Życie seksualne kanibali

2017-06-14
Data 1. wydania:
2004-01-01
Małgorzata Glasenapp
podróże Pacyfik Oceania egzotyka humor książka podróżnicza literatura faktu literatura podróżnicza obca kultura podróż przygoda wyspa

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Wyspa jak wulkan gorąca

719 1 155

Choć to książka, która wprost oswaja czytelnika z (brudną) rzeczywistością Kiribati, przez lekki i żartobliwy styl autora, pozostawiła mnie w niewiedzy, które fragmenty były prawdziwe, a które podkoloryzowane. To zmusza mnie do lekko sceptycznego podejścia do tej książki jako jakiegokolwiek źródła informacji.

Ciekawa i dość zabawna, chociaż ciężko polubić głównego bohatera. W audiobooku zaskoczylo mnie bardzo to, że pomimo tego, że dwa razy w książce podana jest informacja jak czyta sie nazwę Kiribati, lektor przez całą książkę czyta ją błędnie... Nie rozumiem.

Raj w piekle, czy piekło w raju?
Całkiem zabawna opowieść gdzie cudowne okoliczności przyrody przeplatają się z prozą życia.
Dziewicza rafa koralowa. . . na której tubylcy robią kupę.
Piękny słoneczny klimat. . . gdzie prysznic jest luksusem.
Wymarzony wakacyjny raj. . . a wszędzie skorpiony, karaluchy i rekiny.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto kiedykolwiek rozważał przeprowadzkę na "rajską" wyspę na stałe.

Raj w piekle, czy piekło w raju?
Dziewicza rafa koralowa. . . na której tubylcy robią kupę.
Piękny słoneczny klimat. . . gdzie prysznic jest luksusem.
Wymarzony wakacyjny raj. . . a wszędzie skorpiony, karaluchy i rekiny.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto kiedykolwiek rozważał...

Tytuł może trochę zniechęcać, ale książka okazuje się całkiem dobra. Na rynku sporo jest takich wspominek z podróży czy wypraw w "dzikie" miejsca. Jest w czym wybierać. Znajdziemy tu mniej i bardziej ciekawe spotrzeżenia i opisy. Trochę za dużo narzekań, jak to wszystkiego im brakuje, a reszta książki jest ciekawa

Niesamowita przygoda połączona z odczarowaniem Oceanii. Lekka, zabawna i przyjemna w czytaniu. Polecam

Świetna książka! Pełna humoru, zabawna, ciekawa i wciągająca. Czyta się jednym tchem. Czytałam będąc w Afryce i wiele zeczy się zgadzało a propos mentalności społeczności tam o tu. Bardzo polecam!

Dodam tylko, że audiobook świetnie przeczytany/zinterpretowany/zagrany przez Tomasza Sobczaka. Książka inteligentnie napisana, z dużym poczuciem humoru, przejmująca w obszarze tego, co biali ludzie uczynili innym kulturom. Oczywiście polecam.

Tytuł nie ma nic wspólnego z treścią książki, co już daje nam jakiś pogląd na jej autora, niemniej czyta się ją całkiem przyjemnie. Świat przedstawiony - odległa wyspa na końcu świata - jest niezwykle pociągający i urokliwy, razem ze wszystkimi jego ciemnymi stronami (jak bezdomne psy i pampersy leżące wszędzie na ziemi).
W książce najbardziej przeszkadzał mi autor, który bardzo chciał nam pokazać, że nic mu się nie chce, jest trochę głupi i narcystyczny. Udało mu się, a to nie jest mój typ człowieka, także raczej nie będę szukał jego nazwiska na przyszłych okładkach.

W książce najbardziej przeszkadzał mi autor, który...

Zabawnie, lekko i przyjemnie. Bardzo życiowa pokazuje i udowadnia że choć z pozoru jakieś miejsce może do nas nie pasować to z czasem może się stać tym czego najbardziej potrzebujemy w życiu.

Tytuł wprowadza w błąd, z ciekawości przeczytałem kilka pierwszych stron i .. książka wróciła ze mną do domu.
Przeciwieństwo książek od Spitzbergenie - tam wszystko skuwa lód, a Tarawę i Kiribati zalewają promienie słoneczne. Tam jest sporą część roku ciemno i lodowaty chłód nie daje spokoju. Tutaj nie daje spokoju Słońce.
Tam nie ma co jeść, jeśli nie zostanie to dowiezione i ... na tych słonecznych wyspach także nie ma co jeść, a czasem nawet nie ma co wypić w piątek po pracy.
Ani skuta lodem wyspa, ani przysłowiowy słoneczny "raj na ziemi" nie ma nic wspólnego z rajem. Tu i tu trzeba walczyć o przetrwanie.
Na Kiribati mogłoby się wydawać, że jedzenia jest pod dostatkiem. Tymczasem jadalnego jest sporo mniej, a żeby było trudniej - jest wiele żywych organizmów, które będą o nie zawzięcie walczyć. W ziemskim, małym "raju" naszego bohatera jest codzienna walka o przeżycie, są wyrzeczenia, jest minimalizm żywieniowy i nie tylko, jest pot, łzy, są spore różnice kulturowe, które są czasem obracane w żart, a czasem traktowane na poważnie.
Poruszonych jest wiele tematów, które są problemami na skalę światową.
Autor jest zręcznym negocjatorem znającym się na psychologii i socjotechnice i jest zmuszony użyć całej swojej wiedzy i zdobytego wcześniej doświadczenia aby przeżyć na tej gorącej, skwierczącej od nadmiaru Słońca, wyschniętej na wiór, otoczonej bardzo słoną wodą patelni. Podczas czytania stajemy się jego kibicami albo sąsiadami z domku obok, wspólnie przeżywamy sukcesy i niepowodzenia i bardzo chcemy, aby autorowi dalej udawała się nierówna (przez brak doświadczenia w podobnym środowisku) walka ze wszystkim dookoła.
Kapitalna, wciągająca, można wygrzać własny mózg podczas czytania, gdy za oknem mamy prawie Spitzbergen.

Tam nie ma co jeść, jeśli nie zostanie to...

J. Maarten Troost Życie seksualne kanibali Zobacz więcej