Uzasadnione wątpliwości

Okładka książki Uzasadnione wątpliwości Kasia Bulicz-Kasprzak
Okładka książki Uzasadnione wątpliwości
Kasia Bulicz-Kasprzak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Po sąsiedzku (tom 3) literatura piękna
Po sąsiedzku (tom 3)
Prószyński i S-ka
2016-07-05
2016-07-05
literatura polska

Audiobook 🌹
Ostatni tom cykliu "Po sąsiedzku" pod tytułem "Uzasadnione wątpliwości" Jest napisany lekko, niesie w sobie wiele głębi. Słuchając, nie raz serdecznie się uśmiałam :)
Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, serca kobiet z Różanej pełne są gorących emocji. Maria, zakosztowawszy wolności, nie chce wracać do domu matki i po raz pierwszy w życiu zdobywa się na odwagę, by realizować swoje pragnienia. Karolina, którą przerosła rola samotnej matki, zaczyna rozumieć, że decyzje, jakie podjęła, wiążą się z określonymi konsekwencjami. Teresa, przyjmując od losu to, co odrzuciła Maria, być może zdobędzie szczęście, a przynajmniej zyska życiową stabilizację. Agata powtarza sobie, że bardzo kocha męża, lecz jakoś trudno jej przyjąć jego przeprosiny. Sylwia powinna wspierać nieszczęśliwie zakochaną córkę, ale nie może myśleć o złamanym sercu Julki, bo ma większy problem – pilnie poszukuje ojca dla swojego drugiego dziecka. A Leokadia… nestorka rodu Jezierskich w końcu dopięła swego. Serdeczne polecam całą serię książek "Po sąsiedzku" 🌹

Audiobook 🌹

Najsłabszy tom trylogii.

Najsłabszy tom trylogii.

“Uzasadnione wątpliwości” Kasi Bulicz-Kasprzak to ostatni tom cyklu Po sąsiedzku. Poprzednie dwa tomy sprawiły, że przywiązałam się do bohaterów i ich problemów. Wydarzenia przy ulicy Różanej i tym razem nie pozwalają na nudę. Sylwia desperacko poszukuje ojca swojego drugiego dziecka. Wynik testu na ojcostwo szokuje zarówno ją, jak i Olgierda. Julka, córka Sylwii i Michała, mocno przeżywa całą sytuację, a to znacząco wpływa na jej życie. Michał walczy o swój związek z Agatą, ale przejściowe problemy okazują się być poważniejsze niż sądzili. Marta, była żona Olgierda, nadal mieszka z Leokadią. Karolina, porzucona przez męża w najgorszym momencie swojego życia, rozpoczyna walkę o własne szczęście i otwiera się na nową miłość i nowy związek. Czy w jej życiu będzie jeszcze miejsce dla męża? Czy Konrad będzie miał do czego wrócić? Janusz Krupski nadal mieszka u sąsiada, ale problemy zdrowotne Janiny sprawiają, że relacje małżonków znacznie się ocieplają. Maria, niespełniona miłość Janusza, rzuca się w ramiona innego mężczyzny. Leokadia, która w końcu dopięła swego, po wielu latach ujawnia prawdziwy powód śmierci jej męża.

“Uzasadnione wątpliwości” fundują nam całą mozaikę uczuć i emocji - choroba, śmierć, samotne macierzyństwo, dojrzewanie, nowe związki, stare problemy. Jednocześnie zamykają cały cykl, odpowiadając na wiele niejasności i zawiłości. Tajemnice w końcu wychodzą na jaw. Niektórzy odnajdą szczęście, inni ciągle będą szarpać się z życiem. Z pewnym żalem żegnam się z mieszkańcami Rubinia, ale wyglądam niecierpliwie kolejnych książek Kasi Bulicz-Kasprzak. Słonecznej niedzieli!

Po maratonie z Kościelnym ta książka była jak odżywczy haust świeżego powietrza.
Nie miałem pojęcia, że to trzeci tom cyklu i żałuję, że nie znam poprzednich części.

To pozornie banalna opowieść o mieszkańcach ulicy Różanej w małym miasteczku na południowo-zachodnim krańcu Polski.
I ta powieść nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że wyszła spod ręki Kasi Bulicz-Kasprzak.

Napisana prostym, ale nie prostackim językiem książka urzeka barwnością opisów, świetną charakterystyką postaci, intrygującą fabułą.
Bohaterowie są tacy normalni, można ich naprawdę polubić (ja szczególnie polubiłem Julkę, Martę i Agatę).

Kasia potrafi malować słowem. Jej opisy są tak piękne, tak wyraziste, że przez powieść się po prostu płynie.
A te wstawki o różach na początku każdego rozdziału dopełniają ten cudowny klimat.

Piękna książka!!

8/10

Równie przyjemna lektura w odbiorze, co jej poprzeniczka. Bohaterowie barwni, a ich losy zaskakujące i ciekawe,a momentami owiane tajemnicą. Najprościej mówiąc cały cykl opowiada o tym, że każdy w skrytości ducha marzy o tym by być kochanym, by ktoś się nami interesował i o nas troszczył. Polecam.

"Są takie daty, które lubimy, i takie o jakich sama myśl jest nieprzyjemna."

Uzasadnione wątpliwości" to trzecia i ostatnia już część sagi "Po sąsiedzku" Kasi Bulicz-Kasprzak, opisująca losy mieszkańców ulicy Różanej w Rubinie. W całej tej serii jest bardzo dużo bohaterów i trzeba się bardzo skupić, aby nie pogubić się w wątkach pomieszanych ze sobą losów tych osób. W tej części również każdy rozdział rozpoczyna się od opisu róży. Jest to bardzo pomysłowe i bardzo mi się podobało. Co prawda nie mogę teraz zajmować się ogrodem, ale zainspirowałam się opisami róż oraz ogrodami mieszkańców ulicy Różanej i mam już plany na wiosnę w swoim ogrodzie dzięki Kasi Bulicz-Kasprzak.

"Mijając dom rodziców, odruchowo zajrzała do ogródka. Astry, aksamitki, złocienie i wrzosy tworzyły niebiesko-żółty kobierzec. Obficie kwitły też róże."

I niby cieszy mnie, że uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania z poprzednich części, a jednocześnie czuję jakiś smutek i żal, że to już koniec, że nie spotkam się więcej z bohaterami, których większość bardzo polubiłam. No i oczywiście kot Konstanty, za nim również będę tęsknić.
Niektórzy bohaterowie wreszcie zaznali upragnionego szczęścia, nie wszystkim się to niestety udało, inni mają już obrany dobry kierunek i jeśli będą kierować się zgodnie jego wskazaniami, to również maja szansę na osiągnięcie celu. Niestety nie wszystko kończy się szczęśliwie, przecież nigdy nie ma tak, aby wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Wyjaśnią się niektóre tajemnice rodzinne, ale także nie będzie brakowało zadawnionych urazów i pretensji, jednak czas zamknąć sąsiedzkie spory i rozpocząć nowy etap w życiu. Niej jest to jednak smutna książka, jest tu również sporo humoru i radości. Taki kalejdoskop dobrego i złego. Dla miłośników Kasi Bulicz-Kasprzak, ta całą seria to obowiązkowa lektura. Ja myślę, że będę do niej wracała wiosną, aby przypomnieć sobie wstawki o różach oraz innych roślinach ozdobnych, które królowały na ulicy Różanej w Rubinie.
Lektura bardzo dobra na letnie wieczory, chociaż i na jesienne i zimowe również się nadaje znakomicie.
Polecam, bo moim zdaniem warto.

"Są takie daty, które lubimy, i takie o jakich sama myśl jest nieprzyjemna."

Wszyscy piękni i bogaci.

Wszyscy piękni i bogaci.

To już ostatnia część sagi "Po sąsiedzku" mieszkańców z ulicy Różanej.W poprzednich częściach gubiłam się niestety,bo sporo bohaterów i zmieszanych ze sobą losów,opisów roślin i ogrodów,ta podobała mi się najbardziej,wciągnęła mnie .Cieszy mnie ,że niektórzy bohaterowie zaznali wreszcie szczęścia ,inni znaleźli jaką droga chcą podążać.Nie obyło się też bez smutnych sytuacji,jak śmierć czy wyjawienie rodzinnej tajemnicy.

Bardzo dobra. Przeczytałam wszystkie trzy części praktycznie w mgnieniu oka, nie mogąc się doczekać aby się dowiedzieć jak potoczą się dalsze losy sąsiadów i przyjaciół z ulicy różanej. trochę dużo opisów przyrody gdyby nie to to praktycznie 'Gotowe na wszystko' tylko po polsku i w wersji papierowej. Szkoda że już koniec.

Nie ma to jak czytać serię od końca :P W ogóle nie mogłam się połapać, o co chodzi ;) Ale mimo tego ta część mi się podobała, chociaż była nie tylko wesoła, ale i smutna.

• Obyczajowe