Osaczony

Wydawnictwo: Świat Książki
Hostage
napad, zakładnik, śledztwo, koszmar

Inne wydania

Trzech chłopaków z marginesu napada na sklep, by zdobyć środki na lepsze życie. Zabijają właściciela i w panice biorą zakładników. Ludzie ci bogata kalifornijska rodzina okazują się jednak kimś zupełnie innym niż wszystkim się wydaje, a ich dom kryje sekrety, które budzą lęk nawet najbardziej bezwzględnego gangstera Los Angeles. Szef miejscowej policji Jeff Taley nie może przewidzieć, że śledztwo stanie się jednym wielkim koszmarem...

violabu Toczytam | 2013-01-18
Przeczytana: 2006 rok

"Zakładnik" Roberta Craisa to bardzo dobry kryminał. Książka obfituje w zaskakujące zwroty akcji, przerażające momenty i takie też opisy. Pokazuje, jakie bywają relacje pomiędzy współprzestępcami oraz to, jak lawinowo może komplikować się sytuacja młodych chłopców, którzy postanowili "jedynie" napaść na sklep. Historia ta wciąga i dlatego szybko się ją czyta. Świetnie odkrywane są charaktery trzech bohaterów książki. Czytelnik dostaje możliwość obserwowania sytuacji ich oczami. Można bać się wraz z nimi i jednocześnie bać się ich samych.

Ryan | 2014-12-08
Przeczytana: 2010 rok

sensacyjna, iście wybuchowa, i nawet ekranizacja daje radę do wielkiej książki.

Lidka Aribaldi | 2016-05-27

Z tego co tu widzę to najlepsza książka tego autora. A może się mylę? W każdym razie wybór przypadkowy tym razem udany.

Liza | 2011-05-15
Przeczytana: 15 maja 2011

Zaskakujący kryminał, też powieść psychologiczna. Prawie każdy bohater coś ukrywa, czegoś się boi. I musi swoim lękom stawić czoło.

Molly | 2010-10-05

Bardzo mi się podobała warto przeczytać jeśli ktoś lubi takie książki.
Polecam też film.

una_fresa_verde | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Dłuuugo zabierałam się do przeczytania tej książki, bardzo długo. Przeczytałam kilka pierwszych stron, odłożyłam. Potem za kilka miesięcy zaczęłam od początku... i utonęłam, a raczej zostałam porwana (napis na okładce "porywający" absolutnie nie kłamie). Akcja spójna, wciągająca, trzymająca w napięciu, do tego interesujący podział lektury na fragmenty, w których poszczególni bohaterowie odgrywają kolejno "główne role". Gorąco polecam, nie nudziłam się ani sekundy.

madritistka | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Wciągająca, dobra książka akcji. Pokazuje jak życie człowieka, ba wielu ludzi, może zmienić się w jednej sekundzie, przez jedną pochopnie podjętą decyzję...

| 2014-01-09

Bardzo dobry tytuł, właśnie odkryłam, że płodny ten Pan Crais! trzeba wypatrzeć najlepiej opiniowaną pozycję i posmakować ;)

Bartek M | 2015-11-03

Można przeczytać, ale rewelacji nie ma. Dość dużo czasu zajęło mi przebrnięcie przez tą w sumie krótką książkę.

SebastianCwik | 2013-01-02
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Chyba najlepsza książka Crais'a. Polecam!