Co byś powiedział sobie młodemu?

Wydawnictwo: Agora SA
kajsa

My sprzed lat – młodzi, spontaniczni, beztroscy. Co byśmy im powiedzieli, jakie pragnienia podsunęli do realizacji? Na te i inne pytania odpowiadają w rozmowie z Katarzyną Bielas wielcy, znani i podziwiani. Chwin, Dobroczyński, Dymna, Eichelberger, Fikus, Fuszara, Grodzka, Grzegorzek, Harasimowicz, Hen, Idziak, Jakubik, Janda, Klijnstra, Kozakiewicz, Krall, Krawczyk, Krzyżanowska, Kuryluk,...

Chwin, Dobroczyński, Dymna, Eichelberger, Fikus, Fuszara, Grodzka, Grzegorzek, Harasimowicz, Hen, Idziak, Jakubik, Janda, Klijnstra, Kozakiewicz, Krall, Krawczyk, Krzyżanowska, Kuryluk, Lipska, Machulski, Obirek, Ochojska, Pollack, Porter, Rottenberg, Stuhr, Szpakowska, Vetulani, Woydyłło-Osiatyńska, Zaremba Bielawski
W 2013 roku Katarzyna Bielas zaczęła zadawać pytanie: Co byś powiedział sobie młodemu? Co byś powiedziała sobie młodej?
Co przeżyli jej rozmówcy i jak oceniają swoje życie, dowiecie się z tej książki.
A gdybyście wy spotkali siebie sprzed lat? Co byście sobie powiedzieli?

„By rozum był przy młodości… Czy tego życzyłoby sobie z perspektywy lat osiemnastu panów i trzynaście pań, doświadczonych życiowo, mądrych i sławnych? Przygotujmy się na niespodzianki!” – Małgorzata Szejnert

źródło opisu: http://www.publio.pl/co-bys-powiedzial-sobie-mlode...(?)

źródło okładki: http://www.publio.pl/co-bys-powiedzial-sobie-mlode...»

keenonbooks | 2019-08-01

Zamysł książki dobry, ale sposób napisania BAAARDZO mi się nie podoba, ale to kwestia upodobań.

PiotrK | 2019-06-30

Tej książki nie da się czytać normalnie, tę książkę się delektuje. Polecam.

Omnikoron | 2018-03-15
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 15 marca 2018

Strzał w dziesiątkę!

Czegoś takiego potrzebowałem!

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i ukontentowany lekturą.

To bardzo krótkie wywiady z 30 osobami, które w zasadzie dotyczą jednego zagadnienia, tytułowego "co byś powiedział sobie młodemu".

Osobiście bardzo jestem chłonny przemyśleń osób, które już coś przeszły w życiu, coś osiągnęły i potrafią już z tym bagażem doświadczeń, w miarę obiektywnie stwierdzić co było w porządku, a co by zmieniły.

Mam w sobie jakąś wewnętrzną potrzebę słuchania, wyciągania wniosków i konfrontacji swoich decyzji życiowych o przeżycia innych. Uczymy się całe życie, czasem bardzo długo szukamy swojej drogi ... czasami jesteśmy pełni wątpliwości.

Taka lektura, inspiruje do głębszych poszukiwań i wsłuchana się w samego siebie. Dzięki czerpaniu z doświadczenia innych osób, może pozwolić spojrzeć na siebie z większym dystansem. Pomaga wybaczyć sobie to i owo.

Przypomina też - że błądzenie, jest rzeczą ludzką.

A tkwienie w błędzie -...

matram | 2017-10-27

Jest to zbiór ok. 30 mini-wywiadów z utalentowanymi i wyróżniającymi się w swojej dziedzinie, ale nie zawsze powszechnie znanymi osobami. Obok popularnych artystów i sportowców znajdziemy również profesorów, doktorów, psychologów, pisarzy. Różnorodność respondentów jest zdecydowanym plusem tej książki.

Każdy wywiad zaczyna się od pytania „co byś powiedział sobie młodemu?”, a odpowiedź na nie indywidualnie rozwija poszczególne rozmowy w różnych kierunkach. Zawsze jednak – siłą rzeczy – zahaczamy o temat młodości i początków „kariery”.

Pozycja bardzo lekka, pozytywna, intrygująca. Po niemiecku określiłabym ja jako „zwischendurch” – czyli na „w międzyczasie”. Czytanie jednego rozdziału – wywiadu – zajmuje kilka minut. Fajnie jest robić między nimi przerwy, by móc przeanalizować „porady” i jakoś się do nich odnieść.

Każdy rozdział uzupełniają dwa zdjęcia rozmówców – obecne i z czasów młodości oraz krótka biografia, która pozwala dowiedzieć się chociaż kilku faktów z życia tych...

Nielotna | 2017-06-23
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Wywiady są przeprowadzone z tak różnorodnymi ludźmi, że na pewno każdy znajdzie jakąś poradę dla siebie. Przyznam szczerze, że nie kojarzyłam większości osób i ich historii, ale to chyba dobrze, bo mogłam być przez nich zaskakiwana. Po przeczytaniu pojawiają się pytania, można podziękować za to kim się jest lub zasmucić się, że inni wybrali lepsze ścieżki. Przygotujcie ołówki jeżeli lubicie spisywać inspirujące myśli innych ludzi ;)

fynfeuro | 2017-06-14
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Poznajemy dzieciństwo i młodość celebrytów, naukowców. Nie wszystkie osoby występujące w tych rozmowach są mi znane, ale nawet jak pierwszy raz o kimś słyszałem, to poczułem pokrewieństwo dusz. I jak tu nie wierzyć znakom zodiaku, jak ten sam miesiąc urodzenia mieliśmy? ;) Ciekawie się czyta, szybko i można zawsze pominąć jakiś fragment i wrócić później - lub nie.

Goldie | 2017-06-06
Przeczytana: 26 maja 2017

Bardzo ciekawe ponad trzydzieści wywiadów - każdy inny, bo z inną osobą, ale zaczynający się od tego samego pytania. Jak to zwykle bywa, niektóre ciekawsze, niektóre mniej, ale w wypadku tej książki bardzo dużo mądrych myśli trafiających w serce i skłaniających do zastanowienia się nad swoim życiem. Bardzo mądre osoby, choć często diametralnie różne podejścia do przeszłości i bardzo inteligentne wypowiedzi.

Zmora | 2017-04-07

To nie jest książka odpowiadająca na pytanie o to, jak żyć. To opowieści ludzi w wieku 50+ - artystów, naukowców, działaczy, sportowców - o swoim życiu, młodości i o tym, co by tam zmienili lub nie. Atutem jest różnorodność postaci - dzięki temu dowiadujemy się, że nie ma uniwersalnej recepty na dobre wykorzystanie młodości. Lektura dobra dla ludzi w każdym wieku.

Momo | 2016-12-14
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Wywiady inspirujące, skłaniające do refleksji, ale też przygnębiające ze względu na świadomość zbyt szybko upływającego czasu i nieodwracałości swoich decyzji...

Apotheose | 2016-10-24
Przeczytana: grudzień 2016

Super lektura! Polecam każdemu!