Walc z kukułką

Okładka książki Walc z kukułką
Taken AlimkułowNatalia Baranskaja Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza literatura piękna
literatura piękna
Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
1988-01-01
1988-01-01
8320313287

Pewnego dnia postanowiłam dać oddech książce, której nikt nie wypożycza…padło na „Walc z kukułką”. Zbiór opowiadań radzieckich z lat 80tych. Pomyślałam – jakoś wytrzymam ten komunistyczny kult pracy i sławienie idei komsomolskiej. Zaczęłam czytać i… przepadłam na kilka godzin. Skończyłam i zaczęłam jeszcze raz. To zbiór naprawdę dobrze napisanych opowiadań o miłości. Takim zwykłym codziennym uczuciu, jakie gdzieś może spotkać każdego z nas. Ludzie są tu zwyczajni, brzydcy, spracowani, ale w ich życiu tli się ta mała ożywcza iskierka. Wiem, że ocena 9, to być może zbyt wiele – nie jest to arcydzieło godne nagrody Nobla. Nie miejcie pretensji. Urzekły mnie te opowiadania.

Dodaj cytat z książki Walc z kukułką