Kick Push

Okładka książki Kick Push Jay McLean
Okładka książki Kick Push
Jay McLean Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: The Road (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Road (tom 2)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-07-27
2015-07-27
samotny ojciec nastolatek skater miłość

Książka o trudnych wyborach, decyzjach, ale ze szczęśliwym zakończeniem.

Książka o trudnych wyborach, decyzjach, ale ze szczęśliwym zakończeniem.

samotny młody ojciec, który nie ucieka od odpowiedzialności i dziewczyna z problemami

REWELACYJNA!!!!
Historia 16letniego Josha który jednego dnia jest zwykłym dzieciakiem kochającym deskorolki a drugiego załamuje mu się świat- zostaje sam z miesięcznym dzieckiem, bez pomocy z nikąd- rodzice wyrzycają go z domu, Natalie matka Tommiego ucieka, a jej rodzice nie chcą mieć nic z nim wspólnego. Na naszych oczach Josh w jednej chwili podejmuje decyzje które rzutują na jego całym życiu, patrząc w oczy maleństwa poświęca mu całego siebie i decyduje się być najlepszym ojcem. Jak to bywa życie rzuca mu same kłody pod nogi, ale jednak i przynosi zmiany - Chazarae podaje mu rękę w momencie w którym dotarłjuż do dna i pomaga mu odbić się, na swej drodze spotyka wujka, który pomaga mu. Drugą stroną książki jest historia Beccy, dziewczyny która nie miała szczęśliwego dzieciństwa, walcząca z własnymi demonami i depresją. Oboje sobie w pewnym sensie pomagają ale i niszczą siebie nawzajem ich miłość jest piękna ale toksyczna, zbyt wiele tajemnic prowadzi do destrukcji. Choroba ojca, powrót Natalie i chęć odebrania dziecka przelewa gar goryczy i prowadzi do tragedii. Historia nie kończy się żyli długo i szczęśliwie, każde na swój sposób żyje ale wciąż myślami jest przy drugim. Książka bardzo emocjonalna, godna polecenia.

REWELACYJNA!!!!

TAK CHOLERNIE PIEPRZE ZAKONCZENIE TEJ KSIAZKI
PIEPRZE

TAK CHOLERNIE PIEPRZE ZAKONCZENIE TEJ KSIAZKI
PIEPRZE

Po tej książce na pewno dużo spodziewałam, ponieważ przeczytałam 3 książki z serii More Jay i nie zawiodłam się. Początkowo nie spodobała mi się Becca...wydawała mi się za bardzo oddalona od rzeczywistości. Im dalej tym było lepiej. Może jej nie zrozumiałam, nigdy nie przeszłam tego co ona, ale nabrałam do niej szacunku i sympatii. Josh to niesamowity człowiek. Wydawał mi się dużo starszy niż jego 20 lat. Wielu na jego miejscu odpuściłoby sobie, ale nie on. Bardzo podobały mi się jego rozdziały. No i słodki łobuziak Tommy :* Intrygował mnie również Hunter...nie spodziewałam się, że była część o nim i C-Lo :) Polubiłam każdą z postaci, no może nie Nat, która była dosyć obojętna dla mnie..historia zakończyła się tak, że czekam na jej kontynuację. Mam nadzieję, że bohaterowie pokonają swoje demony i odnajdą siebie :)

Wow! Niesamowita książka. Porusza do łez (dosłownie).
Ogromne gratulacje dla Josha, który mimo wielu przeciwności losu nie poddał się i walczył o lepsze jutro dla swojego syna. Myślę, że jest naprawdę wspaniałym ojcem i dobrym człowiekiem. Tommy to cudowny trzylatek. Pokochałam go od samego początku. Mimo braku matki i dziadków w jego życiu wdać jest bardzo radosnym i energicznym dzieckiem.
Z kolei Becca pojawiła się w ich życiu niespodziewanie. Obydwaj od samego początku ją pokochali. Jednak dziewczyna miała wiele Demonów z których jeszcze nie przezwyciężyła. Natomiast na pewno próbowała z nimi walczyć. Niestety jednaj nocy, kiedy Josh załamał się i powiedział kilka niepotrzebnych słów doszło do tragedii...
Ostatecznie Becca musiała zgłosić się po pomoc do kliniki psychiatrycznej.
Co do zakończnia to jestem nim odrobinę zdezorientowana, bo nie wiem na czym stoi Becca i Joshua. Ewidentnie na pewno się kochają. Tylko czy dziewczynie uda się przezwyciężyć swoje lęki, żeby ponownie być z Johem. Jednak cieszę się ogromnie, że wkońu Josh spełnia swoje marzenia :)

Wow! Niesamowita książka. Porusza do łez (dosłownie).

Na półkach: , , , , , ,

Joshua Warden w wieku szesnastu lat dowiaduje się, że zostanie ojcem. Wraz z dziewczyną - Natalie - podejmują decyzję o zachowaniu jej i wychowaniu wspólnie dziecka.
Rodzice Josha dowiadując się o sytuacji odwracają się od chłopaka i wyrzucają go z domu. Na czas ciąży mieszka on u Natalie, a gdy rodzi się mały Tommy wychowują go wspólnie. Po miesiącu Natalie znika, a Josh zostaje sam z maleńkim dzieckiem i bez żadnej pomocy skądkolwiek.
Pomocną dłoń wyciąga do niego starsza kobieta - Chazarae, która daje mu miejsce do zatrzymania i pozwala zbudować własny dom z jego synem.
Tyle dowiadujemy się w prologu książki, co już wgniata.

Potem po jakiś dwóch latach do Chazarae wprowadza się jej wnuczka - Becca. Dziewczyna jest po poważnych przejściach, a kontakty z otoczeniem są dla niej ciężkie. Boi się dotyku. Boi się kontaktu. Na najlepszego przyjaciela natychmiastowo mianuje Tommyego - syna Josha.
Josh widzi coś w Becce i od samego początku pragnie, aby to właśnie jemu zaufała. Krok po kroku przebija się przez jej mury, aż osiąga cel. Razem stawiają czoła życiu... Gdyby to był koniec, byłoby pięknie. Jednak to jest może dopiero połowa. Druga połowa jest zdecydowanie mniej przyjemna... ale o tym to już przeczytajcie same.

O maaaatko. W życiu nie wiedziałam na jakie emocje się zdecydowałam, kiedy wzięłam do przeczytania Kick Push. Myślałam, że to będzie coś dość przyjemnego, a tutaj... kołek w serce.
Tyle emocji, tyle wątków, tyle smutki, trochę radości, wiele dezorientacji.
Josh i Becca przeszli przez wiele, ale to nie jest koniec ich problemów. Każde z nich boryka się obecnie z kolejnymi, które spadają na ich barki.
Josh ugina się pod ich ciężarem, a złe emocje wygrywają i wychodzą z tego naprawdę nieciekawe sytuacje.
Nie mam poukładanych myśli po jej przeczytaniu, nie potrafię tego jakoś pozbierać.
Mogę powiedzieć jedno - zrobiła na mnie duże wrażenie, targały mną przeróżne emocje, a to zakończenie... ten EPILOG?! Nie wiem, bardzo smutne.

Nie mogę przeżyć, że autorka nie wydała jeszcze kolejnego tomu i stanie się do dopiero w czerwcu tego roku. Zostawia czytelników w takim zawieszeniu... a mnie tu serce boli, smutno mi i chcę szczęśliwego zakończenia dla tej dwójki!!!

Perełką i promyczkiem tej książki jest TOMMY. To dziecko jest odjazdowe. Uwielbiam go całym sercem!

Zdecydowanie bardzo warta uwagi!

Już dawno żadna historia nie poruszyła mnie tak jak ta. Polecam świetnie napisana książka

• Jay McLean
  • Po angielsku