Szczęśliwy jak Duńczyk

6 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Heureux comme un Danois
literatura faktu
LubimyCzytać

Co sprawia, że w niewielkiej Danii ludzie czują się tak szczęśliwi?

Dania jest najszczęśliwszym krajem na świecie. Dlaczego?

Malene Rydahl próbuje znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zabawne anegdoty, osobiste wspomnienia i solidne statystyki tworzą praktyczną instrukcję dobrego samopoczucia na co dzień. Doskonały przewodnik, jak żyć szczęśliwie!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

likeadeatheater | 2017-03-19

W swojej książce „Szczęśliwy jak Duńczyk” Malene Rydahl przedstawia 10 powodów, które sprawiają, że Duńczycy królują w rankingach szczęśliwości. Są to cechy i wartości, w których duchu mieszkańcy Danii wychowywani są od pokoleń – zaufanie, skromność, solidarność i szacunek dla innych to tylko niektóre z nich...

Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją :)

kretek | 2017-05-06
Przeczytana: 05 maja 2017

Kolejna książka o duńskim szczęściu, ale nie jest to poradnik hygge i bardzo dobrze. Autorka, Dunka przedstawia w kolejnych rozdziałach powody, dla których Duńczycy są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie (są to: zaufanie, wykształcenie, wolność i niezależności, równość szans, realistyczne oczekiwania, solidarność i szacunek dla innych, równowaga między pracą i czasem wolnym, stosunek do pieniędzy, skromność oraz równość płci).
Czyta się przyjemnie i bardzo szybko. Generalnie dobra pozycja wprowadzająca w tematykę duńskiego fenomenu szczęścia, ale też pokazująca szerzej kulturę i zwyczaje Duńczyków. Autorka podaje przykłady z własnego życia, jak i powołuje się na źródła (do których czytelnik może sięgnąć). Dla mnie akurat w zasadzie nie było nic nowego (nowych informacji), ale pewnie to z uwagi na to, że czytałem już wcześniej sporo na ten temat, jak i będąc w Danii różne zwyczaje obserwowałem na własne oczy - stąd dla osoby obeznanej z tematem lektura może się okazać rozczarowująca.

mrgerralt | 2017-05-01
Przeczytana: kwiecień 2017

książka bardzo lekko napisana, prosto w przystępny sposób wyjaśnia nastawienie Duńczyków do życia, pieniędzy , miłości itd. po jej przeczytaniu zastanawiam się nad napisaniem własnej wersji pod tytułem nieszczęśliwy jak Polak.

edyswiat | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2017