Więcej niż on

Okładka książki Więcej niż on Jay McLean
Okładka książki Więcej niż on
Jay McLean Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Więcej (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Więcej (tom 3)
More than him
Wydawnictwo Kobiece
2019-08-14
2019-08-14
2014-01-27
Maria Smulewska-Dziadosz

Zasłużyć na „żyli długo i szczęśliwie”

Więcj niz my było syper ale ta historia jest siesamowita, Logan i Amanda byłi dla siebie stworzeni ale z różnych względów nie mogli być razem.
Czytając książkę przypomniałam sobie inna parę a dokładnie Landona i Shay, nie wiem dlaczego bo ich historie były zupełnie inne ale obydwie piękne.
Logan był cudowny i bardzo dużo przeżył mimo swojego młodego wieku, dręczyły go demony z przeszłości ale nie wyobrażałam sobie żeby ta hisotria miała się inaczej skończyć.
Druga część tak samo jak pierwsza wiąga od samego początku i z każda kolejną stroną czekałam aż będą razem
Dla mnie jedna z piękniejszych książek o miłości.

jak pierwsza część historii Logana i Amandy mi się podobała tak ta trochę mi się dłużyła, bo początek był dość słaby i ciągle o tym samym, akcja nabrała tempa w chwili, gdy wrócił Logan i zaczął układać od nowa swoje życie i nie było mu łatwo. jest słodko, jest tyle miłość, że nie da się tego ogarnąć, ale trochę mi brakuje innych bohaterów, trochę za mało. ale cóż.

Kontynuacja wcześniejszej części ale jakoś mi się dłużyła. Kibicowałam tej parze ale Amanda taka wspaniała, ze od razu zapomina i takie wszystko słodkie te kocham kocham kocham, że aż mdli 🤣 mimo wszystko warto sięgnąć i skończyć ich historie bo naprawdę dużo przeszli z Loganem

Męczyłam się z tą serią niestety. Mimo że na początku zachęciła historią i człowiek po prostu chciał wiedzieć, co się stanie dalej, tak reszta to straszna nuda i powtarzalność. Jedyne z pierwszej części niezbyt podobała mi się postać Jake’a i cieszę się z jednej strony, że 2 i 3 część jest z Loganem i Amandą, bo to mimo wszystkiego dojrzalsza para na swój sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że seria nie powaliła mnie na kolana.

Jedziemy dalej z bohaterami drugiej części. Ileż tu się wydarzyło, wiele przeżyć, zwierzeń i wyjaśnień odnośnie postępowania głównego bohatera. Po wydarzeniach w poprzedniej części, Logan próbuje się pozbierać i wiele go to kosztuje i zajmuje sporo czasu. Ale wraca i próbuje odzyskać to co jest jego, co należy do niego, kogoś kto jest dla niego jak tlen, który daje życie. Jako bawidamek popełnia jeszcze błędny, ale zmiana jaka w nim zaszła jest ogromna. Losy tej dwójki, zanim dotarli do swojego happy endu były ciężkie, ale ostatecznie jest tak jak powinno być.

Ten tom oceniam o wiele lepiej. Czytałam i płakałam. Naprawdę mi się to podobało. Historia nadal utrzymana na poziomie, chociaż trochę naciągana i wymyślana, byleby było jak najdłużej. Nasza parka się godziła i kłóciła i tak co kilka rozdziałów. To zrobiło się nudne. Ale niech to nie psuje nam całej książki, którą oczywiście polecam.

WIĘCEJ NIŻ ONA & WIĘCEJ NIŻ ON

LOGAN
"A ze złością radziłem sobie tak, jak potrafiłem. Mój sposób na wszystko: dziewczyny. Baseball, imprezy, dziewczyny i seks skutecznie zajmowały mi czas. Zostawało go ledwie tyle, ile było potrzeba na naukę."
„Każda akcja wywołuje reakcję. Każdy twój wybór zostanie nagrodzony lub ukarany. To ja podjąłem decyzję o tym, żeby odejść za pierwszym razem. I to ja postanowiłem gonić za nią za drugim. Ale czasami nie ma wyboru. Jest tylko kara."
"Spieprzyłem sprawę. Spieprzyłem zupełnie. I wciąż jej pragnąłem. Tak cholernie jej pragnąłem."

AMANDA
„Jeśli ktoś cię bardzo kocha, daje ci to siłę. Jeśli ty kogoś bardzo kochasz, daje ci to odwagę. Chyba że tym kimś jest Logan Matthews. Miłość do niego nie dała mi siły, żeby odejść. Nie dała mi odwagi, żeby o niego walczyć. A gdy wszystko minęło, jedyne, co mi zostało, to złamane serce."

W trzeciej części serii Logan jest cieniem samego siebie. On, Amanda i Ethan borykają się z wydarzeniami z nocy po imprezie urodzinowej Matthews'a.
Wiele elementów mi w tej części niezbyt pasowało. Niezrozumiałe jest dla mnie podejście dziewczyny oraz to, że ojciec chłopaka, który jest lekarzem, nie poszukiwał pomocy u kolegów po fachu. Takich wydarzeń nie zostawia się raczej samych sobie. Wątek Megan w trzeciej części został totalnie zignorowany i ta akcja z Heidi...

Pomimo tych nie pasujących mi elementów, całość mi się bardzo podobała. Ethan od początku pokazał się jako najlepszy brat pod słońcem a Logan i Jego walka z własnymi słabościami nie pozwalały na odłożenie tej historii na bok przed jej zakończeniem. Oj wkurzył mnie swoim zachowaniem jednak mocno trzymałam za niego kciuki aby poradził sobie ze swoimi demonami i odzyskał utracone szczęście.

WIĘCEJ NIŻ ONA & WIĘCEJ NIŻ ON

LOGAN

Książka w której śmiałam się i płakałam , wzruszona do łez walką jaką Logan stoczył po ostatnich wydarzeniach, jak wiele można wycierpieć nie wyjaśniając sobie zdarzeń. Szczególnie gdy przeszłość nie rozpieszczała.. tworzenie nowych wspomnień jest czymś pięknym, czymś co zaklei dziury w kartce przeszłości.. Amanda też leczy rany, inaczej niż Logan, ale czy te niedopowiedzenia pozwola na to by sobie to wyjaśnili, czy zawsze będzie między nimi mur? jak przyjmą to bliscy? czy należy wchodzić do tej samej rzeki?

Przeciętnie. Bohaterowie, których tak polubiłam w poprzednich tomach, tutaj mniej mi się podobali. Poza tym większość miejsca w tej książce zajmują albo wyznania miłosne, albo obwinianie się o przeszłość, ewentualnie opisy problemów psychicznych bohaterów. Dla osób, które czytały poprzedni tom to może być po prostu męczące. Mimo wszystko miło było się dowiedzieć, w jaki sposób potoczyły się losy Amandy i Logana i jestem usatysfakcjonowana takim zakończeniem, mam także nadzieję przeczytać kolejne powieści z tej serii.

To już ostatni tom tej wspaniałej powieści,fabuła ciekawa,akcja doskonała i trzyma napięciu książka,pozytywne,wspaniałe postacie.
Naprawdę cudowna,piękna i bardzo wzruszająca powieść.
Bardzo przyjemnie się czyta.

Naprawdę cudowna,piękna i bardzo wzruszająca powieść.
Bardzo przyjemnie się czyta.

• New Adult

Jay McLean Więcej niż on Zobacz więcej