Płotki giną pierwsze

Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 6) | Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
Szestiorki umirajut pierwymi
Marta

Znajomi mówią, że Nastia ma głowę jak komputer - obudzona w środku nocy, szczegółowo omówi każde morderstwo z ostatnich dziesięciu lat. Tworzy najbardziej nieprawdopodobne hipotezy. Bo też w świecie zbrodni możliwe jest wszystko. W okolicach Moskwy w cotgodniowych odstępach czasu zaczynają ginąć młodzi mężczyźni. Wszystko wskazuje na to, że to robota tego samego snajpera. W tym samym czasie Dmitrij Płatonow - pracownik wydziału MSW do walki z przestępczością zorganizowaną - zostaje oskarżony o zabójstwo kolegi i przyjęcie 250 000 dolarów łapówki. Płatonow domyśla się, że ma to związek z dochodzeniem w sprawie przekrętów jednego z zakładów w Uralsku-18. Co więcej, ktoś zamordował jego najlepszego tajnego agenta. Funkcjonariusz musi więc na jakiś czas zniknąć. Wprowadza się do przypadkowo poznanej młodej kobiety, która zgadza się mu pomóc. Major Kamieńska przeczuwa, że wszystkie te sprawy mogą mieć ze sobą coś wspólnego. Tylko czy zdąży znaleźć rozwiązanie nim będzie za późno? Marinina, wykorzystując swoje doświadczenie z pracy w rosyjskiej milicji, tworzy misternie skonstruowaną intrygę. Dawkuje napięcie. Mnoży komplikacje i hipotezy, by na końcu wszystko zgrabnie zamknąć w przejrzystą całość. Major Kamieńska zaś już dawno weszła do detektywistycznej elity - by wspomnieć choćby o Wallanderze Mankella czy naszym Eberhardzie Mocku.

Książki Marininej to niezwykle inteligentne kryminały, opisujące z psychologiczną ostrością przestępcę i ofiarę.
Basler Zeitung

Marinina zręcznie splata liczne wątki, umiejętnie buduje napięcie, dowodząc swego talentu narracyjnego i doskonałej orientacji w świecie kryminalistyki. Obok pasjonującej, pełnej niespodzianek intrygi to właśnie sugestywnie opisane mroczne strony dzisiejszej Moskwy i obrazy z życia jej mieszkańców stanowią o sile powieści.
Gazeta Wyborcza

Śledzenie nieabstrakcyjnych perypetii major Kamieńskiej może stać się dla polskiego czytelnika znacznie ciekawszą przygodą niż bawienie się wyczynami niezniszczalnego Jamesa Bonda.
polskieradio.pl

W swych kryminałach Marinina wzbogaca najlepsze wzory szkoły anglosaskiej i francuskiej nowatorskimi, niezwykłymi rozwiązaniami.
Il Tempo

źródło opisu: www.gwfoksal.pl

źródło okładki: www.gwfoksal.pl

Emma | 2019-10-10
Przeczytana: 08 października 2019

W Moskwie grasuje seryjny morderca. Zabija strzałem w głowę z dwudziestu metrów odpoczywających w podmiejskich lasach młodych mężczyzn.
W Centrum Obsługi Cudzoziemców zostaje zaduszony pracujący od niedawna urzędnik.
Czy te sprawy się łączą? Czy Anastazja Kamieńska rozwiąże zagadkę?
"Płotki giną pierwsze" Aleksandry Marininy, to bardzo nietypowy kryminał. Trzyma w napięciu od początku do końca. Nie możemy polegać na swojej intuicji osądzając występujące w powieści osoby, autorka każe nam dobrze oceniać postacie negatywne. Zakończenie jest zupełnym zaskoczeniem.
Zachęcam do czytania.

kuradomowa | 2018-09-04
Na półkach: Przeczytane, Dreszczyk
Przeczytana: 04 września 2018

Książka, która natychmiast pożera. Z trudem odkładałam ją na czas pracy i jedzenia. Świetnie oddaje moskiewski klimat. Czuję jakbym tam była, widzę te realia przed oczami. Intryga również ciekawa. Dodatkowy plus, że główna dawniej bohaterka - major Kamieńska, zeszła tym razem na drugi plan.

BARBARA | 2017-05-02

Bardzo mi sie podobała polecam😉

Morgana | 2016-11-12
Przeczytana: czerwiec 2016

Ciekawa, ale jak zawsze na raz ! kurczę, chciałabym coś napisać więcej, jednak nic nowego nie przychodzi do głowy ! choć coś nowego może znajdę ! wątek morderca-ofiara, niezwykłe jest to, że spotykają się, nawet mieszkają ze sobą, jest chemia, jednak co może zmienić zamiary mordercy ? zaskakujące zakończenie !

Jolanta | 2016-11-12

audiobook

Przeczytana: 06 października 2016

Świetny kryminał zanurzony w realiach postZSRRRowskiej Rosji.

Hana | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Podmoskiewski morderca zabija mężczyzn strzałem w głowę.Giną oni w tygodniowych odstępach z tej samej broni. Nastazja Kamieńska pracuje jako analityk i szuka powiązań między ofiarami.Ponadto Kamieńska zabiera się za tłumaczenie francuskiego kryminału,by podreperować budżet i przygotowuje się do ślubu z Czestiakowem.A śledztwo trzeba przeprowadzić.Nastka obawia się (he he he),że nie będzie miała czasu wyjść za mąż. Jeden z bohaterów książki wyraża swoją opinię o twórczości Deana Koonza.Twierdzi,że jego książki to mistyka i szmira.Odjęłam wszystkie możliwe gwiazdki za ten tekst.Autorka czytadełek kryminalnych Marininna raczej niech skromnie milczy i nie kopie kolegów po piórze. Natomiast jedno jest pewne,bibliotekarki nie są nudne, one mają tajemnice i hobby.Czasem baaardzo nietypowe.

boze ile mnie to kosztowalo , nic ciekawego

Edyta Zawiła | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Aleksandra Marinina kontra Anastazja Kamieńska - to już 11 raz:)
Cieszę się na ponowne spotkanie z major Anastazją Kamieńską, ekipą Pietrowki 38.Pomiędzy tajemniczymi morderstwami młodych mężczyzn każdego tygodnia, Sherlock w spódnicy dedukuje, analizuje i łączy przestrzeń z czasem,punkty popełnionych zbrodni z rozkładem jazdy podmoskiewskich linii i zakład Uralsk 18, w którym zaniedbania nadzorował funkcjonariusz MSW Dimitrow Płatonow, którego ktoś usiłuje wrobić w morderstwo, dodatkowo wpłacając na konto jego żony pokaźną sumę...Podpułkownik Płatonow decyduje się na ucieczkę i śledztwo na własną rękę, na jego drodze pojawia się tajemnicza kobieta Kira...
Anastazja współpracuje z generałem Zatocznym i odczuwa fascynację tym mężczyzną...ba tuż , tuż bo za miesiąc wychodzi za mąż za Aloszkę, który po przeszło 15 latach się doczekał na swoje tak...
Dasza zwana Darią jest w ciąży i czeka na rozwód brata Anastazji - Aleksandra i pomaga w kompletowaniu garderoby ślubnej, Sherlock nie...

Tom Aves | 2015-12-23
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Ciekawy lekki styl, nie za wiele wątków. Intryga w porządku. Może sam koniec zbyt urwany ale liczę że inne tytuły będą na równym poziomie