966 Świadectwo Chrztu, dodatek Tygodnika Powszechnego

Wydawnictwo: Tygodnik Powszechny spółka z o.o.
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
PawelM

1050 lat temu Mieszko I przyjął chrześcijaństwo i na zawsze zmienił bieg naszej historii. Ale czy na pewno wiemy dlaczego, gdzie i kiedy się to stało? Zapraszamy w pasjonującą podróż przez mroki najwcześniejszych dziejów Polski. O sensie tamtego chrztu opowiadają bp Grzegorz Ryś i ks. Adam Boniecki. Zagadki, z którymi mierzą się historycy i archeologowie rozjaśnia Przemysław Urbańczyk, a...

O sensie tamtego chrztu opowiadają bp Grzegorz Ryś i ks. Adam Boniecki. Zagadki, z którymi mierzą się historycy i archeologowie rozjaśnia Przemysław Urbańczyk, a Karol Modzelewski i Andrzej Szyjewski prowadzą w świat barbarzyńców znad Warty. Kamil Janicki przypomina, że ten wielki przewrót w dziejach zawdzięczamy jednej kobiecie: Dobrawie. Maciej Müller opowiada o drugim chrzcie Polski po tym, jak gnieźnieńska katedra zarosła zielskiem, Hanna Zaremska o pierwszych kontaktach kraju Mieszka z Żydami, Krzysztof Zamorski o pożytkach z metryk chrzcielnych, Bogdan Łazuga o tym, kiedy zaczęliśmy celebrować jubileusze, a Bartłomiej Noszczak – o tym, jak powstała idea Millenium 1966 roku.

źródło opisu: Tygodnik Powszechny

źródło okładki: https://www.tygodnikpowszechny.pl/966

PawelM | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

W związku z rocznicą chrztu Mieszka I mamy prawdziwy wysyp publikacji naukowych i popularnych. Specjalny dodatek wypuścił Tygodnik Powszechny. Całkiem przyzwoity dodatek, a do tego dostępny również w wersji elektronicznej.

WIĘCEJ: