Kup teraz - 2 oferty w cenie od 20.63 zł do 26.90 zł

Zakazana księga

Christian Jacq Wydawnictwo: Rebis Cykl: Śledztwa księcia Setny (tom 2) powieść historyczna
Le livre interdit
9788380620070
Rebis
Le livre interdit
Śledztwa księcia Setny (tom 2)
powieść historyczna
9788380620070
Monika Szewc-Osiecka

Kolejne przyjemne i udane spotkanie w Starożytnym Egipcie. Nie przeszkadza mi infantylność bohaterów, ani prostota w przekazie treści. Cudownie się czyta, bo rozdziały nie męczą ilością opisów i stron. Dobra rozrywka na czas spędzony w transporcie publicznym.

Druga część przygód księcia Setny nie jest ani lepsza, ani gorsza od tomu pierwszego. W moim przekonaniu jest dokładnie taka sama. Pełna metafizyki, cudownych zaklęć, religijnych obrzędów, dowodów na istnienie egipskich bogów, zwierząt obdarzonych niezwykłą intuicją, a także opisów codziennej egzystencji w starożytnym Egipcie. Najlepszym ze światów, pod rządami najlepszego...

Czasami lubię wskoczyć do starożytności, wtedy wybieram książki Christiana Jacq'a. Tym razem sięgnęłam po drugi tom przygód księcia Setny i jego przyjaciół w cyklu „Śledztwa księcia Setny” pt.: „Zakazana księga”.
W tej części autor opisuje starania księcia i jego ukochanej, które mają na celu znalezienie zakazanej księgi Tota, dzięki której Setna będzie mógł pokonać złego...

Podobnie jak tom poprzedni oceniam tę książkę jak tez i następne tomy na trzy gwiazdki (z czego jedna jest za tematykę związaną ze starożytnym Egiptem). Do wszystkich wad tomu pierwszego dołączyła jeszcze jedna (mnie osobiście denerwująca). Książka rozpoczyna się streszczeniem poprzedniego tomu - i dobrze, można pominąć jak ktoś chce, ale potem w tekście co jakiś fragment...

Druga część przygód księcia, momentami wydawała mi się zbyt zblazowana, ale tylko momentami, nadal świetna rozrywka i świetnie wpasowany wątek z narzeczoną :)

„Zakazana księga” to solidna pozycja nie tylko dla sympatyków egipskich klimatów, ale też zwolenników odprężających i odznaczających się żwawym tempem fabuł. Dodam, iż utwór kończy się dramatycznym akcentem, tym samym mocno nakręcając do szybkiego chwycenia za ciąg dalszy. Jeżeli lubicie debiutancką odsłonę cyklu, „dwójka” również nie sprawi Wam zawodu.

Powyższa opinia...

2064

Akcja nadal trzyma w napięciu, bohaterowie depczą sobie nawzajem po piętach, czasami mam wrażenie, że zaklęcia wcale by w tej książce nie były potrzebne, a szczególnie to jak Setna ucieka śmierci czyhającej na niego kilka razy w książce.

Na półkach: , , , ,

Za krótka! Za krótka! ;)

Na półkach: , , , ,

"Zakazana księga" to tom 2 z cyklu Śledztwa księcia Setny autorstwa francuskiego egiptologa Christiana Jacq.
Książki ze Starożytnym Egiptem w tle zawsze czytałam z przyjemnością i wypiekami na twarzy i chyba nie jestem w tym odosobniona. Kiedy doda się do tego autora, który wie jak nas wprowadzić w odpowiedni klimat, a do tego przedstawia to w sposób rzetelny, posiadając...

Setna w pogoni za księgą Thota jest rozdzielony z narzeczoną....zło triumfuje i siatka spiegowska wymyka się urzędnikom Ramzesa

• Chcę w prezencie
  • E-book
  • Starożytny Egipt
  • Kupić
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • 2020

Dodaj cytat z książki Zakazana księga