Eat Pretty. Jedz i bądź piękna

Wydawnictwo: Znak
Eat Pretty. Nutrition for Beauty, Inside and Out
poradniki
letenchantme

Opróżnij szafę pełną chemicznych kosmetyków i zadbaj o to, co masz w lodówce. Bo: • zdrowe włosy to: orzech włoski, botwinka, kokos, maliny, pietruszka, seler • płaski brzuch to: ananas, grejpfrut, karczochy, kiwi, szałwia • piękna cera to: awokado, bataty, brzoskwinie, marchew • doskonały nastrój to: pestki dyni, banany, cukinia, proso. Jolene Hart na własnym przykładzie udowadnia, że...

Opróżnij szafę pełną chemicznych kosmetyków i zadbaj o to, co masz w lodówce.

Bo:
• zdrowe włosy to: orzech włoski, botwinka, kokos, maliny, pietruszka, seler
• płaski brzuch to: ananas, grejpfrut, karczochy, kiwi, szałwia
• piękna cera to: awokado, bataty, brzoskwinie, marchew
• doskonały nastrój to: pestki dyni, banany, cukinia, proso.

Jolene Hart na własnym przykładzie udowadnia, że prawdziwe piękno drzemie w każdej z nas. By zapomnieć o wahaniach wagi, przesuszonej skórze czy niedoskonałościach i rozbłysnąć pełnym blaskiem potrzebujesz tylko zdrowego, naturalnego pożywienia.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,68227,Eat...(?)

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/card/b3/Hart_EatPretty.jpg

Saudyjskie-Wielbłądy | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Temat zdrowego odżywiania jest aktualnie obecny we wszystkich mediach. I trudno się temu dziwić, skoro coraz częściej dotykają nas negatywne skutki rozwoju cywilizacyjnego. Siedzący tryb życia, fast foody i żywność pełna chemicznych dodatków nie poprawi ani naszego stanu zdrowia, ani urody.
Książka Jolene Hart "Eat Pretty. Jedz i bądź piękna" wychodzi na przeciw oczekiwaniom tych z nas, którzy chcieliby zadbać o wygląd i zdrowie, nie poprzez aplikowanie sobie kolejnych super kremów czy suplementów diety, ale wykorzystując produkty spożywcze.
Bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy zdobytej podczas pracy jako certyfikowany doradca zdrowotny Autorka prezentuje szeroką gamę ogólnie dostępnych produktów, których spożywanie korzystnie wpływa na organizm człowieka, a tym samym na nasz wygląd.
Zauważyłaś pierwszą zmarszczkę ? - wprowadź do swojej diety rukolę, morele lub żurawinę
Włosy wyglądają na zniszczone - zjedz porcję zielonego groszku
Paznokcie zrobiły się łamliwe ? -...

Renax | 2017-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2017

RECENZJA PREMIEROWA
Książki ukazały się kilka dni temu, bo 11 stycznia 2017 roku w wydawnictwie Znak Literanova.
Autorka jest coachem specjalizującym się w zdrowym żywieniu i była redaktor działu urody w czasopismach krajowych i międzynarodowych. Z mężem i synkiem mieszka w Filadelfii.
Książka składa się z przepięknie wydanego dwustustronicowego poradnika zdrowego żywienia i drugiej książeczki pod tytułem 'Twój osobisty kalendarz piękna'. Są tam streszczone zasadnicze wyznaczniki zdrowego jedzenia, najważniejsze fakty, jakie powinniśmy wiedzieć o produktach żywnościowych, przyprawach i wskazania na każdą porę roku oraz wiele stronic kalendarza do uzupełniania. W tym kalendarzu można zapisywać co jedliśmy danego dnia, co z zasad zdrowego żywienia spełniliśmy danego dnia. Trochę mnie martwi ten dzienniczek posiłków, bo ja łakomczuch jestem i wyszłoby szydło z worka, że jem jak smok.
Zasadnicze tezy żywieniowe, jakie propaguje autorka, miałam wrażenie, były kiedyś dobrze znane....

teresai | 2018-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Dobry przypominacz o oczywistych oczywistościach.
Wysypiaj się, nie stresuj, jedz sezonowo, cukier to zło, pij zieloną herbatę i wodę z cytryną, jedz awokado, banany, orzechy, jajka i dzikiego łososia, unikaj chemii w kosmetykach, gluten i nabiał to twoi wrogowie, a świadome oddychanie i medytacja jest cool.
Za mała czcionka. Brak zdjęć. Toporny styl. Nadużywanie sformułowania "eat pretty - piękna dieta". Aż robi się mdło i niesmacznie.
Ale za każdym razem, jak siegałam po "Eat pretty", to biegłam po chwili do kuchni po coś zdrowego do jedzenia, a i moje zakupy też były jakieś bardziej wyważone i zdroworozsądkowe.
Pożyteczny katalizator zdrowych nawyków.

Gąska | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Czasami sobie myślę, że wszystko co dobre jest niezdrowe, niemoralne lub nieetyczne. Czy potraciłybyście wykluczyć ze swoich posiłków mięso, nabiał, gluten, alkohol, kofeinę, napoje gazowane, fast food, cukier, smażone i grillowane jedzenie, puszki oraz przetworzoną żywność? Co nam właściwie wtedy zostaje? Owoce i warzywa, oczywiście jedynie surowe lub gotowane no i ewentualnie ryby. Ja nie jestem w stanie przenieść się na taką dietę, ale szczerze podziwiam kobiety, które to potrafią.

Okazuje się, że większość tego co jem powoduje starzenie skóry, powstawanie wyprysków, złe samopoczucie, tendencje do wytworzenia się raka czy chorób wątroby i Bóg jeden wie czego jeszcze. Zgadzam się z tym, że istnieje wiele niezdrowego jedzenia, ale nie wyobrażam sobie bym mogła swojemu mężowi zamiast tradycyjnego obiadu, składającego się na przykład z ziemniaków, kotletów mielonych i pomidorów w śmietanie, po ciężkim dniu pracy zaserwować tofu z warzywami gotowanymi na parze. Sama jestem osobą...

LeMeiZhang | 2017-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Świetny poradnik... dla blogerek, gimnazjalistek i insta girls. Typowy amerykański miał, mało konkretow, za to zaklinanie rzeczywistości co drugie zdanie. Oddaję 13 letniej kuzynce, książka w sam raz dla tego przedziału wiekowego.
Dwie gwiazdki dla Znaku za marketing w internecie, książka jest wszędzie w blogosferze.

kiniabook | 2017-01-12

Jedz i bądź piękna. Ale czy to możliwe? Wiele razy słyszałam, że jesteśmy tym, co jemy – jesz pączki, jesteś pączkiem, jesz schabowego, jesteś jak świnka. Traktowałam to z przymrużeniem oka, nie zdając sobie sprawy, że to co dostarczamy naszemu organizmowi, ma największy wpływ na organizm. Z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami na temat zdrowego trybu życia. Szczerze? Można już się w tym pogubić, dociera do nas wiele sprzecznych wiadomości. Styczeń jest miesiącem wdrażania noworocznych postanowień, ale komu zaufać i powierzyć swój los? Z pomocą przyszła nam Jolene Hart, która na własnym przykładzie udowadnia, że prawdziwe piękno drzemie w każdej z nas.

Witamy nową filozofię piękna! Jolene Hart, autorka poradnika, zmagała się z wieloma problemami, które są znane nam z autopsji. Jest coachem z certyfikatem Instytutu Zrównoważonego Żywienia, byłą redaktor działu urody w czasopismach krajowych i międzynarodowych oraz założycielką pionierskiego gabinetu...

Lady_Mosquito | 2017-06-13
Na półkach: Poradniki, Przeczytane

Literacki paździerz niewiele lepszy od "Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry". Jak tak teraz pomyślę to całkiem sporo łączy te książki, są naprawdę pięknie wydane, obie swego czasu podbijały blogosferę, ciężko się je czyta, a wartość merytoryczna budzi wątpliwości.
Może zacznijmy od stylu pisania autorki. Czytając ją miałam wrażenie, że pani Jolene Hart ma swojego czytelnika za półgłówka któremu po dziesięć razy trzeba wszystko powtórzyć żeby załapał o co chodzi, a słowa "Eat Pretty- piekna dieta" pojawiają się chyba w co drugim zdaniu.
Książka to typowy pseudo-poradnik. Może kogoś tym urażę, ale redaktorka z gazety dla pań nie powinna bawić się w dietetyka. Gdyby jeszcze podpierała się badaniami naukowymi, albo przy pisaniu książki pomagali by specjaliści... Przypomina to bardziej spisanie internetowych "mądrości" i zrobieniu z nich książki. Przykłady? Ależ proszę bardzo.

Po pierwsze: zakwaszony organizm.
Autorka wspomina o problemie jakim jest "zakwaszenie...

EratoCzyta | 2017-02-11
Przeczytana: styczeń 2017

Nie oszukujmy się, która z nas nie chciałaby mieć gładkiej cery, bez śladu niedoskonałości, zdrowych i lśniących włosów, mocnych i ładnych paznokci?
Każda!
Dlatego też wydajemy pieniądze na najlepsze kosmetyki, zabiegi w salonach urody i inne coraz to nowsze i dziwniejsze rzeczy, żeby tylko poprawić nasz wygląd.
Jolene Hart jako była redaktorka działu urody w popularnym czasopiśmie sama kiedyś przez to przechodziła, jednak odkryła pewną zależność między jedzeniem, a naszym wyglądem. Teraz swoją wiedzą pragnie podzielić się z innymi kobietami.

Eat Pretty jest nazwą filozofii opierającej się na założeniu, że wygląd można poprawić zamieniając swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe i wprowadzając do jadłospisu dane produkty spożywcze.
Na samym początku autorka wyjaśnia nam właśnie to zagadnienie i wprowadza w świat Eat Pretty wypisując, które składniki są najbardziej szkodliwe dla urody, a które wpływają na nas upiększająco.

Dodatkowo znajdziemy w książce rozdziały...

lotosu_kwiat | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Od wielu lat interesuje mnie zdrowe odżywianie i różnorodne pozycje książkowe z zakresu ,,domowej dietetyki" nie są mi obce. ,,Eat pretty" to z pewnością jedna z ciekawszych lektur o powyższej tematyce. Przede wszystkim nie jest to żadna gotowa dieta, a jedynie drogowskaz pokazujący w jakim kierunku podążać by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i urodą. Poradnik jest napisany zwięźle dobrze omówione zostały produkty po które warto sięgać jak najczęściej (z podziałem na pory roku i opisem ich działania),pojawia się także lista tego czego należy unikać. Oprócz głównego tematu - jedzenia pojawia się kilka wątków pobocznych z dziedziny zdrowego stylu życia uzupełniających całość (np. kwestie snu, ruchu, czy hormonów). Ta bardzo przystępna książka będzie idealnym zbiorem wskazówek dla osób zabieganych - nie narzuca jakiś szczegółowych zasad, lecz wskazuje co warto załadować do sklepowego koszyka.
Sama nie mam zbyt wielu dietetycznych grzechów na swoim koncie, jednak wiele inspiracji z...

Marcelina | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 marca 2017

Współcześnie kosmetyki tworzą kanony piękna. U każdej z nas można znaleźć ich niemałą kolekcję. Wszystkie mają jeden cel – sprawić abyśmy poczuły się piękne. Ale czy na pewno w tych tubkach, słoiczkach, pachnących pudełeczkach kryje się sekret urody? Może za bardzo ufamy koncernom, które wmawiają nam, że kolejny krem jest nam niezbędny, aby uniknąć zmarszczek, nadwagi, trądziku, itd. Piękno tak naprawdę tkwi w naszych wyborach, codziennych nawykach, w naszym wnętrzu. Eat pretty, czyli piękna dieta to czerpanie odżywczych składników z jedzenia, które sprawi, że nasze ciało będzie naturalnie zadbane i atrakcyjne. Jestem sceptycznie nastawiona do różnego rodzaju diet, ale książka Jolene Hart „Eat pretty. Jedz i bądź piękna”, wydana przez wydawnictwo „Znak” w tłumaczeniu Aleksandry Żak, tak naprawdę to poradnik świadomej kobiety, która potrafi dokonywać mądrych wyborów. Tu nie chodzi o rezygnowanie z jedzenia, ale wybieranie produktów, które uszczęśliwią nasz organizm. Eat pretty to...