Ag2S

Monika Jaruzelska dała się poznać czytelnikom jako wrażliwa obserwatorka. Jej kolejne książki pełne były trafnych spostrzeżeń, budziły duże emocje. „Zmiana” to opowieść o tym, że żyjemy w świecie ciągłych rewolucji, które przestaliśmy dostrzegać. Nasze życie, relacje, sposób porozumiewania się, a nawet stroje ulegają codziennym metamorfozom. Ma to swoje konsekwencje w obyczajowości, a przede wszystkim – w myśleniu. To też opowieść o intymnym odbiorze tego, co serwuje nam dynamika naszych czasów.
Autorka konfrontuje swoje przemyślenia z czterema wybitnymi specjalistami: psychiatrą, medioznawcą, stoikiem i coachem.
Bo nawet kiedy wydaje się nam, że coś jest stałe, musimy uwierzyć, iż jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zmiana-p-33175-1-30-.html

Monika Jaruzelska to kobieta z klasą,a jej krótkie, błyskotliwe felietony oraz wywiady pochłonęłam od razu w jeden wieczór.
Książka merytorycznie jest jak najbardziej wartościowa. Pozostajemy w intymnym świeci pani Jaruzelskiej, pełnym poczucia humoru i ironii. Są tu rozmowy z mądrymi ludźmi jak doktor Michał Feldman czy Tomasz Jamroziak. Bardzo ciekawy jest tez wywiad z mediatorem Wiesławem Godzicem.
Czyta się dobrze, ale przede wszystkim pozycja skłania do refleksji i dostarcza sporo humanistycznej wiedzy o otaczającym nas pełnym paradoksów świecie.
Polecam "Zmianę", bo otwiera głowę i poszerza horyzonty.

kasia1987 | 2017-07-27

Zdecydowanie polecam. Każdą książkę czytam z wielką przyjemnością. To tak jakby moje myśli były przelane na papier. Warto.

DUSIA | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Właśnie skończyłam i uważam czas poświęcony na lekturę za dobrze wykorzystany. Ksiąźka składa się z kilkudziesięciu "okruchów", a każdy z nich opisuje jakąś zmianę. Zadumałam się. Nad modą. Modą w sensie sposobu ubierania się, źywienia, wychowywania dzieci, stosunku do własnego zdrowia, przekazów medialnych itd. Ciekawe. Nawet bardzo. Autorka dzieli się własnymi spostrzeżeniami, oddaje głos znanym autorytetem i ... zostawia miejsce czytelnikowi na jego własną refleksję. Bezcenne.
Szczerze polecam!

BeataBe | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Kompletna strata czasu. W środku głównie moje "ulubione" wywiady z jakimiś celebryto-mądralami. Takie książki powinno się pisać dla samego siebie i chować głęboko w szufladzie.

Dona | 2017-03-27
Przeczytana: 14 marca 2017

Kolejną książkę Moniki Jaruzelskiej przeczytałam z dużym zainteresowaniem. O rodzinie były jej poprzednie pozycje, w „Zmianie” jesteśmy w centrum rozmów i rozważań na temat dokonujących się zmian w życiu i otoczeniu. Ciekawe rozmowy z ludźmi, którzy nie jedną zmianę mają za sobą, czy w sposób wymierny mają na nią wpływ.: z prof. Godzic, socjologiem czy Paulina Młynarską .

Książka skłania do refleksji, wprowadza czytelnika w ciekawszy, nowszy swiat a krótkie błyskotliwe felietony niejednokrotnie przywołują uśmiech na twarzy.

Ciekawa, lekka, dobra książka , polecam !!

Olqa | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Znakomita umiejętność obserwacji życia współczesnego społeczeństwa. Trafne, mądre, dające do myślenia.

Wysokinska | 2016-11-30

Książka Jaruzelskiej doskonale odpowiada filozofii slow life, to książka do delektowania się. Sięgałam do niej w wolne weekendy, aby móc w spokoju pomyśleć nad tym co pani Monika przekazuje czytelnikom. Rozwijająca lektura!

Anaesz | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Autorka po raz kolejny udowadnia że jest bardzo wnikliwym obserwatorem otaczającego nas świata. Książka odbiega charakterem od poprzednich, bardziej skupia się na aspektach naszego otoczenia. Na zmianach jakie dokonują się podczas naszej egzystencji, tych fizycznych,mentalnych, społecznych. Autorka w rozmowie z ekspertami z dziedziny psychologii, psychiatrii stawia szereg ważnych pytań,zwraca naszą uwagę na plusy i minusy świata który pędzi wokół nas.

Estate | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

"Zmiana" Moniki Jaruzelskiej to książka wprost idealna na jesienne wieczory. Mądre rozmowy z mądrymi ludźmi zachęcają do myślenia, wybudzają z melancholii. Czyta się szybko, na jednym wdechu. Polecam nie tylko tym, którzy czytali poprzednie książki Jaruzelskiej (tym bardziej, że "Zmiana" różni się od pozostałych, nie jest po brzegi wypełniona osobistymi zwierzeniami).

Przeczytana: 05 grudnia 2016

Książka naprawdę wybitna. Rewelacyjna, fenomenalna i kapitalna... zakochałam się w sposobie myślenia autorki. Niesamowite jak ta książka do mnie przemawia. Jest odpowiedzią na moje próby dopasowania się do otaczającej rzeczywistości. Dla tych wszystkich, którzy czują się niedzisiejsi ;) Polecam, mega GORĄCO!