diora, ale chyba wolno jej używać innych marek). Jest mi przykro, bo nie mam w zwyczaju porzucać nieprzeczytanych książek, ale ta powieść jest dla mnie nie do przełknięcia nawet jako "zabijacz nudy".

Francuzica | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Książka, która irytuje od pierwszego akapitu. Młoda i przebojowa Catherine porzuca NY bo dostała pracę w Paryżu (prawniczka u Diora). Przywozi ze sobą kilka walizek szmat, ale od początku martwi się, czy jej styl znajdzie uznanie Paryżanek. Francuzi są średnio uprzejmi, lecz nic to, bo czeka na nią Idealny Narzeczony, przyjaciel gej a na koniec dnia kieliszek tattingera. Płytkie dialogi, od czasu do czasu bonmoty po francusku (po co?) opisy luksusu z punktu widzenia turysty (zdecydowanie nie przekonują), autorka amerykańska do cna i cóż z tego, że nazywa się Isabelle Lafleche. Typowe powieścidło, z którego można by zrobić ewentualnie filmik pokazujący ładne kiecki. Literatura zdecydowanie nie dla mnie, książki nie dokończyłam.

camanely | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Po fenomenalnym „Kocham Nowy Jork”, jednym tchem sięgnęłam po kolejną część przygód prawniczki Catherine Lambert. Mój entuzjazm jednak został bardzo szybko ostudzony.
Książka niestety wydała mi się bardzo nieautentyczna. Czytając jej poprzedniczkę miało się wrażenie, że przenosimy się momentalnie do tętniącego życiem Manhattanu, wpadamy w wir pracy w międzynarodowych korporacjach i chodzimy na modne imprezy do białego rana. Tutaj tego automatycznego przeniesienia zabrakło. Autorka wydaje się na siłę przekonywać czytelnika, jak wspaniały jest świat haute couture, przy czym nadal stylem pisania i wartkością akcji nawiązuje bardziej do nowojorskiego stylu bycia. Połączenie dwóch światów jest ich kompletnym zderzeniem i niestety Paryż pomimo barwnych opisów strojów bohaterów czy wystroju wnętrz, nie potrafi się obronić i niknie w mnogości wydarzeń.
Nie czuje się tutaj Paryżanki w Paryżu, bardziej Amerykankę, która na siłę próbuje przekonać siebie i wszystkich dookoła jak cudowna jest...