9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320313287
literatura piękna
p_tysiaczek

Zbiór siedemnastu obyczajowych opowiadań radzieckich o miłości i życiu.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

p_tysiaczek | 2016-06-04

Pewnego dnia postanowiłam dać oddech książce, której nikt nie wypożycza…padło na „Walc z kukułką”. Zbiór opowiadań radzieckich z lat 80tych. Pomyślałam – jakoś wytrzymam ten komunistyczny kult pracy i sławienie idei komsomolskiej. Zaczęłam czytać i… przepadłam na kilka godzin. Skończyłam i zaczęłam jeszcze raz. To zbiór naprawdę dobrze napisanych opowiadań o miłości. Takim zwykłym codziennym uczuciu, jakie gdzieś może spotkać każdego z nas. Ludzie są tu zwyczajni, brzydcy, spracowani, ale w ich życiu tli się ta mała ożywcza iskierka. Wiem, że ocena 9, to być może zbyt wiele – nie jest to arcydzieło godne nagrody Nobla. Nie miejcie pretensji. Urzekły mnie te opowiadania.