Uzasadnione wątpliwości

Cykl: Po sąsiedzku (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, serca kobiet z Różanej pełne są gorących emocji. Maria, zakosztowawszy wolności, nie chce wracać do domu matki i po raz pierwszy w życiu zdobywa się na odwagę, by realizować swoje pragnienia. Karolina, którą przerosła rola samotnej matki, zaczyna rozumieć, że decyzje, jakie podjęła, wiążą się z...

Maria, zakosztowawszy wolności, nie chce wracać do domu matki i po raz pierwszy w życiu zdobywa się na odwagę, by realizować swoje pragnienia. Karolina, którą przerosła rola samotnej matki, zaczyna rozumieć, że decyzje, jakie podjęła, wiążą się z określonymi konsekwencjami. Teresa, przyjmując od losu to, co odrzuciła Maria, być może zdobędzie szczęście, a przynajmniej zyska życiową stabilizację. Agata powtarza sobie, że bardzo kocha męża, lecz jakoś trudno jej przyjąć jego przeprosiny. Sylwia powinna wspierać nieszczęśliwie zakochaną córkę, ale nie może myśleć o złamanym sercu Julki, bo ma większy problem – pilnie poszukuje ojca dla swojego drugiego dziecka.
A Leokadia… nestorka rodu Jezierskich w końcu dopięła swego.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gosia | 2016-08-26
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

To już 3 tom historii o rodzinach zamieszkujących ulicę Różaną. Bardzo dobrze się czyta książki pani Kasi Bulicz-Kasprzak, kto jeszcze nie czytał to polecam.

DomowaKsięgarnia | 2016-07-18

Autorka po raz kolejny udowadnia, że pisze o kobietach i dla kobiet. Jej książki są lustrzanym odbiciem naszego życia. Nie brak tu ludzkich dramatów, cierpienia, błędów, a także tej jaśniejszej strony życia, przepełnionej szczęściem i spokojem.

Każda z bohaterek cyklu skupia się na wyprostowaniu ścieżek swojego życia. Wyjaśnieniu ulegają wątki rozpoczęte w poprzednich częściach tej historii. A panowie z Różanej? Cóż, po raz kolejny okaże się, że na Różanej rządzą kobiety…

Jedno jest pewne – stali czytelnicy, którzy niecierpliwie czekają na każdą kolejną książkę Kasi Bulicz – Kasprzak, będą zachwyceni.

więcej na: http://domowaksiegarnia.blogspot.com

Mońcia_POCZYTAJKA | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Lektura powieści "Uzasadnione wątpliwości" Kasi Bulicz - Kasprzak pozwoliła mi na powrót do Rubinia. Moja kolejna wizyta w tym dolnośląskim miasteczku położonym nad rzeką Młynówką pozostawiła po sobie, podobnie jak dwie poprzednie, mnóstwo wrażeń. Ponowne spotkanie z mieszkańcami ulicy Różanej obfitowało w ciekawe wydarzenia, intrygujące rozwiązania i przede wszystkim emocje. Bo ulica nadal żyje swoim własnym życiem, a wśród sąsiadów wciąż wiele się dzieje...

Sędziwa Leokadia - nestorka rodu Jezierskich całym sercem pragnie szczęścia swojego najstarszego wnuka i używając przeróżnych wybiegów uparcie dąży do tego celu. Tym bardziej, że Marta - była żona Olgierda wciąż z nią mieszka. Co ciekawe, staruszka decyduje się wreszcie ujawnić prawdę o śmierci jej ukochanego męża. Małżeństwo młodszego wnuka Leokadii - Konrada przechodzi poważny kryzys, ale mężczyzna wciąż ucieka przed problemami. Tylko czy po takim czasie będzie miał po co wracać do Karoliny i chłopców... Marysia Jezierska -...

Emilia | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Trzeci i ostatni tom sagi "Po sąsiedzku". W tej części również prym wiodą kobiety a mężczyźni są doskonałym uzupełnieniem. Gdy już poradziły sobie ze swoimi traumami i kłopotami, każda próbuje ułożyć sobie życie i to nie koniecznie z tym poślubionym.
Jak na ostatnią część przystało rozwiązują się wszystkie sekrety i niedopowiedzenia. Cała saga jest pełna emocji i wywołuje różne uczucia. Warto sięgnąć po wszystkie części i najlepiej zacząć czytanie od pierwszej bo inaczej ciężko się będzie odnaleźć kto jest kim i jakie koligacje ich łączą. Polecam czytelnikom którzy lubią obyczajówki i sagi.

Marta-le | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Dobrze i szybko czytało się tą książkę..

Jedynym minusem był w zasadzie fakt, że trudno było mi się odnaleźć na początku powieści. Nie czytałam poprzednich części i dlatego czułam się jakbym wpadła w środek historii pisanej na Różanej..Losy bohaterów niesamowicie poplątane, a to znacznie utrudniało mi zidentyfikowanie kto jest kto w tej powieści. Koniec końców dotrwałam do happy endu :))

aleksnadra | 2016-08-23

Joanna_Korneta | 2016-09-05

Ulica Różana tylko z pozoru wydaje się azylem. Chociaż mieszkańcy dbają tu o swoje ogródki i pielęgnują kwiaty, sąsiadujące ze sobą domy pozostają w ciągłej walce. Kasia Bulicz-Kasprzak po raz trzeci wraca na Różaną, by ostatecznie porozwiązywać psychologiczne dramaty i międzyludzkie konflikty. Teraz zajmuje się domykaniem wszystkich spraw, pozwala postaciom porozmawiać ze sobą, a tym, którzy jeszcze nie podjęli najważniejszych decyzji, daje serie argumentów pozwalające na dokonanie wyboru. Chodzi o to, żeby zamknąć serię bez niedopowiedzeń, ale też bez wrażenia sztucznego przyspieszania obyczajowej akcji. W „Uzasadnionych wątpliwościach”, jak w poprzednich tomach, nie ma cukierkowej wizji świata: po latach odzywają się zadawnione urazy i pretensje, pełno jest krzywd i żali, a życie w zgodzie ze sobą nie oznacza, że nikt nie ucierpi. Autorka dość precyzyjnie pokazuje mechanizmy relacji międzyludzkich: jedna decyzja pociąga za sobą następne, nie da się postawić na swoje szczęście...

knigoholiczka | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Dziś zapraszam na recenzję książki "Uzasadnione wątpliwości": trzeciej części opowieści o mieszkańcach ulicy Różanej. Cieszę się, że na początku każdej z powieści jest spis osób i ich powiązań rodzinnych. Inaczej trudno byłoby połapać się, zwłaszcza, że trochę czasu mija od premiery.
Drugi powód, dzięki któremu chwalę takie rozwiązanie dotyczy mnogości szczegółów.
Książki Kasi Bulicz- Kasprzak przypadły mi do gustu, z niecierpliwością czekałam na ukazanie się kolejnych tomów.
W tych książkach jest naprawdę wielu równorzędnych bohaterów: Maria, Janina, Janusz, Teresa, Agata, Sylwia, Marta. I jeszcze kilku innych. Każdy z nich przeżywa trudne chwile w swoim życiu, zawirowania.
Ciekawe jest zakończenie: wiele spraw się wyjaśnia, pojawiają się nowe, zaskakujące okoliczności. Czy takiego epilogu się spodziewaliście?
Czytając, w pewnych momentach odczuwałam wzruszenie, kiedy indziej irytację, złość czy smutek.
Książki z tej serii to kopalnia wiedzy o różach. Podczas lektury niemalże...

jolka1958-58 | 2017-11-17

A Leokadia… nestorka rodu Jezierskich w końcu dopięła swego.

JustynaJot | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

Z żalem opuszczam ulicę Różaną. Szkoda, że to już ostatnia część. Świetna książką, każda z części bardzo dobra. Niezwykle wciągająca seria. Bardzo, bardzo polecam.