Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.90 zł

Data 1. wydania:
2004-01-01
Małgorzata Glasenapp
W.A.B.
podróże Pacyfik Oceania egzotyka humor książka podróżnicza literatura faktu literatura podróżnicza obca kultura podróż przygoda wyspa
The Sex Lives of Cannibals. Adrift in the Equatorial Pacific
literatura podróżnicza
Małgorzata Glasenapp

Oficjalne recenzje i

Wyspa jak wulkan gorąca

Link do recenzji

Tytuł wprowadza w błąd, z ciekawości przeczytałem kilka pierwszych stron i .. książka wróciła ze mną do domu.
Przeciwieństwo książek od Spitzbergenie - tam wszystko skuwa lód, a Tarawę i Kiribati zalewają promienie słoneczne. Tam jest sporą część roku ciemno i lodowaty chłód nie daje spokoju. Tutaj nie daje spokoju Słońce.
Tam nie ma co jeść, jeśli nie zostanie to...

Wybrałam ją jako książkę na zimę - ze względu na tytuł, pogodną okładkę i marzenia o rajskich wyspach. W przystępny, satyryczny sposób opisana rzeczywistość mieszkańców Karibati. Przy okazji wspomniane Wyspy Marshalla i Nauru.
Dla laików świetna książka i chętnie sięgnę po inne książki J. M. Troosta

Styl J. Maartena Troosta nie do końca przypadł mi do gustu, ale bagaż niesamowitych doświadczeń z Kiribati jest warty przebrnięcia przez niektóre (momentami może lekko narcystyczne) dygresje i uwagi autora. Lektura lekka, często zabawna i naprawdę ciekawa. Kontrastowanie bajecznej przyrody z koszmarnymi warunkami wyspiarskiego życia to całkiem trafiony zabieg.
Jest to...

Lekka i przyjemna z pozytywnym humorem, który jest lekko specyficzny, ale całkiem zabawny. Autor opisuje historie, w których przyjezdni na wyspy - „imatang” muszą sobie poradzić i przy tym nie zwariować. Inna kultura sprawia, że wszystkie doświadczenia są skrajnie inne i bardzo różnią się od tych znanych nam z „cywilizowanego” świata. Nawet mieszkając na dzikim atolu na...

Dlaczego warto, dlaczego mnie się podoba.
Chyba w paru miejscach wrażliwość ludzi żyjących na środku Pacyfiku jest bliższa mojej niż tej, która statystyczne przeważa w dużych miastach.
Taki sentyment związany z pochodzeniem. Jednak nie mam odwagi cywilnej się przyznać o co chodzi, to po prostu polecam książkę.

Zazwyczaj unikam reportaży, książek podróżniczych i przygodowych. Tutaj dostałam miks nieinteresujących mnie gatunków i jestem zachwycona. Autor ma talent do opisywania swoich doświadczeń w sposób barwny i ciekawy. Są momenty śmieszne, ale też skłaniające ku refleksji. Jestem bardzo ciekawa jak potoczyły się dalsze losy Tarawy po opuszczeniu jej przez bohaterów. Niemniej...

Złośliwa książka, ale nie w taki destrukcyjny sposób w stylu : "wszystko jest okropne" ale raczej jak książka badacza, który obserwuje i zapisuje.

Dawniej naukowcy, biali naukowcy, jeździli do dzikich, czy innych kanibali, i obserwowali ich życie, z poczuciem wyższości, jak życie jakiegoś gatunku dziwacznych zwierząt. I potem pisali ksiazki naukowe "o życie...

Świetna książka, opisującą życie na małej wyspie gdzieś na końcu świata. Czyta się przyjemnie dzięki dużej dawce humoru. Jedyne co mnie zastanawia to skąd pomysł na taki tytuł bo jest dość mylący.

Bardzo przyjemna książka opisująca prawdziwy raj. Czyli nieraj. Nie wiem skąd taki tytuł, ale dziełko pouczające, rozrywkowe, mimo niemożności literackiej autora - wyszło super!

Tytuł zdecydowanie mylący, ale dowiedziałem się jednej rzeczy. Życie na atolu równikowym to jednak nie jest raj na ziemi.

• 2018
  • 2019