Ślepy strach

Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Sierżant MeChelle Deakes budzi się w nieznanym miejscu i nie może otworzyć oczu. Nie pamięta, co się stało poprzedniego wieczoru i dlaczego ktoś jej zakleił oczy. Wie jedno a jest ślepa i nie wie jak stąd uciec. Słyszy tylko Głos, który daje jej trzynaście godzin na rozwiązanie zagadki morderstwa Kathleen Bolligrew. Jej aoczamia ma być emerytowany policjant Hank Gooch, z którym może kontaktować się telefonicznie, a pomocą znajdujące się na stole przedmioty, których sens ma odgadnąć dotykiem. Sytuacja wydaje się bez wyjścia, bo jak emerytowany policjant i zamknięta, niewidoma policjantka mają rozwiązać sprawę, której nie udało się dotąd nikomuaRozpoczyna się gra o życie MeChelle, w której nie tylko ona porusza się po omackuaLynn Abercrombie to jeden z pseudonimów Waltera Sorrelsa (drugi to Ruth Birmingham) amerykańskiego autora kryminałów. Napisał on ponad dwadzieścia powieści, pod własnym nazwiskiem lub pseudonimami, z których jedna z najnowszych ślepy strach (Blind fear) szybko zdobyła uznanie czytelników.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Ewelinka5 | 2016-01-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2016

"Ślepy strach". Emerytowany policjant, Hank Gooch, traci czas na nieudolnym wykuwaniu mieczy w gorących płomieniach gazowej kuźni. Rozżarzona czerwień stali nie daje się okiełznać i raz po raz pęka, jak tylko ostrze zatapia się w bulgoczącej wodzie. Nie tak to miało wyglądać. Sześć miesięcy bezustannych ćwiczeń, a on nadal nie potrafi wykuć tych idiotycznych mieczy. W jaki sposób, do cholery, Japończykom tak łatwo się to udaje?! Wściekły, rzuca mieczem w drzwi szopy, lecz wtem, te otwierają się, a ostrze o włos mija chłopięcą sylwetkę młodego policjanta. Gooch jeszcze nie wie, że ta wizyta całkowicie odmieni jego życie. Nie wie, że jego przyjaciółka jest niesamowitym niebezpieczeństwie…

Trzynaście godzin. Tyle czasu ma na rozwiązanie tajemnicy zagadkowego morderstwa sierżant MeChelle Deakes. Kobieta budzi się w nieznanym jej miejscu. Nie może otworzyć oczu. Mocno zaklejone, nie przepuszczają nawet odrobiny światła. MeChelle nie ma pojęcia gdzie się znajduje. Nie wie też, kto ją tu...

Wbudowane doskonałe napięcie, ciekawa akcja...naprawdę dobry kryminał,świetnie się czytało!!!!

Halucynacja | 2016-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Cóż za katorga.
Dotrwałam do końca tylko ze względu na to, iż książki nie wypada oceniać przed zakończeniem. Pomijając masę błędów drukarskich. Nie polecam poświęcać cennego czasu. Postacie, sytuacje, okoliczności są tak nierealne, że nawet osoba nieznająca się na procedurach prawnych i psychologii wyczuwa, iż coś się tu nie klei. Dwójka profesjonalnych policjantów zachowuje się tak nieodpowiedzialnie. Główny detektyw (jak to w wielu książkach tego typu) oprócz tego, że jest pewny siebie powinien dać się lubić. A jest zwykłym ignorantem i chamem.
Autor jakby chciał (nieudolnie) skopiować styl zatwardziałego stróża prawa.
Brakuje duszy tej książce.

Dominika | 2010-11-13
Przeczytana: 19 sierpnia 2010

Jedna z tanich książek zakupionych w Matrasie :)
Trzymała w napięciu. Bardzoo interesująca, wciągnęła mnie na tyle, że zapominałam o obsługiwaniu klientów w czasie pracy :O

marika3333 | 2012-01-04

Książka tworzy niesamowite napięcie. Nie mogłam się oderwać. Pełno zagadek, jako kryminał ma ten plus, że posiada zupełnie inny, nowy motyw: ślepotę.
POLECAM!

Emilia Walewska | 2013-03-16
Przeczytana: 12 marca 2013

Policjantka zostaje zamknięta w dzwiękoszczelnym pomiszczeniu i ma zaklejone oczy. Jej zadanie to, wraz z drugim policjantem na zewnątrz, rozwiązać sprawę zabójstwa sprzed 18 lat. Sprawca całego zamieszania nie przemyślał do końca swojego planu.
Zaczęłam czytać bez większego przekonania, ale wciąga od pierwszych stron. Trzyma w napięciu i nie daje czytelnikowi chwili wytchnienia. Polecam.

Krzysztof_g | 2013-08-07

Zielona Sowa wydała kilka książek w serii Dobry Kryminał (chyba jeszcze Franck Thilliez) i niestety, chyba przestała. Nie spotkałem również innych pozycji tego autora, a szkoda, bo to naprawdę gratka dla miłośników kryminału.

Becia | 2011-02-28

Świetne, wciągające, tajemnicze... Wszystko to co lubię w książkach.
Polecam

32Polak | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Napisanie recenzji tej książki będzie chyba jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie musiałem wykonać dotychczas w całym moim życiu. Teoretycznie i w przenośni oczywiście, jednak naprawdę nie będzie to proste. Oceniam ją 7/10. Poniżej wyjaśniam dlaczego.

Zacznę od pozytywnych stron tej książki. Pierwszym z nich jest przede wszystkim sam pomysł fabuły. Policjantka, zamknięta gdzieś, nie wiadomo gdzie z zaklejonymi oczami i emerytowany policjant. Każde z nich jest w innym miejscu i razem mają rozwiązać zagadkę morderstwa sprzed osiemnastu lat w zaledwie trzynaście godzin. Wow! Gdy książka trafiła w moje ręce za pośrednictwem mojej mamy i jej znajomej, wiedziałem, że będzie moim obowiązkiem jej przeczytanie. Ogólnie nie czytam książek tego gatunku, jednak zarówno opis fabuły z tyłu książki, jak i sama okładka zahipnotyzowały mnie, więc musiałem ją przeczytać. Zajęło mi to zaledwie pięć dni, a że mam obecnie wiele spraw na głowie, był to naprawdę krótki okres czasu. Kolejnym pozytywnym...

Black__Widow | 2015-12-14

Dobra książka, wciągająca. Polecam.

Jedno "ale": w książce jest tyle literówek, że głowa mała. Zwłaszcza na początku (no chyba, że potem przestałam zwracać uwagę). Może i to nic, ale mnie trochę irytowało.