Podejrzany

Cykl: Jack Reacher (tom 4) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem
Wydawnictwo: Albatros
The Visitor
Zombek

Dwie kobiety znalezione martwe w swoich łazienkach. Obie służyły w amerykańskiej armii. Obie były napastowane seksualnie przez kolegów, poszły z tym do sądu i wygrały. Obie znały Jacka Reachera. Do portretu psychologicznego sporządzonego przez FBI - inteligentny, samotnik, brutalna osobowość, samozwańczy obrońca prawa - Reacher pasuje jak ulał. Główny podejrzany szybko jednak udowadnia swoją...

Do portretu psychologicznego sporządzonego przez FBI - inteligentny, samotnik, brutalna osobowość, samozwańczy obrońca prawa - Reacher pasuje jak ulał. Główny podejrzany szybko jednak udowadnia swoją niewinność i pomaga w znalezieniu zabójcy.

Bo według niego śledczy, przyjmując zemstę jako motyw zabójstwa, popełniają duży błąd.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Paco | 2015-04-22
Na półkach: Przeczytane, LEE CHILD
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Sporo ostatnio czytam.
Dlatego mam porównanie.
Po raz pierwszy spotykam się z prozą Child'a. I od razu z grubej rury:)
Świetnie napisany, spójny, "prawdziwy" kryminał.
Można się w niego zapaść :)
Konkrety, mnóstwo konkretów jest siłą tej pozycji... a także , poczucie humoru, zwięzła treść, piękne kobiety i....szybki mężczyzna :)
Który nieraz prędzej podejmie decyzję, niż ją przemyśli, myśli później :)
Jeżeli tak mają wyglądać pozostałe części przygód głównego bohatera, to ja się piszę :) Zamierzam bliżej pana poznać, panie Reacher !

Stokrotka | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Jack Reacher pakuje się w kłopoty z powodu … dobrego serca. Chce pomóc właścicielowi restauracji, od którego dwa ciemne typy usiłują ściągnąć haracz. Działa – jak zwykle – kierując się własnymi zasadami i sposobami na zmiękczenie przeciwnika. Cel osiąga, ale zostaje aresztowany. Pojawiają się agencji FBI (przedstawieni jako perfidni szantażyści i bezkarni wyzyskiwacze), którzy usiłują mu przypisać dwa morderstwa.
Tak w skrócie zawiązuje się akcja „Podejrzanego”. Wielokrotnie w trakcie czytania sama zadawałam sobie pytania: „O co tu chodzi?”. Nie dlatego, że akcja była zagmatwana, ale z powodu pomysłowości Lee Childa w kwestii intrygi i motywacji zabójcy.
W tej części Jack Reacher dużo myśli, działa raczej oszczędnie, rozważnie, spokojnie. Brakowało mi trochę tej jego aktywności fizycznej i popisywania się nadzwyczajnymi umiejętnościami. Nie umniejsza to jednak faktu, że powieść jest – według mnie – bardzo dobra.

veinylover | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Reacher w wersji „lajt”. Przeczytałem już kilka książek tej serii, ale tak grzecznego i prawomyślnego Reachera jeszcze nie było. No może z wyjątkiem ostatecznego wymierzenia sprawiedliwości, bo z ogólnego klimatu książki wynikało, że w inny sposób mogłoby się to nie stać.
Zaskakujący modus operandi sprawcy i zaskakująca osoba zabójcy.
W odróżnieniu od innych książek o Reacherze ów modus operandi wydaje się być w „rzeczywistości rzeczywistej” mało prawdopodobny, a być może wręcz niemożliwy. Ale co tam, książka trzyma w napięciu, a opis agentki Harper rozbudza robaczywą wyobraźnię.
Kiedyś gdzieś, nie pamiętam gdzie, może w jednym z odcinków „Kryminalnych zagadek czegośtam” (Miami, Nowego Jorku czy innych) spotkałem się z tezą, że pokrycie farbą całego ciała jest śmiertelne. Jeśli to prawda, to całkowite zanurzenie się w wannie pełnej farby mogłoby wystarczyć, bez dodatkowych zabiegów. Ja wybrałbym właśnie takie rozwiązanie, a do tego na wszelki wypadek farba zawierałaby coś...

gwiazdka | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Kolejna akcja Jacka Reachera, która jest dobrą lekturą i rozrywką na niedzielę, bardzo zmienna akcja, mnóstwo podpowiedzi, a potem odwrót o 180 stopni. Chwilami jednak powieść jest przegadana, takie kręcenie się w kółko, nie przekonały mnie też dialogi. Poza tym jeśli wydarzenia tu opisane mogą być prawdopodobne, nie mam na myśli samej zbrodni, a bardziej śledztwo i postępowanie śledczych, to biedna Ameryka. Dlatego może, nie chcąc wierzyć w taką wredotę ludzi, nie poczułam się przekonana do realności agentów FBI i ich postępowania. Wyjaśnienie samej zbrodni nie zaskoczyło mnie, w zasadzie już na początku pomyślałam, że gdyby morderca była ta osoba to byłoby śmiesznie, potem już łatwo było domyśleć się metody, autor przekazał ją czytelnikowi między wierszami. Mimo to lektura przyjemna, lekka w odbiorze, postaci jednak słabo zarysowane, a główny bohater to taki współczesny niezwyciężony kowboj, który z każdej opresji wychodzi bez szwanku. Dla fanów gatunku.

„Podejrzany” to 4 tom przygód Jacka Reachera, byłego oficera wojskowego. W tej części bohater jest podejrzany o zabójstwo dwóch kobiet, które znał i które służyły w amerykańskiej armii. Szybko jednak udowadnia swoją niewinność, ale zostaje zmuszony do współpracy z FBI i pomaga w złapaniu groźnego mordercy.
Książka świetna. Pełna wartkiej akcji i interesującej fabuły.
Polecam.

Paweł | 2016-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Jack Reacher po raz kolejny wplątuje się w niebezpieczne przygody, które wpłynął na jego losy i zmienią postrzeganie życia z dnia na dzień, godziny na godzinę i sekundy na sekundę.
Tym razem zostaje posądzony o pewne morderstwa. Zaskoczony nagłym nieoficjalnym zatrzymaniem przez FBI zaczyna żyć w większym stresie. Zaczyna się walka z posądzeniem i niedowierzaniem.
Fabuła książki jest bardzo zawiła i wciągająca. Sam pomysł na morderstwa idealne bardzo skomplikowany i ponadczasowy. Powiązanie głównego bohatera z personami poszkodowanymi ciekawe i historyczne.
Miejscami książka bardzo przegadana i ogólnikowa; mało skupiająca się na głównym wątku akcji. Pomysł na wydarzenia rekompensuje minusy.
Polecam

Joanna | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

niestety klapa. moja pierwsza styczność z tym autorem miała miejsce w XIII części. i tam byłam zachwycona książką. niestety tutaj porażka. wciągnięto głównego bohatera w system amerykański tzn tu FBI, tu wojsko. nie moja bajka. dla mnie słabo. mam nadzieję że inne części są lepsze

Dwie kobiety zostały znalezione martwe w łazienkach,a obie służy w armii amerykańskiej doskonale znały Jacka Reachera wiedziały kim on jest.
Funkcjonariusz policji FBI on sam prowadzi tę sprawę.
Kolejny raz Jack Reacher nie zawiódł mnie świetny jest.
Thriller z dobrą fabułą,szybkimi zwrotami akcji,trzymał mnie w napięciu.
Po prostu genialny,świetny i rewelacyjny to thriller.

emindflow | 2015-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2015

Kolejna książka o perypetiach Jacka Reachera gwarantująca kilka godzin dobrej, lekkiej rozrywki.
Lee Child z pewnością nie jest mistrzem w układaniu finezyjnych intryg kryminalnych, ale jak dotąd trzyma poziom, który nie obraża inteligencji czytelnika.
Tym razem również dość szybko można było zidentyfikować sprawcę zabójstw kobiet, także motyw zbrodni ani sposób ich dokonania chyba nikogo nie zaskoczył, ale domyślać się (w dużym stopniu na podstawie wynurzeń samego zabójcy), a śledzić jak do tego dochodzi Reacher to dwie zupełnie różne sprawy.
Dlatego lektura wciąga, mimo że element zaskoczenia w zasadzie nie występuje. Ponadto, przy lekkim przymrużeniu oka, Reacher też da się polubić.
W sumie szału nie ma, ale dla miłośników literatury sensacyjno-kryminalnej na przyzwoitym poziomie to jest pozycja jak znalazł.

Bożena | 2017-11-02
Przeczytana: 29 października 2017

Jack Reacher moim idolem jest! I to w zasadzie tyle. Więcej już nie muszę pisać. Co prawda trochę dziwny sposób zabijania morderca sobie wybrał. To w ogóle możliwe jest?! Idole mają jednak sporo przywilejów, więc gwiazdek też sporo. Gdyby to nie był Jack pewnie by mniej dostał.