Płotki giną pierwsze

Szestiorki umirajut pierwymi
978-83-7414-559-6
Aleksandra Marinina

Inne wydania

Płotki giną pierwsze to kolejny kryminał mistrzyni gatunku Aleksandry Marininej. Jaka sprawa spadnie tym razem na barki major Anastazji Kamieńskiej najlepszego analityka w moskiewskim wydziale zabójstwa znajomi mówią, że Nastia ma głowę jak komputer obudzona w środku nocy, szczegółowo omówi każde morderstwo z ostatnich dziesięciu lat. Tworzy najbardziej nieprawdopodobne hipotezy.

Justyna | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Uwielbiam momenty, gdy sięgam po książkę mimo wcześniejszych uprzedzeń i nagle całkowicie się w niej zakochuję! Tak było w tym przypadku! Niezwykle interesująca i wartka akcja, seria zabójstw i zagadkowych telefonów. Trzymająca rękę na pulsie major Kamieńska, która jest tak przenikliwa i bystra, że nic nie umknie jej uwadze. Tajemnicza postać snajpera zabijająca przypadkowych młodych mężczyzn. Ekonomiczne machinacje, które również są powodem śmierci niewinnych ludzi. A przede wszystkim niespodziewane zakończenie.
Kto i dlaczego chce się ich wszystkich pozbyć? Jaką rolę odegra spotkana w metrze piękna Kira, która pomoże uwikłanemu w zabójstwa i przekręty funkcjonariuszowi MSW? Czy Nastia Kamieńska zdoła dotrzeć do prawdy...?

Zdecydowanie polecam!

gwiazdka | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Coraz bardziej zaprzyjaźniam się z Anastazja Kamieńską, przy ostatnich lekturach nasuwało mi się porównanie do Eve Dallas- oczywiście panie są bardzo różne, ich śledztwa także zupełnie niepodobne, mimo to czytając o jednej myślę także o drugiej. „Płotki giną pierwsze" to kryminał w którym Kamieńska odgrywa ważną, ale jednak nie powiedziałabym że główną rolę- a w każdym razie nie cały czas. Mimo to wątek kryminalny jest nieźle zamotany, do pewnego czasu myślałam, że śledztwo pójdzie zupełnie w inną stronę, parę rzeczy w książce zaskakuje. Ciekawi bohaterowie, cześć znajoma z lektury poprzednich tytułów serii. Co mi troszkę tylko wydało się niedopracowane, to zakończenie, niby okej ale takie na łapu capu- jakby Marianina nie bardzo wiedziała jak wybrnąć z zagmatwanej sytuacji, którą przecież sama wymyśliła.

Hana | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Podmoskiewski morderca zabija mężczyzn strzałem w głowę.Giną oni w tygodniowych odstępach z tej samej broni. Nastazja Kamieńska pracuje jako analityk i szuka powiązań między ofiarami.Ponadto Kamieńska zabiera się za tłumaczenie francuskiego kryminału,by podreperować budżet i przygotowuje się do ślubu z Czestiakowem.A śledztwo trzeba przeprowadzić.Nastka obawia się (he he he),że nie będzie miała czasu wyjść za mąż. Jeden z bohaterów książki wyraża swoją opinię o twórczości Deana Koonza.Twierdzi,że jego książki to mistyka i szmira.Odjęłam wszystkie możliwe gwiazdki za ten tekst.Autorka czytadełek kryminalnych Marininna raczej niech skromnie milczy i nie kopie kolegów po piórze. Natomiast jedno jest pewne,bibliotekarki nie są nudne, one mają tajemnice i hobby.Czasem baaardzo nietypowe.

Trinity | 2013-06-15
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Aleksandry Marininy chyba już nie muszę Wam przedstawiać. Recenzja jakiejś jej książki gości na moim blogu co jakiś czas, bo jest to jedna z moich ulubionych kryminalnych autorek. Tak się również składa, że większość jej książek, wydanych w Polsce, już przeczytałam, z tego co pamiętam zostały mi jeszcze tylko dwie. Trochę szkoda, bo po co ja wtedy będę sięgać, chcąc przeczytać dobry, ciekawy kryminał?

"Płotki giną pierwsze" to historia mordercy, który w okolicach Moskwy co jakiś czas zabija młodego mężczyznę. Major Anastazja Kamieńska próbuje znaleźć sprawcę. Nie będzie to jednak takie proste, bo równie dobrze zabójca może być jeden, jak i może być ich kilku. Ponadto w morderstwo ktoś próbuje wrobić pewnego funkcjonariusza MSW, zajmującego się nieprawidłowościami w jednym z zakładów w Uralsku-18. Dowody na jego winę są ewidentne, na konto jego żony wpłynęła pokaźna suma, mężczyzna więc znika na jakiś czas i próbuje sam wytropić sprawcę. Okazuje się, że przekręty w Uralsku i seria...

Edyta Zawiła | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Aleksandra Marinina kontra Anastazja Kamieńska - to już 11 raz:)
Cieszę się na ponowne spotkanie z major Anastazją Kamieńską, ekipą Pietrowki 38.Pomiędzy tajemniczymi morderstwami młodych mężczyzn każdego tygodnia, Sherlock w spódnicy dedukuje, analizuje i łączy przestrzeń z czasem,punkty popełnionych zbrodni z rozkładem jazdy podmoskiewskich linii i zakład Uralsk 18, w którym zaniedbania nadzorował funkcjonariusz MSW Dimitrow Płatonow, którego ktoś usiłuje wrobić w morderstwo, dodatkowo wpłacając na konto jego żony pokaźną sumę...Podpułkownik Płatonow decyduje się na ucieczkę i śledztwo na własną rękę, na jego drodze pojawia się tajemnicza kobieta Kira...
Anastazja współpracuje z generałem Zatocznym i odczuwa fascynację tym mężczyzną...ba tuż , tuż bo za miesiąc wychodzi za mąż za Aloszkę, który po przeszło 15 latach się doczekał na swoje tak...
Dasza zwana Darią jest w ciąży i czeka na rozwód brata Anastazji - Aleksandra i pomaga w kompletowaniu garderoby ślubnej, Sherlock nie...

Joanna | 2010-11-13
Przeczytana: 2010 rok

to już 6 książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to”
„Gra na cudzym boisku”
„Męskie gry”
„Śmierć i trochę miłości”
„Złowroga pętla”
„Ukradziony sen”
Wszystkie były świetne, to jedna z moich ulubionych autorek kryminałów, trzecia po Agacie Christie i Joannie Chmielewskiej, ale wszystkie są na pierwszym miejscu :)
Tytuł dziwny, na początku przeczytałam plotki, a nie płotki. Jednak nie ważne jaki tam jest wyraz, średnio on pasuje do treści, ale w przypadku kryminałów nie jest to aż tak istotne. Jak ktoś lubi ten gatunek to zainteresuje się przynajmniej opisem na okładce, a może nawet treścią.

Podsumowując każdy z kryminałów tej autorki jest świetnie napisany i trzyma w napięciu do końca. Tak też było w tym przypadku. Trudna zagadka i zaskakujący koniec, jak dla mnie najbardziej ze wszystkich książek Aleksandry Marininy.

Sławka | 2012-08-31

Zgrabna intryga , długo nie wiedziałam kto jest snajperem. Tylko te imiona i nazwiska........Kirył Wasiliewicz, Wasyl Aleksandrowicz, Aleksander Kiryłowicz - cholera wszyscy tacy sami i kto jest kim ??

Agro | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Cały cykl o Kamieńskiej jest naprawdę udany. Marinina rzetelnie prowadzi kryminał, doskonale oddaje charakter postaci ,sprytnie splata różne wątki,precyzyjnie buduje napięcie i lekko prowadzi dialogi. Zawsze można liczyć że dostaniemy ciekawą łamigłówkę chociaż pozornie nie widać tego w początkowych rozdziałach. Tło współczesnej Moskwy przedstawia tak samo ciekawie przez co jej powieści nabierają jeszcze lepszego smaku. „Płotki..” też nie odstają od reszty cyklu lecz tutaj mamy lekko wolniejsze tempo i z pozoru mniej ciekawe śledztwo jednak to tylko pozory bo finał gwarantuje dużo atrakcji. Jeśli ktoś pierwszy raz sięga po Marinine może niech zacznie od innej pozycji z cyklu bo lepiej wczuje się w styl autorki i pozna bliżej policjantów z Pietrówki 38.

Jagoda30 | 2012-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Gdyby to był pierwszy kryminał A. Marininy po który sięgnęłam, obawiam się, ze byłoby to pierwsze i ostatnie nasze spotkanie

Jak dla mnie jest to akurat najsłabsza książka Marininy. Akcja jakoś kompletnie mnie nie zainteresowała, jak już się wciągnęłam ( gdzieś 40 stron do zakończenia ;) ) książka się kończy i to kończy tak, ze ze zdziwieniem szukałam, czy aby ktoś mi kartek nie powyrywał z końca.

Tak moze się kończyć rozdział, ale nie cała książka

Jestem rozczarowana, a 4 gwiazdkidaję tylko dlatego, ze nadal uwielbiam Marininę i to tak trochę na wyrost te gwiazdki ;)

wiesia | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Wcześniej przeczytałam "Kolację z zabójcą" i pomyślałam, że Marinina może mnie zainteresować. Ciekawa jest postać Anastazji Kamieńskiej rozwiązującej kryminalne zagadki.
Niestety "Płotki giną pierwsze" są dużo słabsze, akcja toczy się nieśpiesznie,na blisko 13.stronach Płatonow wyjaśnia Kirze o co mu chodzi (no właśnie o co?). Nużące wywody na temat przekrętów w Uralsku-18, powiązania, w których trudno się odnaleźć.
Może to faktycznie jeden ze słabszych kryminałów Marininy, spróbuję więc sięgnąć po inny tytuł.