The Sex Lives of Cannibals. Adrift in the Equatorial Pacific

Okładka książki The Sex Lives of Cannibals. Adrift in the Equatorial Pacific J. Maarten Troost
Okładka książki The Sex Lives of Cannibals. Adrift in the Equatorial Pacific
J. Maarten Troost Wydawnictwo: Broadway Books literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Broadway Books
2004-01-01
2004-01-01

Dobra ocena za humor i test, umiejętności literackie przecietne

Dobra ocena za humor i test, umiejętności literackie przecietne

Ciekawie się jej słuchało. Ambiwalentność autora do otaczających go sytuacji jest bardzo specyficzna, idzie przez życie jakby z przymusu i przypadku.

Kurczę, miałam duże nadzieje z tą książką, bo naprawdę chciałam się dowiedzieć jak wyglada inna kultura. Tymczasem styl autora jest tak prześmiewczy, że ja nie wiem co było fikcją literacką, a co prawdą. Mam wrażenie, że nic co opisywał nie wydarzyło się naprawdę. No i niestety czuć od autora świadomość swojego pochodzenia - ze pochodzi z lepiej rozwiniętego kraju i czasami aż za mocno pokazuje różnice, czy niechcący wyśmiewa inne zachowanie. Albo to tylko moje wrażenie, ale ten prześmiewczy styl na inne raczej nie pozwala. A szkoda, bo jeśli dobrze zrozumiałam, to faktycznie spędził tam dużo czasu.

Mamy tutaj do czynienia z clickbaitowym tytułem wprowadzającym w błąd. Byłam ciekawa życia seksualnego kanibali. Tymczasem książka opowiada o życiu autora na małej wysepce gdzieś na Kiribati. Autor opowiada o życiu w raju i problemach tego raju a jest ich sporo. Absolutnie nie dowiedziałam się nic o życiu seksualnym kanibali, ale dowiedziałam się nieco więcej na temat życia prawie na końcu świata. Dowiaduję się o zachowaniach, podejściu do życia i kulturze, problemach politycznych i socjologicznych. Całe szczęście, że treść książki uratowała się sama, ale może warto byłoby zmienić tytuł?

Chociaż tytuł wprowadza w błąd, lektura bardzo ciekawa. Zabawnie, z dystansem, o życiu na odległej od reszty świata wyspie. Bardzo dobre wykonanie audiobooka.

tytuł wprowadza całkowicie w błąd, o życiu seksualnym kanibali może jest ze 3 zdania, większość książki opowiada o perypetiach życia na wyspie, oddalonej od cywilizacji tak daleko, że nawet nie jest ujęta na niektórych mapach świata

Świetnie bawiłem się czytające tę książkę, miejscami zabawna, a miejscami dość poważna. Wszystko w tej książce było przystępnie napisane, a problemy jakie zaobserwował sam autor były dość poważne i pokazujące jak funkcjonuje takie małe państwo i jak większe i silniejsze kraje na nie oddziałują.

Ależ ja się świetnie bawiłam przy tej lekturze! Autor kupił mnie od pierwszego rozdziału dowcipnym i inteligentnym nawiązaniem do oświeceniowej maniery pisarsko-wydawniczej z opisowymi tytułami - a potem tym, jak te staroświeckie, nobliwe tytuły korespondowały z bynajmniej mało heroiczną treścią.

Żeby nie było wątpliwości: życie na Kiribati, maciupcim archipelagu pośrodku niczego na Oceanie Spokojnym, nie jest usłane różami. Jeśli już, jest usiane potrzaskanymi koralowcami, zużytymi pieluchami, śmieciem i nieświeżym jedzeniem. Mimo to autor pisze o wszystkich paradoksach, absurdach, niedogodnościach i problemach z dystansem i cudownie ironicznym humorem - a tu dodajmy, że ostrze tej ironii zwrócone jest przede wszystkim w jego własną stronę, nie w stronę miejscowych.

Z lektury tej wyniosłam dwa niezbite przeświadczenia: prędzej zjem brukselkę i zagryzę kiwi niż pojadę na wakacje na Pacyfik oraz zdecydowanie przeczytam kolejną książkę Troosta.

Żeby nie było wątpliwości: życie na Kiribati, maciupcim archipelagu pośrodku...

Ciekawa i dość zabawna, chociaż ciężko polubić głównego bohatera. W audiobooku zaskoczylo mnie bardzo to, że pomimo tego, że dwa razy w książce podana jest informacja jak czyta sie nazwę Kiribati, lektor przez całą książkę czyta ją błędnie... Nie rozumiem.

Raj w piekle, czy piekło w raju?
Całkiem zabawna opowieść gdzie cudowne okoliczności przyrody przeplatają się z prozą życia.
Dziewicza rafa koralowa. . . na której tubylcy robią kupę.
Piękny słoneczny klimat. . . gdzie prysznic jest luksusem.
Wymarzony wakacyjny raj. . . a wszędzie skorpiony, karaluchy i rekiny.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto kiedykolwiek rozważał przeprowadzkę na "rajską" wyspę na stałe.

Raj w piekle, czy piekło w raju?
Dziewicza rafa koralowa. . . na której tubylcy robią kupę.
Piękny słoneczny klimat. . . gdzie prysznic jest luksusem.
Wymarzony wakacyjny raj. . . a wszędzie skorpiony, karaluchy i rekiny.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto kiedykolwiek rozważał...

• Audiobooki

J. Maarten Troost Życie seksualne kanibali Zobacz więcej